• امروز : یکشنبه - ۳ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 23 January - 2022

اخبار ویژه

کشف شکر قاچاق و خارج از شبکه توزیع در مراغه افتتاح سه مدرسه در مسجدسلیمان و لالی ساخت تونل «چری» به کجا رسید؟ / حذف ۱۰۰ پیچ خطرناک با ورود قرارگاه خاتم کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی در قالب صندوق وام خانگی در”مسجدسلیمان”  سازمان مدیریت پسماند ودانشگاه تبریز دست همکاری دادند سازمان مدیریت پسماند به دنبال حل چالش های شهر است سارق خودرو حین گشت انتظامی پلیس تبریز دستگیر شد پیمایش لحظه های نجات از جنس امدادی برای نیروهای امدادی سهم فرشتگان نجات هلال احمر خداآفرین دستگیری شکارچیان غیر مجاز درشهرستان عجب شیر سانحه رانندگی در اتوبان پاسداران واژگونی خودرو در سه راهی فرودگاه وزیر خارجه آمریکا خواستار استفاده روسیه از نفوذش بر ایران برای احیای برجام شد کادر فنی جدید نفت مسجدسلیمان معرفی شد رقابت های لیگ آیندگان بسکتبال آذربایجان شرقی آغاز شد خرید تجهیزات استاندارد حفاظت فردی آتش نشانی تبریز سطوح پروازی فرودگاه بین المللی تبریز با خودروی برف خور برف روبی شد نابینایان آذربایجان شرقی افتخاری دیگر رقم زدند سارقان اماکن خصوصی در اهر در چنگال قانون تصاویر از چهره فرشتگان نجات یخ بسته در حین خدمت رسانی و عملیات های نجات تشکری از جنس کودکانه به زبان ترکی از پرسنل آتش نشانی تبریز به مناسبت فرار رسیدن سالگرد حادثه پلاسکو

4

محسن هاشمی: رأی شورای امنیت باعث انزوای مجدد کاخ سفید شد

  • برای مطالعه این خبر 3 دقیقه زمان نیاز است
  • کد خبر : 8682
  • 17 دی 1396 - 11:46
محسن هاشمی: رأی شورای امنیت باعث انزوای مجدد کاخ سفید شد

خبر روز/ رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه شورای امنیت و رد درخواست کاخ سفید در مورد ایران گفت: این موضوع باعث انزوای سیاست کاخ سفید بوده و آن را می‌توان از نتایج برجام دانست.   محسن هاشمی رفسنجانی در ابتدای سی‌وششمین جلسه شورای شهر تهران طی سخنانی اظهار کرد:‌ هفدهم دی‌ماه پنجاهمین […]

خبر روز/ رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه شورای امنیت و رد درخواست کاخ سفید در مورد ایران گفت: این موضوع باعث انزوای سیاست کاخ سفید بوده و آن را می‌توان از نتایج برجام دانست.

 

محسن هاشمی رفسنجانی در ابتدای سی‌وششمین جلسه شورای شهر تهران طی سخنانی اظهار کرد:‌ هفدهم دی‌ماه پنجاهمین سالگرد فقدان شادروان غلامرضا تختی است که آن را گرامی می‌داریم. غلامرضا تختی در سال ۱۳۴۶ و در سن ۳۷ سالگی در اوج شهرت و محبوبیت درگذشت.

 

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: دو زلزله که یکی زمین را به لرزه درآود و دیگری جامعه را، هشداری بود برای ما و این هشدارها نه آنقدر کوچک بود که حس نشود و نه آنقدر بزرگ که پیامد سخت داشته باشد. 

 

هاشمی ادامه داد: موضوع دیگری که طی روزهای گذشته مورد توجه قرار داشت مصوبه شورای امنیت بود که خوشبختانه در نشست فوق‌العاده که این شورا برگزار شد درخواست کاخ سفید در مورد ایران بار دیگر رد شد و این موضوع باعث انزوای سیاست کاخ سفید شد که این موضوع را می‌توان از نتایج برجام دانست. `

 

وی افزود: به مدد برجام توطئه علیه ایران در شورای امنیت شکست خورد اما این نباید ما را از مشکلات جدی در اداره جامعه غافل کند.

 

رئیس شورای شهر تهران گفت: در آستانه نخستین سالگرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی قرار داریم و شاید امروز بیش از هر زمان دیگری خلأ نبود ایشان در فضای متلاطم جامعه احساس می‌شود و امروز بنده نه به عنوان فرزندی در رثای پدر بلکه به عنوان یک شهروند ایرانی که در طول نیم‌قرن شاهد مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر این بزرگ‌مرد تاریخ ایران معاصر بودم، لازم می‌دانم به نکاتی درباره ایشان اشاره کنم. 

 

رئیس شورای شهر تهران افزود: هاشمی، نماد عقلانیت نظام بود، عقلانیتی که ضرورت‌های جامعه و نیازهای مردم را با مصالح نظام و مبانی اسلام پیوند می‌زد و برای بن‌بست‌ها راه بیرون‌رفت، طراحی می‌کرد و از تهدیدها فرصت می‌ساخت.

 

وی اضافه کرد: هاشمی اسطوره صبر و بردباری بود، خویشتنداری‌اش، از خویش گذشتنش حاصل شده بود، به یاد ندارم که عصبانیتش را دیده باشم، از دیگرانی که به او جفا می‌کردند دیر ناراحت می‌شد و زود می‌گذشت. مخالفان خود را نیز فرزندان ایران و نیروهای انقلاب می‌دانست و می‌کوشید از ریزش در نظام جلوگیری کند، حالا در این راه اگر آسیب، حمله و جفا به او می‌شد به جان می‌خرید. 

 

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: هاشمی آینده‌نگر بود، به فردای دیگران، دیروز اندیشیده بود، دنیا دیدگی و مطالعات تجربیات سایر ملت‌ها برایش ابهام‌آفرین و ایده‌ساز بود و از یادگیری در هر شرایطی استقبال می‌کرد و ظرفیت‌های فراوان ایران‌زمین و محرومیت‌های بی‌حد ایرانیان را به خوبی درک می‌کرد و فاصله وضع موجود و وضعیت مطلوب هم برایش رنج‌آور بود و همه به او انرژی و انگیزه می‌داد.

 

وی ادامه داد: هاشمی شجاع بود، همان اندازه که در فرماندهی و حضور در خط مقدم جبه‌های جنگ دلیر بود، در پذیرفتن مسئولیت و مواجهه با حقیقت شجاعت داشت، رزمنده‌ای صلح‌طلب و مبارزی خستگی‌ناپذیر بود. از دشمن نمی‌هراسید اما شهادت جوانان ایرانی و مرگ سربازان دشمن او را رنج می‌داد، با هدف برقراری صلح می‌جنگید و برای پذیرش آبرو و جان خویش پیشکش مرادش خمینی کبیر کرد که مصداق ذبح اکبر انقلاب باشد.

 

هاشمی افزود: هاشمی مجاهد نسوح بود، ۲۰ سال برای پیروزی انقلاب اسلامی و به نتیجه رسیدن نهضت سازمان‌دهی، سخنرانی، تولید فکر، رنج زندان، شکنجه و دوری از خانواده را بر خود هموار کرد تا شاهد به ثمر نشستن آرمان آزادی خواهی مردمش باشد، تحمل سخت‌ترین شکنجه‌ها و فشارهای ساواک را به عشق وطن پذیرا شد تا ایران از این مسیر پرپیچ و خم بگذرد و به ایستگاه انقلاب برسد.

 

رئیس شورای شهر تهران گفت: هاشمی سیاست‌مداری با بصیرت بود، رگه‌های انحراف را بیش از دیگران تشخیص می‌داد و نسبت به آن هشدار می‌داد، افراط و تفریط، کندروی و تندروی را دو روی سکه می‌دانست که هر یک مقدمه و متلازم دیگری است. میانه‌روی و اعتدال را توصیه می‌کرد و در زندگی شخصی و سیاسی خود بیش از دیگران به توصیه‌اش پایبند بود. 

 

وی بیان کرد: هاشمی منادی وحدت بود، وحدت بین شیعیان و اهل سنت، وحدت بین نظام و مردم، وحدت بین جریانات و سلایق مختلف سیاسی و وحدت بین ملت‌ها و اعتقادی راسخ داشت که نباید تفاوت‌های فکری و فرهنگی که می‌تواند عامل پویایی جامعه و رشد شود، باعث کدورت و دشمنی شود. 

 

هاشمی افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری خلأ فقدان هاشمی را حس می‌کنیم، جامعه و نظام با جای خالی اندیشه‌نگری مواجه هستند که تهدیدها را تبدیل به فرصت و کدورت‌ها را تبدیل به صمیمیت و وحدت کند و سیره هاشمی راه اعتدال، روش عقلانیت، مدارا و وحدت و در عین کسرت است. میراث او برای ایران مسیر آبادانی، رفاه و شکوفایی و رسالت بزرگ ما پیمودن این مسیر دشوار است، راهی که هاشمی استواری آن را طی کرد و امیدوارم ما نیز رهروی پیوسته در مسیر اعتلای ایران باشیم.


نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

لینک کوتاه : https://daylinews.ir/?p=8682

   
   

نظر دهید:

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال نظرات

خبر روز حق خود را در منتشر نکردن دیدگاه شما بر اساس تشخیص خود، حتی به فرض این‌که قوانین زیر را صریحاً نقض نکرده باشند، محفوظ می‌داند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبر روز منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.