اخبار ویژه

  • شناسه : 33755
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۳:۵۹
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: < 1 دقیقه
کشته شدن ۴ پلیس در غرب افغانستان
کشته شدن ۴ پلیس در غرب افغانستان

کشته شدن ۴ پلیس در غرب افغانستان

این حادثه تروریستی کشته شدن چهار پلیس افغانستان و زخمی شدن 10 غیرنظامی را به دنبال داشت و احتمال افزایش تعداد کشته شدگان به دلیل شدت انفجار وجود دارد. هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

به گزارش خبر روز انفجار شدیدی در مقابل فرماندهی پلیس استان “فراه” در غرب افغانستان به وقوع پیوست. این انفجار زمانی رخ داد که یک عامل انتحاری با خودروی بمب گذاری شده به دنبال ترور “حاجی” معاون امنیتی استانداری فراه بود.

این حادثه تروریستی کشته شدن چهار پلیس افغانستان و زخمی شدن ۱۰ غیرنظامی را به دنبال داشت و احتمال افزایش تعداد کشته شدگان به دلیل شدت انفجار وجود دارد. هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

این حمله انتحاری در حالی رخ داد که افغانستان در آستانه آغاز گفت و گو های بین الافغانی با مشارکت طالبان و دولت افغانستان قرار دارد. طالبان و آمریکا پس از ۱۸ سال جنگ و ۱۸ ماه مذاکره در روز ۱۰ اسفند سال ۱۳۹۸ توافق صلحی را در شهر دوحه پایتخت قطر امضا کردند.

براساس این توافق، نیروهای آمریکایی مقابل اعطای ضمانت های امنیتی از سوی طالبان و تعهد این گروه به آغاز مذاکرات صلح با دولت افغانستان به تدریج از این کشور عقب نشینی می کنند.


پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*