اخبار ویژه

  • شناسه : 38325
  • ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: 2 دقیقه
کنترل کرونا باید به شکل فعال باشد / کادر درمان خسته است
کنترل کرونا باید به شکل فعال باشد / کادر درمان خسته است
رئیس کل سازمان نظام پزشکی:

کنترل کرونا باید به شکل فعال باشد / کادر درمان خسته است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر لزوم تدبیر جهت پیشگیری از بیماری کرونا و با بیان اینکه کادر درمان خسته شده است، گفت: علت مرگ ومیر ناشی از کرونا باید به صورت علمی کنترل شود و روش‌های فعال برای کنترل بیماری در نظر گرفته شود. به گزارش خبر روز، دکتر محمدرضا ظفرقندی، در […]

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر لزوم تدبیر جهت پیشگیری از بیماری کرونا و با بیان اینکه کادر درمان خسته شده است، گفت: علت مرگ ومیر ناشی از کرونا باید به صورت علمی کنترل شود و روش‌های فعال برای کنترل بیماری در نظر گرفته شود.

به گزارش خبر روز، دکتر محمدرضا ظفرقندی، در نشست روز جهانی بیهوشی ضمن تقدیر از زحمات کادر درمان، اظهار کرد: از گذشته‌های دور تاکنون اگر همکاران متخصص بیهوشی نبودند بسیاری از کارهای تیمی پیش نمی‌رفت، بنده شاهد خدمات ارزشمند این کادر از گذشته‌های دور بودم، در روزهای دفاع مقدس همکاران بیهوشی ما با تعداد کمی ده‌ها اتاق عمل را اداره می‌کردند، آنچه که دست شهدای مدافع سلامت را می‌گیرد، خدمت آنها به بیماران است.

وی افزود: مسؤولان باید قدردان زحمات پزشکان باشند. اما هنوز مظلومیت و از خودگذشتگی آنها به شکلی که باید دیده نشده است، از لحظه اول شروع بیماری کرونا در بیمارستان‌ها متخصصان بیهوشی در بخش‌های آی سی یو فعال بودند. من به عنوان نماینده جامعه پزشکی وظیفه دارم این زحمات را ذکر کرده و از آنها قدردانی کنم، درمان کرونا مقابله با آن به شکل پیشگیری است.

وی با اشاره به اینکه بیماری کرونا یک بیماری جهانی است، گفت: اما آمار مرگ ومیر در میان مردم و کادر درمان در کشور قابل قبول نیست و این موضوع باید از پیش چاره‌اندیشی می‌شد، تذکرات کافی داده شد اما توجهی به آنها نشد. ابایی از گفتن این موضوع نداریم که کنترل بیماری باید به شکل فعال باشد که اگر انجام نشود مرگ و میرها بیش از این افزایش خواهد داشت.

ظفرقندی درباره لزوم بررسی علمی میزان آمار در ابتلاء و مرگ ومیر ناشی از کرونا در کشورمان گفت: در هیچ جای دنیا بدون برخورد فعال امکان کنترل ابتلاء و مرگ و میر وجود ندارد. برخی تصمیمات به شکل کارشناسی گرفته نشد مثل آنکه مدارس با شکل الزام حضوری بودن بازگشایی شدند و یا پروتکل‌هایی اعلام شد که الزامی برای رعایت آن وجود نداشت. مگر می‌توان در خیابانی چراغ قرمز گذاشت و شاهد عبور و مرور افراد از آن بود؟

بر اساس گزارش خبر روز وی در این نشست اظهار کرد: پس از مدت‌ها از اعمال پروتکل‌ها اخیراً قرار شده است جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شود، کادر درمانی خسته شده‌اند. ما از اسفند خواهش کردیم که به فکر دنبال کردن بیماری باشیم. درمان کرونا در آی سی یو امکان پذیر نیست، بلکه باید به فکر پیشگیری بود. علت مرگ ومیر به صورت علمی کنترل شود و روش‌های فعال برای کنترل بیماری در نظر بگیریم.


پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*