×
آخرین اخبار

موافقت کامل ایران با “لغو ویزای اربعین حسینی”

 • کد نوشته: 11317
 • ۱۳۹۷-۰۲-۰۲
 • 598 بازدید
 • دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نسبت به لغو روادید زائران اربعین حسینی آمادگی کاملی دارد، گفت: طرف مقابل تاکنون آمادگی صددرصدی خود را در خصوص لغو روادید به ما اعلام نکرده اما به صورت ضمنی موافق لغو ویزای اربعین هستند.

  موافقت کامل ایران با “لغو ویزای اربعین حسینی”

   به گزارش دیدگاه نیوز؛ شهریار حیدری درباره برنامه‌های مدنظر برای ایام اربعین حسینی اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها به ترتیب زمانی در حال انجام است و هر هفته جلسات ستاد مرکزی اربعین حسینی برگزار می‌شود.

  وی افزود: پیگیری موضوعات اربعین حسینی از سوی ستاد مرکزی اربعین حسینی و بعد از ایام اربعین ۹۶ صورت گرفت و هیچ وقفه‌ای در این مورد نداشتیم؛ دستورالعمل چگونگی برگزاری اربعین در دو سطح مدیریت در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها همچنین در سطح کمیته‌های ۱۲ گانه زیر‌مجموعه اربعین ابلاغ شده است.

  به گفته حیدری، شرح وظایف همه دستگاهها مشخص شده و برنامه‌ها به‌صورت مدون و براساس زمانبندی لازم به پیش می‌رود.

  وی افزود: نقاط قوت و ضعف ایام اربعین حسینی احصا شده و تلاش می‌کنیم تا بدون هر گونه مشکل، مراسم اربعین امسال را همانند اربعین سال ۹۶ و حتی مناسب‌تر انجام دهیم و در حال حاضر در سطح تصمیم‌گیری و دستورالعمل‌های ساختاری هستیم و حدود دو هفته آینده وارد کار عملیاتی خواهیم شد.

  حیدری افزود: برای اجرایی کردن دستورالعمل‌ها، شرح وظایفی به عهده دستگاههای مرتبط سپرده شده که امیدواریم به خوبی اجرایی و عملیاتی شود.

  وی درباره این پرسش که آیا مرز خسروی در ایام اربعین حسینی بازگشایی خواهد شد یا خیر گفت: ان‌شاءالله مرز خسروی نیز بازگشایی می‌شود؛ با طرف عراقی مذاکراتی درباره بازگشایی مرز خسروی انجام گرفته تا حتماً این مهم عملیاتی شود.

  حیدری اظهار کرد: آمادگی صددرصد از طرف ما برای تردد از مرز خسروی وجود دارد و به طرف عراقی هم شرایط خود را اعلام کرده‌ایم که این آمادگی از طرف ما وجود دارد و ان‌شاءالله به‌زودی ظرف چند روز آینده مذاکره دو جانبه‌ای هم در مورد این مرز خواهیم داشت.

  وی با بیان اینکه موضوع روادید زائران اربعین را هم به صورت جدی پیگیری می‌کنیم، گفت: یکی از مواردی که با کشور عراق دنبال می‌کنیم موضوع لغو روادید زائران است که در این مورد آمادگی کامل از سوی ما وجود دارداما باید طرف عراقی هم اعلام آمادگی کند.

    دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: طرف مقابل تاکنون آمادگی صددرصدی و عملی خود را در خصوص لغو روادید به ما اعلام نکرده است اما به صورت ضمنی موافق لغو روادید هستند.

  حیدری اظهار کرد: در سطوح مختلف اعم از رئیس جمهور، وزیر کشور و سایر مسئولان ذیربط کشورمان آمادگی خود را برای لغو روادید اعلام کرده‌اند اما این موضوع دو جانبه است و باید مورد توافق طرفین قرار گیرد.

  گفتنی است که در مراسم اربعین حسینی سال ۹۶ حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از ایران به عتبات عالیات سفر کردند.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *