×
آخرین اخبار

سخنگوی وزارت خارجه: خروج از برجام ساده نیست

 • کد نوشته: 11531
 • ۱۳۹۷-۰۲-۱۷
 • 736 بازدید
 • دیدگاه نیوز / سخنگوی وزارت خارجه درباره مهار فعالیت‌های منطقه‌ای ایران از سوی ترامپ گفت: توافق جدیدی میان ایران و اروپا نداریم، مذاکرات رم ادامه مذاکرات مونیخ میان ایران و چهار کشور اروپایی برای رسیدن به راه حل سیاسی در بحران یمن بود. بهرام قاسمی روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران درباره آینده […]

  سخنگوی وزارت خارجه: خروج از برجام ساده نیست

  دیدگاه نیوز / سخنگوی وزارت خارجه درباره مهار فعالیت‌های منطقه‌ای ایران از سوی ترامپ گفت: توافق جدیدی میان ایران و اروپا نداریم، مذاکرات رم ادامه مذاکرات مونیخ میان ایران و چهار کشور اروپایی برای رسیدن به راه حل سیاسی در بحران یمن بود.

  بهرام قاسمی روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران درباره آینده برجام اظهار داشت: در خصوص موعد ۲۲ اردیبهشت و این که هیات حاکمه آمریکا چه تصمیمی را می‌گیرند، هنوز باید صبر و نمی‌توان پیش بینی کرد، برجام ویژگی‌های خودش را دارد و خروج از آن به سادگی امکان پذیر نیست.

  وی اضافه کرد: از زمان ورود ترامپ به کاخ سفید مساله خروج از برجام مطرح بوده ولی کار ساده‌ای نیست و اقدام ایران برای آمریکا دردناک خواهد بود و منجر به پشیمانی آنها خواهد شد.

  به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که تمام سناریوها پیش بینی شده است، گفت: می توانم بگویم تاوان سنگینی را آمریکایی‌ها برای خروج از برجام پرداخت می‌کنند و منجر به بی اعتمادی بیشتر جهان نسبت به آنها می‌شود.

  قاسمی ادامه داد: اگر چه بدعهدی آمریکا مساله جدیدی نیست اما خروج آنها از برجام تصویر روشن تری از سیمای آنها را نشان می‌دهد که هیچ کشوری نمی‌تواند با تعهد به آمریکا مطمئن باشد.

  وی همچنین گفت: کشوری که نخستین کشور نقض کننده برجام باشد، ایران نخواهد بود و اگر برجام برای ما سودآور نباشد و به‌ نفع مردم و جامعه ما نباشد، تصمیمات لازم را خواهیم گرفت.

  سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین درباره مهار فعالیت‌های منطقه‌ای ایران از سوی ترامپ اظهار داشت: توافق جدیدی میان ایران و اروپا نداریم، مذاکرات رم ادامه مذاکرات مونیخ میان ایران و چهار کشور اروپایی برای رسیدن به راه حل سیاسی در بحران یمن بود.

  وی افزود: یکی از موضوعات بسیار تلخ جامعه جهانی مساله یمن است که یک جنایت بزرگ است و مردم مظلوم آنجا گرفتار بمباران های ائتلاف به رهبری عربستان هستند.

  سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: بحث ما در مذاکرات درمورد چگونگی کمک رسانی به مردم یمن بود، تلاش داریم مشکلات مردم مظلوم این کشور کمتر شود و امیدواریم کشورهایی که این فجایع را رقم زدند از فرصت فرارسیدن به ماه مبارک رمضان استفاده کنند و اجازه دهند در این ماه مبارک کمک‌هایی به مردم مظلوم یمن برسد.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *