fbpx
اخبار ویژه

  • شناسه : 26821
  • ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۷:۱۸
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: 2 دقیقه
واکنش مثبت بازار نفت به کاهش تولید اوپک پلاس
واکنش مثبت بازار نفت به کاهش تولید اوپک پلاس

واکنش مثبت بازار نفت به کاهش تولید اوپک پلاس

به گزارش خبر روز به نقل از رویترز، محمد سانوسی بارکیندو، اعلام کرد که بالا رفتن قیمت نفت و پایبندی کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) به توافق کاهش تولید اخیر این سازمان، سبب افزایش انگیزه اعضای آن شده است. این در حالی است که برخی منابع گفتند که این سازمان انجام اقدام‌ها بیشتر برای حمایت از […]

به گزارش خبر روز به نقل از رویترز، محمد سانوسی بارکیندو، اعلام کرد که بالا رفتن قیمت نفت و پایبندی کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) به توافق کاهش تولید اخیر این سازمان، سبب افزایش انگیزه اعضای آن شده است. این در حالی است که برخی منابع گفتند که این سازمان انجام اقدام‌ها بیشتر برای حمایت از بازار را رد نکرده است.

اوپک، روسیه و سایر متحدانش، متعهد شدند برای مقابله با کاهش قیمت و کاهش تقاضای ناشی از شیوع ویروس کرونا، تولید روزانه خود را از اول ماه مه (۱۲ اردیبهشت‌ماه) ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ در ماه‌های مه و ژوئن کاهش دهند.

قیمت‌های شاخص نفت برنت از زمانی که در ماه آوریل به کمترین میزان در ۲۱ سال اخیر( پایین تر از ۱۶ دلار برای هر بشکه) سقوط کرد، بیش از دو برابر شده است.

بر اساس داده‌های دو شرکت ردیاب محموله‌های نفتی، صادرات نفت خام کشورهای اوپک پلاس از ابتدای ماه مه تا کنون، حدود ۶ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است، که نشان‌دهنده شروع خوب این کشورها برای پایبندی به توافق اوپک پلاس است.

وی گفت: بازارهای نفت به توافق تاریخی اوپک پلاس و همچنین پایبندی کامل کشورهای شرکت‌کننده به آن واکنش مثبت نشان داده‌اند.

دبیرکل اوپک افزود: در کل، یک همگرایی تدریجی اما پایدار، در اصول اولیه عرضه و تقاضا ایجاد شده است.

یک نماینده اوپک نیز دید مثبتی در این باره داشت و اظهار کرد: اگرچه قیمت‌ها روند صعودی داشته‌اند، اما هنوز خیلی پایینتر از نیاز بودجه بسیاری از کشورها هستند.

این نماینده درباره کاهش صادرات گفت: نشانه خوبی برای قیمت‌هاست.  ازین لحاظ ایمن هستیم، اما برای اطمینان بیشتر به زمان بیشتری نیاز داریم – شاید تا ماه ژوئیه یا اوت.

یکی دیگر از نمایندگان اوپک گفت: نشانه‌های خوبی درباره پایبندی اعضا وجود دارد و به‌تازگی شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم، اما بازار هنوز بی ثبات است، بیایید صبر کنیم.