fbpx
اخبار ویژه

  • شناسه : 37123
  • ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: < 1 دقیقه
معاون وزیر آموزش‌وپرورش: تمام مدارس مناطق سیل‌زده سال ۹۸ بازسازی شد / ۱۴۰۰۰ کلاس درس “بخاری نفتی” دارند
معاون وزیر آموزش‌وپرورش: تمام مدارس مناطق سیل‌زده سال ۹۸ بازسازی شد / ۱۴۰۰۰ کلاس درس “بخاری نفتی” دارند

معاون وزیر آموزش‌وپرورش: تمام مدارس مناطق سیل‌زده سال ۹۸ بازسازی شد / ۱۴۰۰۰ کلاس درس “بخاری نفتی” دارند

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه “۱۰۰درصد مدارس آسیب‌دیده از سیل سال گذشته در ۳ استان خوزستان، گلستان و لرستان بازسازی شدند” گفت: در کشور ۱۴ هزار کلاس درس با گرمایش بخاری نفتی وجود دارد. مهراله رخشانی‌مهر ، با اشاره به بازسازی مدارس آسیب دیده از سیل ۹۸ در خوزستان اظهار داشت: ۱۰۰درصد […]

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه “۱۰۰درصد مدارس آسیب‌دیده از سیل سال گذشته در ۳ استان خوزستان، گلستان و لرستان بازسازی شدند” گفت: در کشور ۱۴ هزار کلاس درس با گرمایش بخاری نفتی وجود دارد.

مهراله رخشانی‌مهر ، با اشاره به بازسازی مدارس آسیب دیده از سیل ۹۸ در خوزستان اظهار داشت: ۱۰۰درصد مدارس آسیب‌دیده از سیل ۹۸ در ۳ استان خوزستان، گلستان و لرستان بازسازی شدند. سازمان نوسازی مدارس سال ۹۹ بیش از ۱۴ هزار کلاس درس بازسازی و تحویل دانش آموزان شده است؛ برای این پروژه‌ها بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بیشتر طرح‌های سازمان نوسازی مدارس نوساخت بوده و بخشی نیز نوسازی بوده است. در استان خوزستان ۱۱ هزار کلاس درس تحویل داده شده و مشارکت خیرین در خوزستان بسیار مناسب است؛ این استان اکنون رتبه سوم کشور را از این لحاظ دارد که امیدواریم این رتبه بهتر شود. مدارس نوساز و یا تازه تاسیس به شکل هوشمند هستند و در مدارسی که ۱۰۰درصد هوشمند نیست، حداقل یکی از کلاس‌ها هوشمندسازی شده است.

رخشانی‌مهر درباره مدارس ۳ شیفته اظهار داشت: مدارس ۳ شیفته در کشور نداریم ولی در شهرهای که پر تراکم هستند، مدارس ۲ شیفته وجود دارد؛ مدارس خشت و گلی حذف شده است ولی مدارس کپری به دلیل سازگاری با شرایط بومی و معماری منطقه همچنان وجود دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه “بیش از ۱۴ هزار کلاس با گرمایش بخاری نفتی در مناطق صعب‌العبور وجود دارد” گفت: برای سیستم سرمایشی ۱۵ میلیارد تومان در خوزستان هزینه و کولر خریداری شده است. در مدارس تازه‌تاسیس، با هدف توسعه فضای ورزشی امکانات مربوطه فراهم می‌شود؛ این سازمان برای توسعه ورزش شنا و احداث استخر برنامه‌ای ندارد.