• امروز : سه شنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰
  • برابر با : 7 - شوال - 1442
  • برابر با : Tuesday - 18 May - 2021

اخبار ویژه

فیلمبرداری «بَلیط» آغاز شد ظهور قارچ سیاه در مبتلایان به کووید ۱۹ تا انتخابات ۱۴۰۰ با خبر روز / زریبافان به نفع رییسی کناره گیری کرد پیام تبریک قیس رفیعی به مناسبت سالروز میلاد حضرت یحیی (ع) و شروع سال نو یحیوی به صابئین مندایی حمایت از اقشار آسیب پذیر از طریق صندوق ذخیره بسیجیان لحظه به لحظه با صحنه قتل بابک خرمدین از زبان پدرش تغییرات حجم و قیمت بسته‌های اینترنت جزیی و در چارچوب قانون است برداشت بیش از ۵۴ هزار تن محصول پاییزه در هندیجان پایان عملیات برداشت کلزا از مزارع شهرستان امیدیه برنامه‌محوری، تخصص‌گرایی و روحیه جهادی؛ لازمه تحقق گفتمان تحول در روابط عمومی دریافت مالیات از پالایشگاه‌ها نفت را بر سر سفره‌های مردم می‌آورد حضور قائم مقام شهردار در اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز هیئت فاطمیون هندیجان تعطیل نشد، شکل آن تغییر کرد بازار رمزارزها کماکان متاثر از ایلان ماسک نزاع دسته جمعی در کوهرنگ به مرگ ۳ نفر انجامید ماجرای ضرب و شتم مشتری بانک رفاه چه بود؟ جلسه مشترک هیات اجرایی و هیات نظارت شهرستان امیدیه برگزار شد پسر ۷ ساله زیر چرخ ماشین پدرش له شد تراکتور به مصاف آلومینیوم اراک می‌رود به مناسبت ۲۸ اردیبهشت، روز بزرگداشت حکیم عمر خیام

1

گفتگو با الشان هوشمندی مربی امداد و کمک های اولیه

  • برای مطالعه این خبر 4 دقیقه زمان نیاز است
  • کد خبر : 56706
  • ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
گفتگو با الشان هوشمندی مربی امداد و کمک های اولیه
لبخند رضایت فراگیران از یادگیری مباحث خود امدادی _دگر امدادی و اینکه در آینده منجی سلامت همنوعان خود در حوادث می شوند بهترین لحظه زندگی یک مربی هلال احمر هست .

 

 

خبر روز ، لطفا خودتان را معرفی کنید؟

آغاز گفتار گیریم با نام آنکس که سرآغاز گفتار بدوست.الشان هوشمندی هستم متولد ۱۳۶۴ از دیار سبلان ،کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار ، مربی کمکهای اولیه جمعیت هلال احمر شهرستان تبریز و مدرس بهداشت و ایمنی سازمان فنی حرفه ای
از سال ۱۳۸۰ با سپری کردن دوره کمکهای اولیه به عنوان داوطلب وارد جمعیت هلال احمر شدم وبا گذراندن دوره های تخصصی حوزه امداد و نجات و فعالیت داوطبانه در جمعیت های هلال احمر شهرستان اردبیل، شهرستان ویژه مراغه و شهرستان تبریز و طی ۱۲ سال موفق به اخذ درجه نجاتگریکم شدم.و از اواخر سال ۱۳۹۲ با ازمون استخدامی در کسوت کارمند جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ور خدمت سازمان و ملت شریف ایران هستم.

فکر می کنید در کارتان موفق بودید.

 

ببینید موفقیت یعنی شما در یک مسیر قرار داشته باشید. رسیدن به اهداف، به دست آوردن دستاوردهای مورد نظر و آن‌چه دوست داریم در چارچوب موفقیت قرار دارد. در رابطه باسوال حضرتعالی عارضم بازخوردی که از فراگیران و اطرافیان اخذ کردم نشان می دهد در مسیر موفقیت هستم.

آیا تداخلی میان شغلتان و مربیگری وجود دارد؟

به هیچ عنوان.

بهترین لحظه برای یک‌مربی هلال احمر چه لحطه ای هست؟

لبخند رضایت فراگیران از یادگیری مباحث خود امدادی _دگر امدادی و اینکه در آینده منجی سلامت همنوعان خود در حوادث می شوند بهترین لحظه زندگی یک مربی هلال احمر هست .

آیا مقاله ای در رابطه با امداد و نجات دارید؟

“بررسی نقش بازاریابی اجتماعی در افزایش تمایل نجاتگران به خدمت در پایگاه های
امداد و نجات جمعیت هلال احمر اردبیل “عنوان پایان نامه و مقاله ای هست که در پایان تحصیلات تکمیلی به نگارش در آوردم.

در این پژوهش تلاش شد نقش بازاریابی اجتماعی در افزایش تمایل نجاتگران به
خدمت، به گونه ای منظم و قابل اتکا تشریح و بررسی شود که ابعاد بازاریابی اجتماعی تا چه میزان میتواند
بر تمایل به خدمت تاثیر داشته باشد. در جمعیت هلال احمر میزان تمایل به خدمت داوطلبانه نجاتگران از اهمیت ویژه ای
برخوردار است و پرداختن به این مسئله میتواند راهگشای خیلی از مسائل گردد.
پایگاههای امداد و نجات جمعیت هلال احمر اردبیل، به عنوان یکی از اثرگذارترین سازمانها، تلاش
دارد با بهره برداری مؤثر از منابع انسانی و سازمانی خود در جهت تعالی بیشتر گام بردارد و با تبدیل
شدن به سازمانی دانش محور، از دانش موجود در ساختار، فرایندها و ذخیرهی منابع انسانی خود، برای
دست یابی به چشم انداز مورد نظر خود بهره ببرد.

آموزش های هلال احمر را چقدر مفید می دانید؟

امروزه فراگیری کمک های اولیه به عنوان یک مهارت زندگی امری ضروری و مفید است .دانستن اصول و مهارت‌های کمک‌های اولیه برای همه افراد جامعه ضرورت دارد تا همگی حلقه‌ای از زنجیره گسترده بشردوستی باشیم و با نجات جان حتی یک انسان، نمونه‌ای روشن از کلام خداوند متعال در قرآن کریم به حساب آئیم که می‌فرماید: و منْ أحْیاها فکأنّما أحْیا النّاس جمیعًا و هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده (آیه ۳۲ سوره مائده).

ایده ای برای تدریس نوین مربیگری کمکهای اولیه در نظر دارید.

اکثرا از سناریو های مختلف آموزشی برای عملیاتی کردن مباحث استفاده می کنیم و در کنار تجهیزات سمعی بصری کارعملی رو مهمترین معیار یادگیری می دانم.
در چند سطر یک مبحث اموزشی برای مخاطبان بیان کنید.

کمکهای اولیه آنقدر مهم هستند که شاید بهتر بود در مدارس جزء درسهای اجباری قرار میگرفت! به طور حتم میتوانم بگویم بیشتر افراد جامعه ما اطلاعات کامل و درستی در این مورد ندارند. در اینجا شما را با یک حادثه اورژانسی رایج، آشنا میکنم. البته یادتان نرود قبل از هر اقدامی ابتدا با اورژانس۱۱۵ تماس بگیرید؛ مسئولان اورژانس بهترین راهنما برای شما هستند.

درمورد زخم‌ها و بریدگی‌ها بهترین کار اعمال فشار مستقیم و مداوم روی زخم است. متاسفانه بیشتر افراد زمانی که روی زخم فشار وارد می‌کنند، بعد از مدتی فکر می‌کنند باید فشار را قطع کرده و ببینند برای زخم چه اتفاقی افتاده است، درحالی که این کار باعثمی‌شود خونریزی دوباره جریان پیدا کند؛ بنابراین لازم است حداقل به مدت ۵ دقیقه روی زخم فشار مداوم ایجاد کنیم. اگر بتوانید فشار را به صورت دستی وارد کنید بهتر است. معمولا در این فاصله، لخته تشکیل می‌شود و انعقاد خون اتفاق می‌افتد؛ درنتیجه جلوی خونریزی تا حد زیادی گرفته می‌شود. برای این کار می‌توانید از پارچه‌ای تمیز یا گاز استریل استفاده کنید. اگر امکان پانسمان وجود دارد می‌توان چند گاز استریل را روی زخم در حال خونریزی گذاشت و آن را بست و بعد مجددا با دست روی گازها فشار داد. یادتان باشد اگر تمام پانسمان‌ها خونی شد باید روی آنها گازهای جدید قرار دهید. هرگز پانسمان قبلی را از روی زخم برندارید. در چنین حالتی فرد ۲پانسمانه می‌شود. بهتر است فشار را به صورت دستی وارد کنید و در صورت امکان، ناحیه بریدگی را بالاتر از سطح قلب نگه دارید تا فشارخون در آن قسمت کمتر شده و خونریزی خود به خود کنترل شود.

اگرحرف خاصی باقی مانده بیان کنید؟

این جهان کوه‌است و فعل ما ندا/باز گردد این نداها را صدا
یادگیری کمکهای اولیه و خدمت به مردم اسیب دیده لذتی دارد که توصیف شدنی نیست.از همه هموطنان عزیز می خواهم برای داشتن جامعه اماده در برابر مخاطرات یادیگری کمکهای اولیه را جدی بگیرند. در پایان ازفرصتی که در اختیار بنده قرار دادید صمیمانه سپاسگزارم. گفتگو ناصرغلامی هوجقان

 


نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

لینک کوتاه : https://daylinews.ir/?p=56706

نظر دهید:

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال نظرات

خبر روز حق خود را در منتشر نکردن دیدگاه شما بر اساس تشخیص خود، حتی به فرض این‌که قوانین زیر را صریحاً نقض نکرده باشند، محفوظ می‌داند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبر روز منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.