یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2023-02-05
تبلیغات
زمان مطالعه: 5 دقیقه
کد خبر: 99525 |
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲ |
80 بازدید
1
ارسال به دوستان

دزفول – خبر روز – رئیس شورای اسلامی شهر دزفول با تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انتظامی گفت: سبزپوشان نیروی انتظامی تمام تلاش خود را برای ایجاد امنیت در سراسر ایران اسلامی به کار گرفتند.

به گزارش خبر روز محمد حسن پرآور روز چهارشنبه در یکصدو دوازدهمین نشست شورای اسلامی شهر دزفول در سالن جلسات این شورا با قدردانی از تلاش ماموران انتظامی و برخورد با مخلان نظم و امنیت افزود: ماموران در این ایام به صورت شبانه روزی در صحنه حضور داشتند تا مردم دچار آسیب نشوند.

پرآور اظهارداشت: خوشبختانه با توجه به تلاش‌های شورای تامین و پلیس، آرامش در شهرستان دزفول برقرار است و مردم قدردان زحمات اعضای این شورا هستند.

وی افزود: امید است نیروی انتظامی روز به روز به تبعیت از ولایت امر مسیر خود را با صلابت تر ادامه دهد تا آرامش و امنیت همچنان در کشور برقرار باشد.

رئیس شورای اسلامی دزفول گفت: تمام اعضای شورای اسلامی شهر دزفول از ابتدای نا آرامی‌ها حمایت، پشتیبانی و همکاری خود را دریغ نداشته‌اند و نیروهای شهرداری، آتش نشانی و خدماتی شهرداری نیز حضور فعال داشته‌اند.

وی با بیان اینکه مردم پشتیبان مقام معظم رهبری و نظام هستند، افزود: آرامش در مملکت حاکم شد و بار دیگر دسیسه‌های شیاطین برای ضربه زدن به ایران اسلامی خنثی شد.

حضور پلیس و بسیج در جریان نا آرامی‌ها مانع اتفاقات ناگوار شد

فرمانده انتظامی دزفول نیز در این نشست با اشاره به خدمات پلیس گفت: ماموران انتظامی در ماه های اخیر اقدامات گسترده ای در بحث پیشگیری از مولفه های نا امنی، خدمات رسانی به زائران اربعین و همچنین ناآرامی‌های اخیر داشتند.

سرهنگ روح اله گراوندی افزود: دشمن در قضایای اخیر اقدام به موج سواری و ایجاد نا امنی در کشور کرد و متاسفانه برخی خواص در داخل کشور نیز با قضاوت و تصمیم عجولانه به دشمن چراغ سبز نشان دادند.

وی ادامه داد: پلیس همراه با بسیج، سپاه، اطلاعات و شورای تامین در اغتشاشات ۲۱ روز اخیر پای کار بود و شرایط دشواری را پشت سر گذاشت.

فرمانده انتظامی دزفول با بیان اینکه حضور پر رنگ پلیس و بسیج مانع بروز اتفاقات ناگوار شد، گفت: متاسفانه در برخی نقاط کشور مردم بی گناه و ماموران مظلومانه به دست اغتشاشگران به شهادت رسیدند ولی در دزفول به غیر از چند تجمع جزئی که تعدادی از آنها هم بومی نبودند، اتفاق خاصی رخ نداد.

وی حضور میدانی اعضای شورای تامین شهرستان دزفول را از عوامل مدیریت شرایط در این شهرستان دانست و افزود: برخی افراد حاضر در تجمع سن کمی داشتند و فریب خورده بودند ولی با لیدرها برخورد جدی صورت گرفت.

سرهنگ گراوندی با اطمینان خاطر دادن به پشتیبانی از مدیران مدارس دخترانه اظهارداشت: نیروی انتظامی از اقدامات قانونی مدیران حمایت می‌کند.

وی افزود: شهرستان دزفول به واسطه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان و شهیدانی که تقدیم کرده به عنوان پایتخت مقاومت ایران اسلامی شناخته می‌شود و ما موظف به حفظ ارزش‌های این شهر هستیم.

انتقاد از رفتار دوگانه میراث فرهنگی دزفول درخصوص بافت قدیم

حجت‌الاسلام مهدی نمازی‌فر یکی از اعضای شورای اسلامی شهر دزفول نیز با انتقاد از رفتار دوگانه اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول در قبال حفظ آثار تاریخی گفت: اتفاقی که در مسجد امیرالمومنین(ع) دزفول رخ داد برای مردم ومتدینین جای سوال داشت.

وی افزود: خانه مجاور برای توسعه این مسجد اهدا می‌شود ولی میراث فرهنگی هنگام اجرای عملیات عمرانی به بهانه ثبت ملی بودن خانه، وارد عمل شده و موضوع را قضایی می‌کند که در نهایت حکم جلب سه نفر از افراد آبرومند دزفول صادر می‌شود.

این عضو شورای اسلامی شهر دزفول بیان کرد: یک لودر در صد متری مسجد امیرالمومنین(ع) در خانقاه به صورت شبانه فعالیت و چندین خانه تاریخی را تخریب کرده است ولی صدای کسی بلند نمی‌شود.

وی افزود: مسوول میراث فرهنگی دزفول باید تکلیف خود را درخصوص این رفتار دوگانه مشخص کند در غیر این صورت موضوع را از مافوق ایشان پیگیری می‌کنیم.

حجت الاسلام نمازی‌فر با تاکید بر اینکه تعداد مساجد دزفول از اهواز هم بیشتر است، اظهارداشت: متاسفانه با وجود چند بار دعوت از رئیس میراث فرهنگی برای حضور در شورا و پاسخگویی در این زمینه ولی در شورا حاضر نشده‌اند.

پرآور رئیس شورای شهر دزفول نیز در این خصوص گفت: تناقض و دوگانگی در تصمیم گیری بافت از سوی میراث فرهنگی قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه برخی آثار تاریخی دزفول به دلیل بی‌توجهی، تخریب می‌شوند، افزود: هیچ پلاک ثبت ملی در ملک مجاور مسجد امیرالمومنین(ع) وجود نداشته است ضمن اینکه تغییرات زیادی در این خانه صورت گرفته و مصالحی نظیر کاشی، آهن، سرامیک و آجر معمولی در آن بکار رفته بود.

پرآور حفظ میراث فرهنگی را وظیفه‌ای همگانی دانست و با تاکید بر پرهیز از رفتار دوگانه در این موضوع اظهارداشت: امیدوارم دستگاه قضایی تمام جوانب را مدنظر قرار دهد و بازدید میدانی از مسجد و ملک مجاور داشته باشد.

لزوم رفع بیش از ۳۰ ایراد کشتارگاه دزفول

غلامعلی پوررضایی عضو شورای شهر دزفول نیز با طرح لایحه دوفوریتی درخصوص کشتارگاه دزفول گفت: سقف و سالن کشتارگاه نیازمند اصلاح هستند که ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای این کار درخواست شده است.

وی افزود: کشتارگاه شهرداری بیش از ۳۰ ایراد دارد که باید برطرف شوند ضمن اینکه بحث واگذاری آن نیز مطرح است.

حجت‌الاسلام نمازی‌فر نیز درخصوص واگذاری این کشتارگاه عنوان کرد: تا زمانی که کشتارگاه در اختیار شهرداری است، شورای شهر می‌تواند به مسائل و مشکلات آن رسیدگی کند.

وی درخصوص مشکلات کشتارگاه و بی‌توجهی مسوولان مربوطه به تذکرات شورای شهر گفت: بارها تذکرات ساده‌ای نظیر خشک بودن حوضچه ضدعفونی داده شده ولی متاسفانه با توجه به نبود تنبیه، هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

این عضو شورای شهر دزفول با انتقاد از بیرون کردن روحانی ناظر شرعی کشتارگاه به بهانه‌های مختلف اظهارداشت: متاسفانه نظارت شورا در زمینه کشتارگاه جوابگو نبوده است که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

پرآور رئیس شورای اسلامی شهر دزفول در این باره خواستار مهلت ۱۵ روزه برای بررسی بیشتر وضعیت کشتارگاه شد و بیان کرد: مسوول کشتارگاه‌ها در سراسر کشور جهاد کشاورزی است ولی در دزفول این مسوولیت از پیش از دفاع مقدس برعهده شهرداری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود استاندارد را یکی از ضروریات جامعه دانست و افزود: همه جوامع نیازمند استاندارد برای سلامت، بهبود کیفیت زندگی و کاهش هزینه‌های غیر ضروری هستند.

پرآور خواستار ارائه گزارش عملکرد استاندارد دزفول برای آگاهی مردم از اقدامات شد و افزود: سازمان ملی استاندارد وظایف متعددی دارد و اگر در قبال آنها کوتاهی کند مشکلات زیادی برای جامعه پیش می‌آید.

لزوم جلوگیری از عرضه قلیان در بوستان‌ها و رفع مشکل سرویس مدارس

پوررضایی عضور شورای شهر دزفول با انتقاد از وجود بیش از ۱۰ میز عرضه قلیان در پارک دووه و ترویج استعمال دخانیات خاطر نشان کرد: خانواده‌ها نگران سلامت فرزندان خود هستند و نسبت به این موضوع گلایه دارند.

غلامعلی رسالتی‌فر دیگر عضو شورای شهر دزفول در این باره گفت: همانطور که شهرداری با بساط غیرقانونی در سطح شهر برخورد می‌کند باید با عرضه قلیان در پارک‌ها و بوستان‌ها نیز برخورد کند.

وی همچنین با بیان اینکه مشکل سرویس مدارس همچنان پا برجاست و خانواده‌ها با مشکل مواجه هستند، بیان کرد: درصورت فعال کردن سرویس مدارس، ترافیک شهری نیز کاهش می‌یابد.

این عضو شورای شهر دزفول با تاکید بر لزوم مشخص شدن دلیل ایجاد مشکل سرویس مدارس و رفع آن گفت: تاکسی‌های زیادی در سطح شهر وجود دارد ولی برای خدمات رسانی در قالب سرویس مدارس فعالیت نمی‌کنند.

رسالتی‌فر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای هزینه کرد اعتبارات آلایندگی اظهارداشت: متاسفانه آسفالت در این برنامه ریزی مغفول مانده است.

وی افزود: اگرچه اقداماتی در ورودی شهر دزفول از سمت شوشتر در حال انجام است ولی داخل شهر نیز مشکلات زیادی داریم.

کارخانه آسفالت جوابگوی نیاز دزفول نیست

این عضو شورای اسلامی شهر دزفول با تاکید بر لزوم استفاده از توان بخش خصوصی برای آسفالت و مبلمان شهری گفت: کارخانه آسفالت شهرداری دزفول جوابگوی نیاز شهر نیست.

وی همچنین با اشاره به عملیات اجرایی کمربندی شرقی شهر دزفول افزود: این کمربندی یک طرح پر هزینه و عظیم است و اعتبار زیادی نیاز دارد.

رسالتی فر اظهارداشت: با توجه به زنده شدن اعتبار آلایندگی انتظار می‌رود مردم شاهد اتفاقات و اجرای طرح‌های خوب در سطح شهر باشند.

پرآور رئیس شورای شهر دزفول در این زمینه گفت: بحث اعتبارات آلایندگی هیچ منافاتی با آسفالت ندارد و این کار در نقاط مختلف شهر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه آسفالت معابر طبق مصوبه شورا و شاید ۲ برابر میزان تعیین شده در سال جاری انجام می‌شود، افزود: برای روکش آسفالت مشکلی از نظر بارندگی نداریم ولی برای آسفالت اولیه بارندگی مشکل ایجاد می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول اظهارداشت: جذب اعتبارات آلایندگی برای سال‌های آینده نیز پیگیری می‌شود.

علیرضا زمانی راد عضو شورای اسلامی شهر دزفول گفت: دزفول به عنوان شهر نمونه مقاومت و پایداری شناخته می شود و انتظار می رود خدمات شایسته ای به این شهرستان صورت ارائه شود.

وی افزود: یک مسیر گردشگری دفاع مقدس در شهر دزفول به تصویب مرکز فرهنگی دفاع مقدس، میراث فرهنگی و شهرداری رسیده است که باید اقدامات لازم برای نمادسازی در این زمینه صورت گیرد. 

این عضو شورای اسلامی شهر دزفول بیان کرد: یکی از اماکن گردشگری دفاع مقدس دزفول بیمارستان زیرزمینی یازهرا(س) است که در حال حاضر به دلیل فعالیت‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی امکان استفاده از آن نیست.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

خبر روز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کوتاه خبر:
بیشتر بخوانید
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبر روز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید