اخبار ویژه

  • شناسه : 37372
  • ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۳:۳۷
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: 2 دقیقه
صرافان درباره آینده قیمت سکه و طلا چه می‌گویند؟
صرافان درباره آینده قیمت سکه و طلا چه می‌گویند؟

صرافان درباره آینده قیمت سکه و طلا چه می‌گویند؟

به گزارش خبر روز، هر چند نوسان قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر وضعیت دلار محدود شد اما در ایران همپای رشد قیمت ارز ، بهای طلا نیز در بازارهای جهانی افزایش یافت . هر چند قیمت طلا در بازارهای جهانی کاهشی بیش از ۱۰ دلار را تجربه کرد اما در نهایت بالاتر از […]

به گزارش خبر روز، هر چند نوسان قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر وضعیت دلار محدود شد اما در ایران همپای رشد قیمت ارز ، بهای طلا نیز در بازارهای جهانی افزایش یافت .

هر چند قیمت طلا در بازارهای جهانی کاهشی بیش از ۱۰ دلار را تجربه کرد اما در نهایت بالاتر از ۱۹۰۰ دلار باقی ماند . همواره در دوره‌های تنش ، سرمایه گذاران حضور در بازارهای امن تر نظیر طلا را به حضور در بازار سرمایه ترجیح می دهند از این رو ریزش قیمت ها در بازارهای سرمایه و نفت ، با افزایش نرخ طلا همراه می شود . آشکار شدن نشانه های بهبود رییس جمهور آمریکا اما وضعیت را دربازار طلا تغییر داد .

کاهش قیمت طلا دربازارهای جهانی تاثیر چندانی بر بهای سکه و طلا در بازارهای داخلی نداشت و افزایش نرخ دلار در بازار داخلی تاثیر کاهش نرخ طلا در بازارهای جهانی را خنثی کرد .

قیمت سکه دیروز در پایان ساعت معاملات در محدوده ۱۴ میلیون و دویست هزار تومان بود اما امروز به حدود ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید تا رشد قابل توجه یک میلیون تومانی را در بازه کوتاه زمانی ثبت نماید .

بر این اساس بهای هر گرم طلا نیز تحت تاثیر رشد قیمت ها ۲۷ هزار تومان در هر گرم افزایش یافت و به رقم یک میلیون و ۳۶۵ هزار تومان رسید . صرافان می گویند آینده قیمت طلا و سکه بیش از انکه تحت تاثیر نوسان قیمت طلا در بازارهای جهانی باشد تحت تاثیر رشد قیمت دلار در بازار داخلی است . افزایش قیمت دلار البته حباب سکه را نیز افزایش داده است به طوری که هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در حال حاضر حبابی برابر با یک میلیون و ۲۷۷ هزار تومان را دارد . صرافان می گویند تنها کاهش بیش از ۵۰ دلاری قیمت طلا در بازار جهانی می تواند کمی وضعیت را در بازار طلای ایران تغییر دهد چرا که رشد تقاضا و چسبندگی بالای قیمت ها مانع از ان می شود که کاهش قیمت همپای نوسانات نرخ در بازارهای جهانی باشد.


پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*