×
آخرین اخبار

پس اعلام کنیم استخدام داریم به شرط داشتن پارتی! / یادداشتی از محمدرضا کرمزاده

 • کد نوشته: 7318
 • ۱۳۹۶-۰۹-۰۱
 • 1739 بازدید
 • این روزها اول استخدام میشود سپس اطلاع رسانی میشود! یا ما از قوانین جاری مملکت عقب مانده ایم و یا قوانین نانوشته ای در اختیار برخی مسئولان قرار داردکه دست و بال شان برای پارتی بازی کردن و توصیه ای رفتار کردن و مختاربودن در چاق و لاغر کردن متقاضیان دیگر ابایی و نگرانی درخصوص ماخذه شدن ندارند!

  پس اعلام کنیم استخدام داریم به شرط داشتن پارتی! / یادداشتی از محمدرضا کرمزاده

  دیدگاه نیوز، اگر قرار بود با توصیه وسفارش استخدام ها انجام شود،پس چرا جوانان جویای کار رابسوی دفاتر کار یابی هدایت میکنید؟ایا بهتر نیست ازاین پس اعلام کنیم استخدام داریم به شرط داشتن پارتی ویا اهرم فشارفرقی نمیکند فشار فامیلی باشد ویا صاحبان رز و زور.

  جناب استاندار خوش قلبمان…برای این نوع استخدامهای زیر میزی ادارات.کارخانجات. پروژه ها…چه توضیحی می توانند داشته باشند؟

   

  معیار های انتخاب و اولویت های افراد پذیرش شده در آزمون اخیر اموزش و پرورش که ظاهرا نزدیک به ۲۰۰نفربوده اند چه بوده؟ چرا درخصوص این استخدام اطلاع رسانی کافی درسطح جامعه صورت نگرفت؟چرا در اعلام فهرست اسامی افراد پذیرش شده تاکنون مقاومت شده است البته باذکر رتبه و اولویت افراد.

   

  آقایان نماینده/فرماندار/اداره کار…جوانان بیکار شهر ما دیار ما استان ما بیش ازاینکه از درد بیکاری در اذیت وعذاب باشند از درد تبعیض و پارتی بازی شکایت و گلایه دارند.اگر قرار باشد هر اداره ای هر مدیری خود راسا وخودسر وبنا بر ذائقه خود استخدام کند وحتی تن به یک اعلام عمومی ورعایت کمترین رنگ عدالت یعنی برگزاری یک آزمون مورد تایید ندهد پس تکلیف واژه عدالت چه می شود!

   

  این روزها گه گاهی تیری به تخته میخورد و شیپور استخدامی از گوشه و کناری نواخته میشود آنهم درشهری و استانی که نرخ بیکاری درآن بیداد می کند. اما در نهایت از آنجا که نظارت لازم و کافی برروال استخدام به هر دلیل به میدان نمی اید برکام جوانان وخانواده تلخ میشود و سطح امید را کاهش میدهد!

   

  استخدامهایی که از چند فرسخی بوی گند زد و بند آنان به مشام می خورد! استخدامهایی که خط تبعیض و ردپای توصیه نامه ها.سفارشات بزرگان فامیل.این مدیر،آن وزیر،آن وصی این وکیل ان چقال وبقال دیده می شودودرنهایت سرطناب برخی از استخدامها رو که بکشیم زنگوله پای آشنایی به صدا درمی آید این نوع استخدام ها باهر منطقی که موردبررسی قرار گیرد خیانت وظلمی نابخشودنی درحق جوانان بیکار این مرز وبوم است که سالها درنوبت استخدام پوسیده وتباه شده اند و امروز سن وسالشان به مقطعی رسیده که درب اکثر آزمونها به روی شان بسته شده است به راستی گناه بی کاری آنان به گردن چه کسانی خواهد بود؟نمی دانم شاید اگر قانون گذاران کشورمان از ادوار گذشته تا حال بجای حضور فعال درمراسمات فاتحه خوانی ها.گل وگشت های به مناطق خوش آب وهوا به تدوین قوانین محکم تری برای نظارت بربرخی رفتارها می پرداختن امروز این همه اختلاس، دزدی، اعتیاد، طلاق، بیکاری، قاچاق کالا، پول شویی، پارتی بازی، حق خوری…نبودیم آری شاید قانون مشکل دارد که اداره کار در حاشیه قرارگرفته است ویا…گاهی هم شده که دلیل کم رنگ شدن حوزه نظارت وسکوت صاحبان تریبون ها،کرسی های مطالبه گری نه تنها درسطح این دیار بلکه درگستره ی کشوری باگرفتن چند سهمیه استخدام ترجیح می دهند سکوت کنند ویا به این جهت که بعضا پا روی پوست موز دارند ویاخود خرما خورده اند در بیان دردهاوفریادها دچار لکنت زبان میشوند!

   

  ازجناب فرماندار تلاشگرمان که مهیا شدن برخی فرصت های شغلی مرهون پیگیری مجددانه ایشان است بعنوان رئیس شورای اشتغال انتظار است،ازامام جمعه صبور ومطالبه گرمان که سالهاست جور تریبونهای خموش را به دوش میکشد،از نماینده شهرستان اگر فرصت دارند وصلاح می دانند انتظار است تدبیری نمایندو راهکاری اتخاذ نمایند که پیش ازاین آمال شهروندان بیکار وخانواده های آنان آزرده خاطر نشوند!دردبیکاری یک طرف اما دردتبعیض بیشتر است حقیقتا بدون تعارف بخشی از انگشت اشاره شهروندان به سمت و سوی شما عزیزان نشانه رفته است بالاخره سکان هدایت وکرسی های مطالبه گری در شهرمان دراختیار شما قرار دارد! وقتی مدیری امروز بعنوان مدیر نمونه معرفی میشود امافردا ترین عزل می شود برای مردم این سوال پیش می اید چرا عزل شد؟ویا وقتی در اعلام اسامی استخدامی های اموزش وپرورش تاکنون تعلل شده و در لایحه ای از ابهام باقی می ماند وبر سری نگهداشتن آن تا این لحظه پا فشاری می شود این سوال پیش می آید چرا سایر مسئولان بالا دست از این مدیریت شفاف سازی را مطالبه نمی کنند!چرا که در پذیرش این ۲۰۲نفر و شاید کمتر و شاید بیشتر، حرفها و حدیث های از این جنس که گزینشی عمل شده است، روابط قومی و طایفه ای، توصیه وسفارش در برگزیدن افراد دخیل بوده است!

   

  این بو به مشام میرسد که هرکس توانسته سهم الارث خود راگرفته است اگر چه این وسط برخی شهرستانها مانند اندیکا فهرست اسامی را برای تنویر افکار عمومی اعلام کرده که همان هم جای بحث دارد اما برخی مدیران شهرستانهای دیگر از جمله مسجدسلیمان همچنان ازانتشار اسامی و اولویتهای آنان خودداری کرده اند!چرا؟

   

  جناب فرماندار والباقی کرسی به دست تان این اولین نبوده آخرین هم نخواهد بود دو پروژه آلومینیوم سازی، پتروشیمی، شبکه بهداشت و درمان، شرکت نفت و…درمسیر استخدام هستند راهی را پیش بگیرید که بیشتر ازاین حقوق جوانان این مرز و بوم ضایع نشود!

   

  مطالبه به حق مردم این است که اجازه استخدام و بکار گیری غیر بومی غیر ضروری تحت هر عنوانی داده نشود/تا کی بنام ما و به کام دیگران باشد؟ از این و آن لیست نورچشمی ها و هواداران آبی وقرمز به سمت مدیر عاملان سرازیر نشود!/ توصیه نامه ها،سفارشات این دفتر و آن دفتر این وزیر آن وکیل مشمول عده ای خاص نشود/ یاداشت باخودنویس سبز را برای خودی ها و با خودکار آبی رو برای سرکاریها در نظر نگیریم/اگر تلفنی به مدیر عاملی میشود اگر گره از جلوی پای پروژه ای برداشته میشود پشت بندش لیست از تو دلی هایمان را کف دست مدیرعامل نگذاریم برای همه بدویم برای همه رو بزنیم سفید وسیاه وچاق ولاغر نکنیم!باید سهمی نگرفت تا زبان سرخی و صدای رسایی داشت!بگونه نباشد که هرکس آشنایی دارد بماند و هرکس آشنایی ندارد برود وبمیرد!اینطور نباشد یکی سالها بیکار اما دیگری خودش جذب دستگاهی شده ماشین انچنانی اش هم بصورت استیجاری باقراردادی چرب دردستگاه دیگری ویا اینکه خودش که جذب شده هیچ …از امام جمعه مطالبه گرمان،ازشورای شهرمان که متاسفانه فعلا خود را در کوچه های شهرداری مشغول کرده اند درمقابل برخی سهم خواهی ها سکوت نکنند جلوی استخدام غیر بومی ها،بازنشسته ها،استخدام دوگولوپی ها،استخدام های پنهانی،استخدامهای درگوشی،سفارشی و توصیه ای،واگذاری کارها به پیمانکاران غیر بومی،دیوار بلندی بسازند ومصوبین آن را به پای محاکمه بکشند ودرتعارفات روزمره گرفتارنشوند!کمترین عدالت برگزاری آزمون از طریق یک مرجع رسمی وذیصلاح مانند سازمان سنجش است! ای کاش به روزی برسیم که اگر در انجام وظایف خود کوتاهی کرده باشیم راحت بتوانیم معذرت خواهی کنیم و ای کاش روزی بیاید که هرکس سر جای خودش باشد،

   

  به امید روزهای خوب برای همه
  محمد رضا کرم زاده

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *