×
آخرین اخبار

نوبخت: دولت علاقه ای به حذف یارانه افراد ندارد

 • کد نوشته: 11257
 • ۱۳۹۷-۰۲-۰۱
 • 834 بازدید
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت علاقه ای به حذف یارانه افراد ندارد هرچند حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر از خانوارها جزو تکالیف مصرح در قانون بودجه است.

  نوبخت: دولت علاقه ای به حذف یارانه افراد ندارد

  به گزارش دیدگاه نیوز؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت علاقه ای به حذف یارانه افراد ندارد هرچند حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر از خانوارها جزو تکالیف مصرح در قانون بودجه است.

  محمدباقر نوبخت در اجلاس هم اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید در محل سالن اجلاس سران، افزود: تبصره ۱۴ قانون بودجه امسال و هدفمندی یارانه ها جزو تکالیف و اولویت های دولت در سال ۹۷ است.

  وی تاکید کرد: با توجه به اینکه اطلاعات کاملی از وضعیت افراد در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود ندارد، انتظار داریم استانداران به شناسایی دقیق افراد کمک کنند.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه اشتغال از دیگر اولویت های دولت در سال ۹۷ است، گفت: دولت ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از منابع خود، منابع بانکی و صندوق توسعه ملی را برای اشتغال در سال جاری در نظر گرفته است.

  وی افزود: برنامه های دولت برای اشتغال در ۶ حوزه مسکن، حمل و نقل، گردشگری، کشاورزی، صنعت و سیاست های اشتغال پیگیری می شود که در هر حوزه دو برنامه طراحی شده است و در مجموع ۱۲ برنامه خواهیم داشت.

  نوبخت از استانداران سراسر کشور خواست که سهم خود را از رقم ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده برای اشتغال مشخص کنند.

  وی با اشاره به اینکه پارسال ۸۳۶ هزار نفر جمعیت فعال وارد بازار کار شدند، گفت: از این جمعیت ۸۱۹ هزار نفر مشغول به کار شدند و همچنان ۱۷ هزار نفر از سال گذشته بیکار باقی ماندند.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور سهم بخش عمرانی از بودجه امسال دولت را ۷۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این منابع اهرمی برای اجرای طرح های عمرانی خواهد بود.

  نوبخت ادامه داد: پیش بینی ما برای ارتقا و اتمام طرح های عمرانی با مشارکت بخش خصوصی، ١٢۶ هزار میلیارد تومان است.

  وی اظهار داشت: باید استانداران طرح های اولویت دار خود را تعیین و اعلام کنند تا در ١١ ماه باقی مانده از سال، بتوانیم وعده های رئیس جمهوری را محقق کنیم.

  سخنگوی دولت با اشاره به بودجه سال ۹۶ و پیش بینی درست دولت از منابع و مصارف بودجه در این سال گفت: رقم ۳۲۰ هزار میلیارد تومان منابع برای بودجه پارسال پیش بینی شده بود که ۱۰۰ درصد آن محقق شد؛ این رقم نسبت به سال ۱۳۹۵ رشد ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

  وی اضافه کرد: براساس گزارش مرکز ملی آمار ایران رشد اقتصادی در ۹ ماهه اول پارسال با احتساب نفت ۴.۴ درصد و بدون احتساب نفت ۴.۷درصد بود.

  نوبخت همچنین درباره درآمدهای مالیاتی در بودجه ۱۳۹۶، گفت: میزان مالیات در بودجه سال گذشته ۹۷ هزار میلیارد تومان بود که بدون در نظر گرفتن ۳ هزار میلیارد تومان تهاتر با بدهی های دولت، بقیه آن به دقت حاصل شد و از این نظر پیش بینی دولت درست بود.

  به گفته وی میزان مصارف جاری دولت در سال گذشته ۲۴۳ هزار میلیارد تومان بود که ۹۶ درصد آن تحقق پیدا کرد.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: برخی دستگاهها پارسال ۱۰۰ درصد مصارف خود را انجام دادند و برخی از جمله استان هم بیش از ۱۱۰ درصد هزینه های بودجه آنها محقق شد

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *