اخبار ویژه

  • شناسه : 36846
  • ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۷:۵۴
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: 2 دقیقه
روحانی: باید فرهنگ مصرف در مواد غذایی و دارویی اصلاح شود
روحانی: باید فرهنگ مصرف در مواد غذایی و دارویی اصلاح شود
در مراسم افتتاح چهار طرح ملی علمی و فناوری،

روحانی: باید فرهنگ مصرف در مواد غذایی و دارویی اصلاح شود

ایجاد فرهنگ لازم در بخش تولید و بخش مصرف برای تولید باکیفیت و مصرف درست، بسیار حائز اهمیت است

ایجاد فرهنگ لازم در بخش تولید و بخش مصرف برای تولید باکیفیت و مصرف درست، بسیار حائز اهمیت است
 رئیس‌جمهوری با بیان اینکه گاهی در نسخه‌های پزشکی بیش از حد دارو نوشته می‌شود، بر اصلاح شیوه مصرف در مواد غذایی و دارویی تاکید کرد.

حسن روحانی امروز در بیست و ششمین هفته از افتتاح طرح‌های مهم ملی کشور با شعار تدبیر و امید برای جهش تولید، با تشکر از شرکت‌های خصوصی جهت سرمایه‌گذاری مختلف به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: امنیت غذایی و دارویی برای کشور ما بسیار مهم است، کرونا این وضعیت را به خوبی نشان داد. در این زمینه باید بر روی پای خود بایستیم. شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه بسیار می‌توانند کمک کنند تا ما به خودکفایی برسیم.

وی بر خوب مصرف کردن تاکید کرد و گفت: گاهی دارو بیش از حد در نسخه نوشته می‌شود گاهی زیاد در خانه می‌ماند. بنابراین بد مصرف کردن در غذا و دارو باید اصلاح شود. این همه تلاش می‌شود تا مواد غذایی برای کشور تامین شود اما بدمصرفی می‌تواند ضرر برساند.

رئیس‌جمهوری ادامه داد: ایجاد فرهنگ لازم هم در بخش تولید و هم بخش مصرف برای اینکه به بهترین شکل تولید کنیم و هم اینکه درست مصرف کنیم بسیار حائز اهمیت است. افتتاح امروز از یک نظر یعنی به لحاظ علمی و فناوری و دانش‌بنیان با افتتاح روزهای قبل متفاوت است و برای کسانی که در این زمینه قدم گذاشته‌اند، آرزوی توفیق دارم.

رئیس‌جمهوری امروز در بیست و ششمین هفته از افتتاح طرح‌های مهم ملی کشور با شعار تدبیر و امید برای جهش تولید، ۴ پروژه مهم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهادکشاورزی را افتتاح کرد. در این مراسم، طرح تولید فرآورده‌های مشتق از پلاسما در استان البرز، طرح تولید واکسن سرطان دهانه رحم در استان تهران، طرح تولید ماده اولیه دارویی سِرتِرالین در استان مرکزی و خط تولید بایوفسفات بایوران نیز از سوی وزارت جهادکشاورزی در استان البرز به طور رسمی آغاز شد.

برای اجرای این ۴ پروژه ۵۰۴ میلیارد تومان اعتبار صرف شده و با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۳۳۹ فرصت اشتغال پایدار مستقیم ایجاد خواهد شد.


پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*