دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2023-01-30
تبلیغات
زمان مطالعه: 5 دقیقه
کد خبر: 54677 |
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰ |
488 بازدید
13
ارسال به دوستان

به گزارش خبر روز به نقل از رویش زاگرس پیمان مولایی شهردار مسجدسلیمان در ابتدای سخنان خود با بیان این که ورود من به شهرداری مسجدسلیمان در شرایطی صورت گرفت که شهرداری با ۱۴۰ میلیارد تومان بدهی و با محدودیت امکانات از جمله خرابی ماشین آلات عمرانی و خدماتی به همراه درآمد بسیار پائین مواجه […]

به گزارش خبر روز به نقل از رویش زاگرس پیمان مولایی شهردار مسجدسلیمان در ابتدای سخنان خود با بیان این که ورود من به شهرداری مسجدسلیمان در شرایطی صورت گرفت که شهرداری با ۱۴۰ میلیارد تومان بدهی و با محدودیت امکانات از جمله خرابی ماشین آلات عمرانی و خدماتی به همراه درآمد بسیار پائین مواجه بود و طبیعتاٌ اولویت اول اقدامات ما ساماندهی این وضعیت بود.

مولایی ادامه داد: اولویت اول ما تکمیل پروژه های نیمه تمام از جمله پارک ۵۰ هکتاری، پارک نمره ۲، نفتون، شهدای گمنام، بی‌بیان و… بود که با توجه به پتانسیل شهرداری طی حدود ۱ ماه آن ها را ساماندهی کردیم. همچنین با صرفه جویی و حذف بسیاری از هزینه ها کارخانه سنگ شکن و آسفالت را نیز راه اندازی کردیم تا بتوانیم خدمات دهی به شهروندان در بخش هایی همچون آسفالت محلات را تسریع کنیم.

وی ادامه داد: کارخانه سنگ شکن و آسفالت شهرداری پس از خرید قطعات مورد نیاز، توسط نیروهای داخلی راه اندازی شد که این مهم در موضوع کاهش هزینه های مالی شهرداری تاثیر بسزایی داشته است.

شهردار مسجدسلیمان با اشاره به تولید آسفالت در این کارخانه تصریح کرد: تولید روزانه کارخانه سنگ شکن با تناژ تولیدی ۱۰۰ تن در ساعت، و نیز روزانه به صورت میانگین ۷۰۰ تن تولید انجام می گیرد.

مولایی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از اقدامات ارزنده شهرداری را افتتاح پارک بزرگ ۵۰ هکتاری شهرداری در منطقه تمبی عنوان کرد و گفت: این پارک یکی از زیباترین و بزرگ ترین پارک های کوهستانی استان خوزستان محسوب می شود که از سال ۹۷ عملیات احداث آن آغاز و مدتی پیش با تلاش جهادی همکاران مان به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: وجود سد تفریحی آبی، پارک‌موزه برق و همچنین قدمگاه امام رضا (ع) در کنار این پارک باعث جذب بیشتر شهروندان و گردشگران شده است. این پارک با احداث ۵ کیلومتر جاده سلامت و پارک کودک نصب برج‌های نوری، کاشت بیش از ۷ هزار نهال که ۱۱ هزار اصله نهال زیتون نیز از سوی ستاد برکت قرار است کاشته شود و ایجاد فضای سبز با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و چهارصد میلیون تومان تقدیم مردم مسجد سلیمان گردید.

شهردار مسجد سلیمان با تشریح اقدامات انجام گرفته در این پروژه ادامه داد: این پارک با اعتباری بالغ بر ۶۴ میلیارد ریال با اجرای عملیات محوطه‌سازی و احداث بلوار معابر، احداث تأسیسات برق و تأمین روشنایی، احداث مخزن بتنی ۶۰۰ هزار لیتری به همراه نصب و راه اندازی بالغ بر ۱۰ کیلومتر تاسیسات آبیاری، احداث و تجهیز دریاچه‌ مصنوعی، احداث ۶ چشمه سرویس بهداشتی، نصب ست ورزشی و مبلمان پارکی، احداث جاده سلامت، احداث یک غرفه کافی‌شاپ، احداث و نصب ۴۳ عدد آلاچیق و احداث اتاقک حراست به مرحله اجرا و بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین ۱۲۰ هکتار از زمین های پارک جنگلی واقع در منطقه تمبی شهرستان گلگیر نیز از سوی منابع طبیعی به شهرداری مسجدسلیمان واگذار گردید. این واگذاری ها به جهت افزایش سرانه فضای سبز، توسعه مکان های تفریحی و گردشگری در شهرستان و رفاه حال شهروندان گرامی طی مراحلی به شهرداری مسجدسلیمان واگذار خواهد شد.

وی همچنین در ارتباط با ۳ پارک محله‌ای در مناطق کلگه، نفتون و نمره ۲ که به بهره برداری رسید نیز اظهار کرد: پارک محله‌ای شهدای منطقه کلگه با مبلغ اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال که از سال ۹۷ آغاز گردیده و از جمله روند صورت گرفته شامل: تسطیح و احداث پیاده‌رو، جدولکاری معابر، رنگ‌آمیزی جداول، آماده‌سازی فضای‌سبز و ریختن خاک زراعی‌مناسب، نصب پایه روشنایی، نصب مبلمان پارکی، کاشت نهال و گلکاری اجرا گردید.

در پارک محله ای منطقه نفتون نیز با مبلغ اعتبار ۴ میلیارد ریال آغاز گردیده با آماده‌سازی فضای سبز و ریختن خاک زراعی، کاشت نهال و گلکاری، احداث و کف پوش گذاری پیاده‌رو، جدولکاری معابر، رنگ‌آمیزی جداول، نصب پایه روشنایی، نصب لوازم بازی کودکان و مبلمان پارکی به بهره بردرای رسید. همچنین پارک محله‌ای منطقه نمره ۲ نیز از همان سال ۹۷ با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است که روند اجرایی آن با خاکبرداری، تسطیح و محوطه سازی، آماده سازی فضای سبز و ریختن خاک زراعی، احداث دیوار حائل، احداث و تجهیز زمین فوتبال ساحلی، کاشت نهال و گلکاری، احداث و کف پوش گذاری پیاده‌رو، جدولکاری معابر و رنگ‌آمیزی، نصب پایه روشنایی و تاسیسات برقی، نصب ست‌های ورزشی و مبلمان پارکی، نصب لوازم بازی کودکان بوده و در این زمینه احداث و تجهیز زمین فوتبال و والیبال ساحلی برای اولین بار در پارک نمره ۲ توسط شهرداری مسجدسلیمان صورت گرفته است و امیدواریم این خدمات صادقانه مورد رضایت عموم شهروندان عزیز قرار گیرد.

وی ادامه داد: همچنی به منظور زیباسازی منظر شهری و ساماندهی مبلمان شهری پس از تهیه تعداد ۴ عدد تابلو در پارک‌های گل نرگس، ریل وی، پارک گلستان بازار چشمه‌ علی و پارک بی‌بیان نصب گردید.

وی تصریح کرد: در صورت اخذ مصوبه کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر، تابلوی معرفی نام برخی از پارک‌ها و بوستان‌های محله‌ای و همچنین خیابان ها و محلات مختلف در سطح شهر مسجدسلیمان نیز که فاقد نام هستند، در اسرع وقت خریداری و نصب خواهند شد.

شهردار مسجد سلیمان اجرای سیستم لوله کشی آب بلوار هشت بنگله برای اولین بار، خرید و اجراء لوله کشی آب پارک شهدای گمنام بی بیان به طول ۷۵۰ متر، خرید و اجرای سیستم لوله کشی گاز کارخانه آسفالت به طول ۶۵۰ متر، تعمیر هاپر دستگاه تریلی سیمی حمل زباله به جهت بهره برداری در واحد خدمات، اجرای آبنمای آبشار توف پارک ۱۱ هکتاری، اجرای لوله کشی آب ورودی دریاچه قایقرانی پارک ۵۰ هکتاری شهرداری به طول ۶۴۰ متر، نصب پمپ های پمپاژخانه دریاچه قایقرانی در مجاورت پل سواره به جهت انتقال آب به پارک شهرداری و آبگیری دریاچه قایقرانی را تنها بخشی از عملکرد واحد فضای سبز طی سه ماه گذشته بود که امیدوار هستی مورد توجه مردم قرار گرفته باشد. 

پیمان مولایی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با ضرورت احداث آرامستان جدید نیز گفت: یکی از موضوعاتی که ذهن برنامه ریزان و مدیران شهری را به خود معطوف ساخته بود، احداث آرامستان جدید بوده است. وی ادامه داد: رشد جمعیت شهری و افزایش تعداد متوفیان، مدت هاست که ظرفیت آرامستان های شهرستان را تکمیل کرده است به همین دلیل لزوم احداث آرامستان جدید در دستور ما قرار گرفت.

وی با تاکید بر این که زمین آرامستان باید به لحاظ شرعی و محیط زیستی مشکلی نداشته باشد،گفت: پس از رایزنی های فراوان و همکاری منابع طبیعی ۱۰ هکتار زمین در منطقه چشمه زالووک در نظر گرفته شد که مجوزات لازم آن دریافت و اقدامات اولیه جهت احداث آرامستان جدید نیز آغاز شده است. وی گفت: از محاسن آرامستان جدید امکان توسعه آن است که پیش بینی شده است. 

مولایی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با وضعیت تاکسیرانی شهرستان نیز توضیحاتی ارائه داد: وی گفت: طی سه ماه گذشته با توجه به وضعیت بیماری کرونا طی چند مرحله تمامی تاکسی ها ضدعفونی و به رانندگان نیز ماسک رایگان اهداء گردید. همچنین طی بخشنامه ای به کلیه رانندگان اعلام شد بیشتر از ۳ نفر حق ندارند مسافر سوار کنند. همچنین برای اولین بار برای تمامی رانندگان تاکسی با هزینه شهرداری لباس فرم تهیه و با همکاری صندوق کارآفرینی مجهز به دستگاه کارتخوان شدند.  ضمن آن که برای تمامی راننگان کارت شناسایی صادر گردید.

بیش از ۳ هزار وانت را ساماندهی و سهمیه سوخت انان را نیز برقرار کردیم. همچنین با پیگیری های انجام شده از هفته آینده وضعیت بیمه رانندگان برقرار ضمن آن که بزودی تاکسی سرویس ها زیر نظر شهرداری قرار خواهند گرفت. وی با بیان این که تسنت کرونا برای تمامی رانندگان در حال انجام است گفت: به دلیل تمهیدات اندیشیده شده بحمدالله به جز دو سه نفر تمامی رانندگان در سلامت کامل به سر می برند. 

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

خبر روز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کوتاه خبر:
بیشتر بخوانید
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبر روز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید