اخبار ویژه

  • شناسه : 26555
  • ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: 3 دقیقه
مسجدسلیمان با ۱۷ مبتلای جدید / مسدود شدن مبادی ورودی شهرستان مسجدسلیمان از روز شنبه
مسجدسلیمان با ۱۷ مبتلای جدید / مسدود شدن مبادی ورودی شهرستان مسجدسلیمان از روز شنبه

مسجدسلیمان با ۱۷ مبتلای جدید / مسدود شدن مبادی ورودی شهرستان مسجدسلیمان از روز شنبه

دکتر علی احسان پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از آزمایشگاه های تشخیص کرونا در خوزستان، در شبانه روز گذشته (۳۱ اردیبهشت لغایت ۱خرداد) تعداد ۴۹۲ مورد ابتلای قطعی به کرونا ویروس در خوزستان شناسایی شد که نشان از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف و خریداران دارد. به […]

دکتر علی احسان پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از آزمایشگاه های تشخیص کرونا در خوزستان، در شبانه روز گذشته (۳۱ اردیبهشت لغایت ۱خرداد) تعداد ۴۹۲ مورد ابتلای قطعی به کرونا ویروس در خوزستان شناسایی شد که نشان از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف و خریداران دارد.

به گزارش خبر روز بر این اساس، موارد جدید شناسایی شده، به شرح زیر می باشد:

*اهواز: ۲۲۸ نفر*

(۱۶۷ نفر قرطینه خانگی، ۶۲نفر بستری)

*دزفول ۳۱ نفر*

(۲۶نفر قرنطینه خانگی، ۵نفر بستری)

*شوشتر: ۲۷نفر*

(۱۹نفر قرنطینه خانگی، ۸نفر بستری)

*شوش: ۴۲نفر*

( ۴۰نفر قرنطینه خانگی، ۲ نفر بستری)

*هفتکل: ۱۱ نفر*

(۱۱نفر قرنطینه خانگی)

*باغملک: ۹نفر*

(۸نفر قرنطینه خانگی، ۱ نفر بستری)

*رامهرمز: ۱۳ نفر*

(۱۰ نفر قرنطینه خانگی، ۳ نفر بستری)

*هندیجان: ۶نفر*

(۶ نفر قرنطینه خانگی)

*رامشیر: ۶ نفر*

( ۲ نفر قرنطینه خانگی، ۴ نفر بستری)

*دشت آزادگان: ۵ نفر*

(۵نفر بستری)

*مسجدسلیمان: ۱۷ نفر*

( ۱۵نفر قرنطینه خانگی، ۲نفر بستری)

*حمیدیه: ۱۰ نفر*

( ۱۰نفر قرنطینه خانگی)

*باوی: ۱۷ نفر*

(۱۳نفر قرنطینه خانگی، ۴نفر بستری)

*کارون: ۱۴ نفر*

(۹نفر قرنطینه خانگی، ۵نفر بستری)

*ماهشهر: ۲۸ نفر*

( ۱۰نفر قرنطینه خانگی، ۱۸ نفر بستری)

*لالی: ۵نفر*

( ۵نفر قرنطینه خانگی)

*آبادان: ۵ نفر*

(۴ نفر قرنطینه خانگی، ۱ نفر بستری)

*خرمشهر: ۸نفر*

(۶نفر قرنطینه خانگی، ۲نفر بستری)

*اندیمشک: ۱نفر*

( ۱نفر بستری)

*گتوند: ۶ نفر*

( ۲نفر قرنطینه خانگی، ۴ نفر بستری)

*بهبهان: ۳ نفر*

( ۲نفر قرنطینه خانگی، ۱ نفر بستری)

با احتساب این ۴۹۲ نفر تعداد کل مبتلایان به *۸۹۱۱* نفر افزایش یافت. در حال حاضر ۸۴۳ بیمار در بیمارستان های استان تحت درمان هستند و خوشبختانه ۷۶۶۰ بیمار پس از بهبودی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.متاسفانه در شبانه روز گذشته، ۱۴ نفر از مبتلایان به این بیماری، جان خود را از دست دادند تا تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا به ۴۰۸ نفر برسد.با توجه این که جمع آوری اطلاعات محل دقیق سکونت افراد شناسایی شده، زمان بر است و برخی از بیماران در شهرهایی غیر از محل سکونت شان شناسایی میشوند و لزوم اطلاع رسانی صحیح و دقیق به مردم، از این پس، بعد از اعلام آمار توسط سخنگوی وزارت بهداشت، آمار کلی موارد شناسایی شده اعلام و پس از جمع آوری آدرس دقیق محل سکونت افراد، آمار تفکیکی اعلام‌میگردد.

با توجه به اعلام محدودیت ۵ روزه در خوزستان به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت قطع زنجیره انتقال، از هم استانی های گرامی درخواست میشود تا جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند و در هنگام خروج از منزل، فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی را در بالاترین سطح رعایت کنند و ان شاءالله با کمک یکدیگر، ریشه این ویروس منحوس را در استان و کشور عزیزمان بخشکانیم.

به گزارش خبر روز با مثبت اعلام شدن ۱۷ مورد جدید و با توجه به این که تا پیش از ممنوعیت اعلام آمار مثبت به تفکیک شهرها تعداد مبتلایان به کویید ۱۹ در مسجدسلیمان ۷۵ نفر بود با اعلام ۱۲۰ مورد گذشته ۱۲۰مورد گذشته تعداد ۱۳۷نفر مورد تایید است ضمن آن که قطعاً طی چند روزی که دانشگاه علوم پزشکی آمار را به صورت تفکیکی ارائه نداد مبتلایان بیشتری وجود داشته است که در این آمار گنجانده نشده است و در صورت کسب اطلاع آمار دقیق تر در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

در حال حاضر ۱۸ نفر در بیمارستان ۲۲ بهمن بستری هستند. همچنین متاسفانه بر اساس شنیده ها ۴ نفر از بیمارانی که در بخش کرونایی ها بستری هستند در وضعیت وخیم به سر می برند. با احتساب دو مورد فوت شده اخیر از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز متاسفانه ۷ نفر در مسجدسلیمان جان خود را از دست داده اند.

دکتر محمد پاکدل فرماندار مسجدسلیمان از مسدود شدن ورودی ها و خروجی های شهرستان مسجدسلیمان از روز شنبه خبر داد. به گزارش خبر روز فرماندار مسجدسلیمان با اعلام این خبر افزود: این تصمیم با هدف کاهش رفت و آمدها و مسافرت ها اتخاذ شده است و به همین دلیل  کلیه ورودی و خروجی های شهرستان مسجدسلیمان از صبح شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ مسدود و تا عصر دوشنبه ادامه خواهد داشت.

فرماندار مسجدسلیمان در پایان تاکید کرد: انتظار می رود مردم عزیز شهرستان در ورودی و خروجی های شهرستان حضور پیدا نکنند زیرا از ورود و خروج آن ها با جدیت جلوگیری خواهد شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*