اخبار ویژه

  • شناسه : 36878
  • ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: 2 دقیقه
شهرداری‌های حوزه مسجدسلیمان وام قرض الحسنه دریافت می‌کنند
شهرداری‌های حوزه مسجدسلیمان وام قرض الحسنه دریافت می‌کنند

شهرداری‌های حوزه مسجدسلیمان وام قرض الحسنه دریافت می‌کنند

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: وزارت کشور به یک پروژه عمرانی از هرکدام از ٧ شهر حوزه کمک بلاعوض پرداخت می‌کند. همچنین شهرداری‌ها این منطقه می‌توانند برای اخذ تسهیلات قرض الحسنه برای پروژه‌های عمرانی به بانک‌ها مراجعه کنند.

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: وزارت کشور به یک پروژه عمرانی از هرکدام از ٧ شهر حوزه کمک بلاعوض پرداخت می‌کند. همچنین شهرداری‌های این منطقه می‌توانند برای اخذ تسهیلات قرض الحسنه برای پروژه‌های عمرانی به بانک‌ها مراجعه کنند.
به گزارش خبر روز از مسجدسلیمان؛ مهدی جمالی نژاد با حضور در شهرستان مسجدسلیمان از پروژه های عمرانی و مشکلات عمرانی شهرهای این شهرستان بازدید کرد.

معاون عمرانی وزیر کشور در حاشیه این بازدید اظهار داشت: شهرداری‌های حوزه مسجدسلیمان تلاش خود را انجام دهند تا با تغییر نگرش و دیدگاه‌های خود راه‌های بهتری برای تأمین هزینه‌های شهری پیدا کنند.

وی افزود: استان خوزستان پتانسیل های زیادی نظیر رودخانه کارون، صنایع نفت گاز و کشاورزی دارد که می‌توانند کمک شایانی به تأمین هزینه های شهرداری‌ها کنند و همچنین از مجموعه‌های صنعتی موجود در منطقه نیز می‌توان کمک گرفت.

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: ما به چند صورت به مجموعه شهرداری‌های این حوزه کمک خواهیم کرد. از جمله استفاده از ٢ درصد عوارض سوختی که در اختیار خود سازمان است، که این را در زمینه عمرانی هزینه کنند.

وی افزود: همچنین می‌توانیم به یک پروژه عمرانی از هرکدام از ٧ شهر حوزه کمک بلاعوض پرداخت کنیم و همچنین شهرداری‌ها می‌توانند برای اخذ تسهیلات قرض الحسنه برای پروژه‌های عمرانی به بانک‌ها مراجعه کنند.

جمالی نژاد در راستای در خواست های شهرداران مبنی بر کمبود خودرو اضافه کرد : شهرداران به هر میزان خودروی مورد نیاز خود را می‌توانند تهیه کنند بدین صورت که یک سوم از مبلغ را خود شهرداری مربوطه، یک سوم را استانداری و یک سوم دیگر را سازمان شهرداری‌ها پرداخت کند.

معاون وزیر کشور: ستادی متشکل از دفتر فنی، معاونت عمرانی و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در وزارت کشور تشکیل می شود که به بررسی مشکلات حوزه بپردازد و مشکلات را از طریق وزارتخانه مربوطه تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنیم.

جمالی نژاد گفت: با وزیر نفت جلسه‌ای برگزار می‌کنیم تا با توجه به اینکه شهرستان مسجدسلیمان سرشار از نفت و گاز می‌باشد، وزارت نفت دین خود را به این شهرستان ادا کند.

ورناصری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مجموع ۴ هزار روستای استان، تعداد یک هزار و ۴۵۰ روستا در حوزه مسجدسلیمان بزرگ قرار دارد، گفت این مناطق در بسیاری از زمینه‌ها نظیر عمران، بهداشت و… در رده های آخر قرار دارند.

ورناصری گفت: ما خواستار این هستیم که در استانداری خوزستان ستادی با حضور فرمانداران و شهرداران این حوزه جهت پیگیری و رفع مشکلات این شهرستان‌ها تشکیل شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*