×
آخرین اخبار

نقدینگی سرگردان به بازار خودرو هجوم برده است / مردم فعلا خودرو نخرند

 • کد نوشته: 13103
 • ۱۳۹۷-۰۶-۰۸
 • 520 بازدید
 • رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: مردم فعلا خودرو خریداری نکنند تا این آشفته بازار آرام شود.

  نقدینگی سرگردان به بازار خودرو هجوم برده است / مردم فعلا خودرو نخرند

  به گزارش دیدگاه نیوز؛ حمیدرضا فولادگر عضو کمیسیون صنایع و معادن، با اشاره به افزایش شدید قیمت خودرو، اظهار کرد: ریشه افزایش قیمت خودرو به یک سال پیش که واردات آن افزایش یافت، بر میگردد که تاثیرش را روی بازار داخلی گذاشت و تقاضا به سمت بازار داخلی افزایش یافت.

   

  وی با بیان اینکه امروز خودرو به دو نرخ متفاوت در بازار و کارخانه عرضه می‌شود، گفت: قیمت برخی از خودروها بر اساس تصمیم شورای رقابت تعیین می‌شود و قیمت برخی دیگر از خودروها  هم بر اساس نظر سازمان حمایت، قیمت‌گذاری می‌شوند.

   

  انتقاد از تفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار

  عضو کمیسیون صنایع و معادن با انتقاد از تفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار، تصریح کرد: فاصله بسیار شدیدی بین قیمت کارخانه و بازار خودرو به وجود آمده که این قیمت کاذب است و عملا هم خیلی معامله صورت نمی‌گیرد اما با وجود این باید قیمت‌گذاری واقعی خودرو‌ عملیاتی شود.

  رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی ادامه داد: یکی از دلایل تفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار این است که تقاضای خرید خودرو در بازار به شدت افزایش یافته و در مقابل آن عرضه خودرو توسط کارخانه‌ها افزایش نیافته است.

   

  حمله نقدینگی سرگردان به بازار خودرو

  فولادگر بیان کرد: از سوی دیگر بخشی از نقدینگی سرگردانی که در جامعه وجود دارد، به سمت بازار خودرو کشیده شده و به آن هجوم برده است  که دولت باید برای نقدینگی سرگردان کشور فکری کند چراکه آشفته بازار نقدینگی هر جا می‌رود، یک اثر تخریبی می‌گذارد و باید این نقدینگی جذب پروژه‌های عمرانی، بخش ساختمان و صنعت و تولید شود.

   

  وی با اشاره به اینکه کمیسیون صنایع و معادن اخیرا درباره این موضوع جلسه مفصلی با آقای شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت داشته است، اظهار کرد: طبق گفته وزیر، با بهبود وضعیت ارز و نظارت بر وضعیت عرضه، در روزهای آینده یک مقدار بازار خودرو سر و سامان می‌گیرد.

   

  نماینده مردم اصفهان اظهار کرد: تقاضای ما از مردم این است که اگر احتیاج ضروری ندارند، فعلا خودرو خریداری نکنند تا این آشفته بازار آرام شود.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *