×
آخرین اخبار

گزارش خبر روز از برگزاری نشست هم اندیشی جوانان مسجدسلیمان با حضور مشاور استاندار خوزستان در امور جوانان، علی عسگر ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار مسجدسلیمان + گزارش تصویری

 • کد نوشته: 11207
 • ۱۳۹۷-۰۱-۳۰
 • 3643 بازدید
 • پریسا طاهری – دیدگاه نیوز/ نشست هم اندیشی جوانان و فعالین اجتماعی، بانوان و سمن های شهرستان مسجدسلیمان با شکرالله کلاه کج مشاور استاندار خوزستان در امور حوانان،  مجتبی حاجتی دبیر مجمع مشورتی جوانان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی، علیرضا گورویی […]

  گزارش خبر روز از برگزاری نشست هم اندیشی جوانان مسجدسلیمان با حضور مشاور استاندار خوزستان در امور جوانان، علی عسگر ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار مسجدسلیمان + گزارش تصویری

  پریسا طاهری – دیدگاه نیوز/ نشست هم اندیشی جوانان و فعالین اجتماعی، بانوان و سمن های شهرستان مسجدسلیمان با شکرالله کلاه کج مشاور استاندار خوزستان در امور حوانان،  مجتبی حاجتی دبیر مجمع مشورتی جوانان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی، علیرضا گورویی فرماندار مسجدسلیمان، امیدوار جمالپور اداره ورزش و جوانان شهرستان مسجدسلیمان و دبیر ستاد ساماندهی جوانان شهرستان مسجدسلیمان، علی پورباقر مشاور جوان فرماندار مسجدسلیمان در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

  فرماندار مسجدسلیمان در این جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین و جوانان پویای شهرستان که در این جلسه شرکت داشتند اظهار کرد: از اینکه دعوت ما را پذیرفتید و در این جلسه که ویژه مسائل و مشکلات جوانان است حضور پیدا کردید بسیار ممنونم.

  علیرضا گورویی هدف از تشکیل این جلسه را سامان دهی سیاست گذاری ستاد جوانان شهرستان دانست و افزود: مباحث و دستورکارهای این ستاد عمدتاً حول امور جوانان اعم از اشتغال، مسکن، ازدواج، مباحث فرهنگی، مشارکت اجتماعی،  و … بنا شده است و لازم است که نقطه نظرات اقشار مختلف جوانان را بشنویم و با همفکری همدیگر  و اتخاذ راهکارها و تصمیمات مناسب در جهت بهبود وضعیت موجود بکوشیم.

  فرماندار ویژه مسجدسلیمان ادامه داد: ایجاد ستاد سیاست گذاری جوانان با همت همه ی جوانان نخبه شهرستان و تشکیل زیر گروه های آن برای شناسایی مسائل و مشکلات و ارتباط بیشتر آنها با هم لازم و ضروری است.

  فرماندار مسجدسلیمان در پایان سخنان خود خطاب به جوانان حاضر در جلسه قول داد مسائل مطرح شده را به صورت اجرایی پیگیری کند.

  علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک به مناسبت آغاز ماه شعبان و اعیاد این ماه مبارک با بیان اینکه بسیار خوشحالم درجمع جوانان پویا پر نشاط با انگیزه و پرشور مسجدسلیمان هستم افزود: ذات جوانان شور و نشاط، تفکر، پویایی، جسارت، اهداف بلند و مشارکت است و لازم است برای حل مشکلات مربوط به جوانان با هماهنگی و همفکری برای سال جاری برنامه ریزی داشته باشیم.

  علی عسگر ظاهری ساماندهی امور جوانان را نیازمند برنامه ریزی مدون ،پیوسته و بلند مدت دانست و افزود: ۴ مجوز خانه جوان در ۴ شهرستان حوزه انتخابیه اخذ کردیم که کار این ۴ خانه جوان به زودی آغاز می شود. این فضاها می‌تواند کارهای بزرگی در زمینه اشتغال و ازدواج جوانان، مشارکت‌های اجتماعی، اوقات فراغت، شناسایی آسیب های اجتماعی و غیره داشته باشد.

  وی افزود: اگر استاندار مشاور جوان می گیرید و یا اگر فرماندار مشاور جوان می گیرد هدف این است که در تصمیم سازی ها آن قشر را ببیند و مشکلات و مسایل جوانان را از زبان خود جوان بشنود. دیدگاه ما این است تا بتوانیم خواسته های جوانان را در چارچوب سند جوان پیش بینی کنیم و نیاز های جوانان را برطرف و به نتیجه مطلوب برسیم.

  نماینده مردم مسجدسلیمان اندیکا لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در پایان ازکلاه کج مشاور استاندار خوزستان در امور جوانان،مجتبی حاجتی دبیر مجمع مشورتی جوانان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،  اقای گورویی فرماندار مسجدسلیمان جهت تشکیل این جلسه تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد این جلسات خروجی های  مثبت و مد نظر را همراه داشته باشد.

  مهندس امیدوار جمالپور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مسجدسلیمان و دبیر ستاد ساماندهی جوانان شهرستان مسجدسلیمان نیز در این نشست  توضیحاتی در خصوص اهداف و برنامه های ستاد ساماندهی جوانان به حاضرین داد .

  شکرالله کلاه کج مشاور استاندار خوزستان در امور جوانان نیز در این جلسه اظهار کرد: :یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید، توجه جدی به جوانان و واگذاری مدیریت ها در دستگاه های اجرایی به جوانان شایسته شاغل در دستگاه های اجرایی است و این موضوع مورد تاکید دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری قرار گرفته است. 

  وی با اشاره بر اینکه ادغام سازمان ملی جوانان و وزارت ورزش یک ضعف مهم در مطالبات مشکلات جوانان به صورت تخصصی و متمرکز  بوده است افزود: با انتزاع امور جوانان از وزارت ورزش و تشکیل سازمان ملی جوانان بارقه های امید در دل جوانان کاشته خواهد شد.

  مشاور استاندار خوزستان در امور جوانان افزود: امید است که با تلاش اقای ظاهری و نمایندگان موافق در این موضوع سازمان ملی جوانان با مأموریت رسیدگی به امور جوانان و کمک به شکوفایی استعداد آنان در حوزه‌های مختلف و هماهنگ‌سازی اقدامات دستگاه‌های مسئول در حوزه جوانان، احیاء شود . وی از نماینده مردم مسجدسلیمان درخواست کرد این مهم را پیگیری و مطالبه نماید.

  کلاه کج افزود: رونق دوباره  پارک علم و فن آوری و حضور پر رنگ بنیاد نخبگان در مسجدسلیمان از جمله اقدامات ما در حوزه جوانان در مسجدسلیمان است.

  وی با بیان اینکه سمن ها مورد تاکید دولت است افزود: دولت برنامه ای ویژه ایی برای سمن ها دارد و دغدغه سمن ها در دستور کار است و تلاش می شود با همکاری وزارت ورزش سمن ها بتوانند مطالبات خود را به شیوه قانونی پیگیری می کنند و دولت نیز در خصوص اجرایی شدن دغدغه های سمن ها کمک می کند.

  مشاور استاندار خوزستان در امور جوانان در پایان افزود: حل مشکلات حوزه جوانان همت همه را می طلبد. اعتقاد دارم یک برنامه جامع و راهبردی برای حل مشکلات و مسائل حوزه جوانان نیاز است و باید با اتخاذ راهکارهای مثبت و موثر برای رفع مسائل و معضلات حوزه جوانان گام های موثر برداشته شود.

  به گزار ش دیدگاه نیوز جوانان در این نشست عمده مسائل و مطالبات خود و همچنین مشکلات شهرستان را  در خصوص اشتغال جوانان ؛ اشتغال نیروهای غیر بومی، افزایش آسیب های اجتماعی ازجمله خودکشی اعتیاد و…  مطرح و درخواست پیگیری این مطالبات را  از استاندار خوزستان و مسئولین شهرستان داشتند.

   

  عمده ترین مباحث و انتقاد های مطرح شده توسط جوانان مسجدسلیمان در این جلسه :

  چرا با وجود بالاترین آمار انتخابات ریاست جمهوری به آقای روحانی در مسجدسلیمان و تلاش جوانان مسجدسلیمان در این خصوص، استاندار خوزستان تاکنون جلسه ایی با این جوان نگرفته و در حل مشکلات این جوانان وشهرستان تلاش نکرده است؟

  چرا با وجود جوانان مستعد و متخصص، در شرکت پتروشیمی، ادارت شهرستان، سد شهید عباسپور و … شاهد نیروهای غیر بومی در شهرستان هستیم و این مهم باعث بی انگیزگی و نا امیدی در قشر جوان شهرستان شده است.!

  عدم بی اعتماد در بین جوانان نسبت به مسیولین شهرستان به علت عدم اجرایی شدن شعار های آنها برای رفع مشکلالت شهر و جوانان و  وعده های انها فقط در حد حرف باقی مانده است و عملی نشده اند!

  چرا با وجود نیروهایی جوان، توانمند و بومی در سطح شهرستان که دارای تحصیلات تکمیلی و توانمندی علمی و تخصصی هستند بیکار می باشند اما جوان دیگری در سطح علمی پایین تری  با استفاده از ارانت بازی مراحل استخدام را طی می کند و جوانان متخصص بیکار می ماند!

  ریشه خودکشی ها اعتیاد آسیب ها ی اجتماعی عدم ازدواج جوانان همه از فقر و عدم اشتغال است مسئولین در این خصوص برای شهرستان چه اقداماتی انجام داده است؟

   برا ی اخذ وام های اشتغال زایی و مشاغل خانگی برخی بانک ها چنان مانع تراشی می کنند و روند اخذ وام آنقدر  کند است که متقاضیان عطای دریافت وام را به لقایش می بخشند.

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *