×
آخرین اخبار

روحانی: فیلتر تلگرام توسط دولت اجرا نشده و مورد تایید نیست

 • کد نوشته: 11494
 • ۱۳۹۷-۰۲-۱۴
 • 724 بازدید
 • دیدگاه نیوز / حسن روحانی با عنوان اینکه فیلتر تلگرام توسط دولت اجرا نشده و مورد تایید نیست، مطرح کرد: اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی گرفته شده است باید مردم در جریان امور قرار بگیرند. در صفحه اینستاگرام رئیس جمهور منتشر شد: سیاست دولت یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده […]

  روحانی: فیلتر تلگرام توسط دولت اجرا نشده و مورد تایید نیست

  دیدگاه نیوز / حسن روحانی با عنوان اینکه فیلتر تلگرام توسط دولت اجرا نشده و مورد تایید نیست، مطرح کرد: اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی گرفته شده است باید مردم در جریان امور قرار بگیرند.

  در صفحه اینستاگرام رئیس جمهور منتشر شد:

  سیاست دولت یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده و نه امنیتی. و تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسان “توسط این دولت” مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است.
  برای مسدودسازی پیام‌رسان مذکور در تاریخ ۹۷/۲/۱۰ حکم قضایی صادر و به همه اپراتورهای موبایل و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ابلاغ کردند تا آن‌ها رأساً اقدام به اختلال در ارتباط نمایند. (مشابه این اقدام نیز سال گذشته و در دوران انتخابات ریاست جمهوری، برای امکان تماس صوتی تلگرام انجام شده بود.)
  عدم طی مراحل قانونی امور اجرایی که با استفاده از ابزار قهریه و قضاییه صورت بگیرد، در تعارض با شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و در نقطه مقابل دموکراسی قرار دارد.
  اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود کردن یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شده است، باید صاحبان واقعی این کشور که مردم هستند در جریان امور قرار بگیرند.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *