×
آخرین اخبار

سوال امتحانی که در مدارس چین جنجال به پا کرد!

 • کد نوشته: 9358
 • ۱۳۹۶-۱۱-۱۲
 • 519 بازدید
 • باشگاه خبرنگاران/ سوالی که اخیرا در یکی از امتحانات دانش آموزان کلاس پنجم در منطق شونچینگ چین برگزار شده بود، صدای بسیاری از والدین را در آورد. سوال مطرح شده این بود که در یک کشتی ۲۶ گوسفند و ۱۰ بز وجود دارد، اکنون با توجه به تعداد این حیوانات سن کاپیتان کشتی را حدس […]

  سوال امتحانی که در مدارس چین جنجال به پا کرد!

  باشگاه خبرنگاران/ سوالی که اخیرا در یکی از امتحانات دانش آموزان کلاس پنجم در منطق شونچینگ چین برگزار شده بود، صدای بسیاری از والدین را در آورد.
  سوال مطرح شده این بود که در یک کشتی ۲۶ گوسفند و ۱۰ بز وجود دارد، اکنون با توجه به تعداد این حیوانات سن کاپیتان کشتی را حدس بزنید!؟
  والدین بر این باورند که سوال طرح شده بسیار مشکل بوده و اصلا قابل حل نیست، آنها علت این موضوع را از مسئولان جویا شدند.
  پاسخی که پدر و مادر دانش آموزان دریافت کردند این بود که طراحان سوال هدفشان از آوردن چنین پرسشی در امتحان رسیدن به سن کاپیتان نبوده بلکه آنچه طراحان دنبالش بودند درک انتقادی کودکان و واکنش آنها با سوالی این چنینی است.
  بری طراحان سوال بسیار مهم بوده که کدام دانش آموزان در مواجه شدن با چنین پرسشی پاسخی هرچند غلط صرفا برای رفع تکلیف داده و کدام یک از آنها جرات واکنش نشان دادن به سوالی پیچیده و غیر معمول را دارند.
  عجیب تر آنکه امتیاز اختصاص یافته به این سوال ۳۰% از نمره کل امتحان را تشکیل داده بود اما هر کس به آن پاسخ نمی داد نمره ای از او کسر نمی شد و هر کدام از دانش آموزان جواب اشتباه می دادند امتیاز منفی به آنها تعلق می گرفت.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *