×
آخرین اخبار

سلحشوری: اینکه تلگرام تا الان فیلتر نشده به دلیل مقاومت‌های روحانی بوده است

 • کد نوشته: 11334
 • ۱۳۹۷-۰۲-۰۳
 • 709 بازدید
 • دیدگاه نیوز / نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تلگرام همچنان در دسترس مردم قرار دارد و همین موضوع نشان می‌دهد که یک مقاومتی در این‌باره از سوی روحانی و تیم او وجود داشته است. پروانه سلحشوری بر این عقیده است که خروج برخی از دولتمردان از تلگرام نه تنها به معنای زمینه سازی برای […]

  سلحشوری: اینکه تلگرام تا الان فیلتر نشده به دلیل مقاومت‌های روحانی بوده است

  دیدگاه نیوز / نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تلگرام همچنان در دسترس مردم قرار دارد و همین موضوع نشان می‌دهد که یک مقاومتی در این‌باره از سوی روحانی و تیم او وجود داشته است.

  پروانه سلحشوری بر این عقیده است که خروج برخی از دولتمردان از تلگرام نه تنها به معنای زمینه سازی برای فیلترینگ تلگرام نیست بلکه در راستای حمایت از حق انتخاب مردم در زمینه انتخاب پیام رسان‌ها است.
  بعد از اینکه صفحه رهبر انقلاب در پیام رسان تلگرام اعلام کرد که دیگر از این پیام رسان خارجی استفاده نمی‌کند و از نسخه داخلی آن استفاده خواهد کرد، به تبع آن برخی از دولتمردان مانند اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و محمود واعظی، رییس دفتر روحانی نیز اعلام کردند که از پیام رسان «تلگرام» خارج و به پیام رسان‌های داخلی می‌پیوندند.

  رئیس فراکسیون زنان در گفت‌وگو با رویداد۲۴، در واکنش به خروج برخی از دولتمردان از پیام رسان تلگرام، گفت: زمانی که مسولان کشور از پیام‌رسان داخلی حمایت می‌کنند طبیعتا هم باید به آن بپیوندند و این الزاما نمی‌تواند به این معنی باشد که پیام‌رسان خارجی را ترک کنند؛ اما اگر بخواهند پیام‌رسان داخلی را تبلیغ کنند یکی از اقداماتش این است که به آن بپیوندند. البته این موضوع نباید اجبار باشد و باید با انتخاب خود افراد صورت بگیرد، چرا که ما نباید نظر خودمان را اعمال کنیم.
  سلحشوری، ادامه داد: معتقدم که هردو پیام‌رسان‌ داخلی و خارجی باید در اختیار مردم باشد تا آن‌ها خودشان انتخاب کنند که می‌خواهند از کدام یک از پیام‌رسان‌ها استفاده کنند، شاید بسیاری از مردم بخواهند که به طور همزمان و در آن واحد از هردو استفاده کنند.

  این نماینده مجلس، با بیان اینکه مسولان آزادانه انتخاب کردند که از کدام پیام رسان استفاده کنند و بر اساس سلیقه شخصی خود از تلگرام خارج شدند، خاطرنشان کرد: به نظرم مسئولان با خروج از تلگرام حق انتخاب مردم را سلب نکرده‌اند و حق مردم نقض نشده است. بالاخره باید راه کارهایی وجود داشته باشد که پیام رسان‌های داخلی را تبلیغ کنند و این هم یکی از همان اقدامات است. به طور مثال من شخصا از تلگرام خارج نشدم و فعالیتم در تلگرام کماکان ادامه دارد، در توییتر هم عضو نیستم و پیش از نیز اعلام کرده بودم تا زمانی که این پیام رسان رفع فیلتر نشود در آن عضو نمی‌شوم.
  سلحشوری، ادامه داد: یکی از شعارهای روحانی ادامه فعالیت تلگرام بوده است و اینکه مسئولین دولت وی اقدام به ترک این فضا کرده‌اند طبیعتا مورد انتقاد کاربران قرار گرفته است. خروج مسئولان این شائبه را برای مردم ایجاد کرده است که مسئولان در راستای فیلترینگ تلگرام، در حال خروج از این پیام رسان هستند، اما من فکر می‌کنم این اقدام در راستای آن است که آن‌ها علاقه و نظر خود را اعلام کرده‌اند و در عین حال حق انتخاب را به مردم داده‌اند و انتخاب آن‌ها را محدود نکرده‌اند.

  این فعال سیاسی، با بیان اینکه امیدوارم تلگرام فیلتر نشود، تصریح کرد: فیلتر این پیام رسان قطعا و یقینا نارضایتی عمومی و جدی را به همراه خواهد داشت و به نگرانی مردم در جامعه دامن می‌زند. به نظرم مسئولان حتما باید به این موضوع توجه کنند و سعی نکنند که با خواست عمومی مقابله کنند. هرچند که بسیاری شخص رییس‌جمهور را در این موضوع مقصر می‌دانند اما باید بدانیم اقدام جدی آقای روحانی تاکنون این بوده که علی‌رغم انتقاداتی که شده، تلگرام هنوز فیلتر نشده است و این پیام رسان همچنان در دسترس مردم قرار دارد و همین موضوع نشان می‌دهد که یک مقاومتی در این‌باره از سوی روحانی و تیم او وجود داشته است.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *