×
آخرین اخبار

اولین جلسه شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد

 • کد نوشته: 29531
 • ۱۳۹۹-۰۴-۰۸
 • 951 بازدید
 • اولین جلسه شورای اداری در سال ۹۹ با حضور حجت الاسلام امینی امام جمعه، علیرضا ورناصری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، محمد پاکدل فرماندار، اعضای شورای اداری شهرستان و اصحاب رسانه در سالن جلسات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان برگزار شد. به گزارش دیدگاه نیوز امینی امام جمعه مسجدسلیمان ضمن تبریک دهه […]

  اولین جلسه شورای اداری در سال ۹۹ با حضور حجت الاسلام امینی امام جمعه، علیرضا ورناصری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، محمد پاکدل فرماندار، اعضای شورای اداری شهرستان و اصحاب رسانه در سالن جلسات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان برگزار شد.

  به گزارش دیدگاه نیوز امینی امام جمعه مسجدسلیمان ضمن تبریک دهه کرامت و هفته قوه قضائیه، مسجدسلیمان را شهر بدون سند خواند که ۳۶ کیلومتر طول و ۲۵ کیلومتر دره فاضلاب روباز با دو سوم منازل پرآسیب دارد که باید با نگاه ویژه به حل مشکلات این شهر پرداخت. وی با اشاره این که مسجدسلیمان پایتخت نفت، گاز و انرژی خاورمیانه است و می توان با کمی تلاش و فرهنگ سازی این شهر را پایتخت فرهنگی ایل بختیاری نیز خواند گفت: وقتی شاعر ایذه ای شعری می نویسد و در آن تلفیق زیبایی از شهید قاسم سلیمانی و شهید علیمردان خان بختیاری می آورد این خطاب قراردادن علیمردان خان به عنوان یک شهید از همین شهر برخاسته است. شهری که منادی بزرگداشت شهید بهنام محمدی، بی بی مریم بختیاری، شیخ پیاده و . . . نیز بوده است. وی ادامه داد: بختیاری ها می پذیرند که مسجدسلیمان پایتخت فرهنگی ایل بختیاری ست و به همین دلیل است که مسئولیت ما مضاعف می شود.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بعضی ها اگر چه آدم های خوبی هستند اما مدیران توانمندی نیستند و خصوصیات متناسب با آن شغل را ندارند. وی ادامه داد: همیشه گفته ام در عزل و نصب ها دخالت نمی کنم اما به عملکردها کار دارم. مردم متوجه می شوند چه مدیری در راستای خدمت به آنان تلاش می کند و چه مدیری به هیچ کس پاسخگو نیست. بعضی از مسئولان ادارات، سازمان ها یا نهادها با اعصاب مردم بازی می کنند و به حیف و میل اموال بیت المال می پردازند. وقتی شاه مهره قوه قضائیه که شاه دزد بود محاکمه می شود در مسجدسلیمان هم باید به پشتوانه دستگاه قضا با افرادی که مردم را به سخره می گیرند و خیال می کنند هر کاری می خواهند می توانند انجام دهند به شدت برخورد شود. 

  دکتر علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی در اولین حضور خود در شورای اداری شهرستان نیز گفت: پس از انتخابات به دلیل شرایط کرونایی در کشور نتوانستم در جلسه ای با حضور مدیران شهرستان شرکت کنم. وی ادامه داد: جا دارد از زحمات و تلاش های آقای ظاهری و دوستان همراه ایشان تشکر و قدردانی نمایم. وی ادامه داد: انتخابات به پایان رسیده است و امروز فصل کار و خدمتگزاری برای من و شما فراهم شده است که باید برای برآورده ساختن خواسته های مردم با همه توان تلاش کنیم چرا که فلسفه وجودی همه ما خدمتگزاری به مردم است.

  به گزارش دیدگاه نیوز عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ملاک بنده در ارزش گذاری مدیران رضایت مردم است و برای کاهش این نگرانی ها نیاز به تدبیر است که این تدبیر در مدیریت جهادی تعریف شده است. ورناصری ادامه داد: مردم از برخورد بعضی مدیران به شدت گلایه مند هستند و انتظار دارند بدون جناح بازی های سیاسی و طایفه ای به فکر خدمت باشیم. علیرضا ورناصری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با همه مشکلات به آینده بسیار خوشبین هستم که بتوان مشکلات عدیده این مردم را مرتفع ساخت. وی گفت: من نیامده ام برای قتل عام مدیران یا برای تسویه حساب های شخصی و جناحی اما خط قرمز من مردم و رضایت آنان است که باید به آن توجه داشت.

  نماینده مردم گفت: علیرغم برخورداری منطقه ما از نعمت های بی شمار خداوند متاسفانه در ۴۰ سال گذشته نتوانسته ایم از این نعمات استفاده کنیم به همین دلیل اگر چه با کسی دشمن نیستم اما با مدیران کم کار نیز عقد اخوت نبسته ام. ایشان یکی از مشخصات بارز مدیران را حضور خود و اعضای خانواده در شهر محل خدمت دانست و گفت: من نمی دانستم عده ای از مدیران شهرستان مدیر پروازی هستند. انتظار دارم این عزیزان و حتی بخشداران عزیز خانه های خود را به محل خدمت شان بیاورند تا مشکلات مردم با سرعت بیشتری پیگیری و رفع شود.

  دکتر محمد پاکدل فرماندار مسجدسلیمان نیز با تقدیر از خبرنگاران شهرستان گفت: اصحاب رسانه نقش مهمی در آگاهی سازی مردم ایفاء کرده اند که جا دارد از همه این عزیزان تشکر و قدردانی نمایم. وی ادامه داد: شورای اداری محلی ست برای مشورت و تسهیل در حل مشکلات مردم. مشکلاتی که بی شک یک شبه به وجود نیامده اند. وی گفت: طی ۶ ماهی که بنده به عنوان سرپرست و فرماندار مسجدسلیمان منصوب شده ام با حمایت اعضای محترم شورای تأمین و اعضای شورای اداری شهرستان، امام جمعه محترم، نمایندگان پیشین و فعلی مردم در مجلس شورای اسلامی توانسته ایم اقداماتی را انجام دهیم.

  پاکدل ادامه داد: حضور من مصادف شد با برگزاری انتخابات مجلس که به لطف خداوند و با تلاش هیئت های اجرایی و نظارت توانستیم انتخابات سالمی را برگزار نمائیم. وی ادامه داد: پس از انتخابات وارد بحران کرونا شدیم در برهه ای با اقدامات انجام شده جز شهرهای سفید بودیم اما با آزاد شدن محدودیت ها متاسفانه شاهد اوج این بیماری در کل استان خوزستان هستیم.

  دکتر پاکدل در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی میز خدمت برای اولین بار در شهرستان اشاره کرد و گفت: تکریم ارباب رجوع اولویت اول ماست به همین دلیل از روز اول گفتم مدیری که پاسخگو نباشد جایی در این شهرستان ندارد. ایشان پیگیری مناطق آلوده به نفت و گاز، آماده سازی منازل آسیب دیده از زلزله، آغاز به کار ساخت و ساز در شهرک تلخاب، بازآفرینی حدود ۴۵۰۰ واحد از منازل، فعال کردن بخش های غیرفعال شهرک صنعتی، پیگیری راه اندازی فرودگاه، پیگیری جاده میانبر، جاده جریک، حمایت سرمایه گزاران، پیگیری راه اندازی دانشگاه فرهنگیان و دعوت از مدیران کل به شهرستان و پیگیری و حل مشکلات تیم نفت را بخشی از اقدامات انجام شده در این شهرستان خواند و گفت: در این راه نمایندگان محترم گذشته و حال، امام جمعه محترم، استاندار و معاونین محترم ایشان، شورای محترم تامین، مدیران اجرایی شهرستان، کارکنان فرمانداری و . . .  ما را همراهی کردند که از همه این عزیزان تشکر و قدردانی می نمایم.

  فرماندار مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدیران پروازی گفت: مدیر بومی کسی ست که خود و خانواده اش در این شهر زندگی می کنند نه این که خانواده در شهرهای همجوار و خودش در حال تردد میان شهرهاست. وی ادامه داد: مدیران مسجدسلیمان باید ۲۴ ساعته در خدمت مردم باشند نه این که چند ساعت از وقت خود را صرف تردد میان شهرها کند.مدیری که فرزندش در مدارس این شهر درس نخواند چگونه می خواهد به حل مشکلات این مدارس کمک کند. وی ادامه پای خدمتگزاری به مردم خواهم ماند حتی اگر از این بایت لطماتی نیز بر من وارد شود…

  علی اسکندری دادستان مسجدسلیمان نیز ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و دعوت مردم به رعایت بروتکل های بهداشتی گزارشی از اقدامات دستگاه قضا در شهرستان را ارائه داد. وی گفت: در سال نود و هشت ۳۱ هزار و ۵۳۳ پرونده بدون در نظر گرفتن پرونده هایی که در شورای حل اختلاف رسیدگی شده است وارد دادگستری شد که از این تعداد ۳۱ هزار و ۱۳۰ پرونده منتج به نتیجه گردید و این در حالی ست که تمامی این پرونده ها توسط ۱۳ قاضی بررسی شده است.

  اسکندری ادامه داد: در سال ۹۹ یک فقره قتل عمدی در شهرستان رخ داد که پدری فرزند خود را به قتل رساند و البته خود ایشان نیز به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت. وی ادامه داد: در سال نود و هشت ۵ فقره قتل عمدی رخ داد که خوشبختانه هر ۵ قتل توسط دستگاههای نظامی و انتظامی کشف و قاتلان نیز دستگیر شدند. ایشان از آمار نگران کننده خودکشی نیز سخن به میان آورد و گفت: در سال ۹۹ یعنی ۳ ماه گذشته ۹ فقره خودکشی و در سال نود و هشت ۲۸ و سال ۹۷ نیز ۱۳ مورد خودکشی داشتیم.

  وی در ارتباط با انجمن حمایت از زندانیان نیز گفت: این انجمن با استفاده از ظرفیت خیرین از اسفند ۹۸ تا خرداد ۹۹ ۱۶۲ میلیون و ۹۵ هزارتومان به خانواده های زندانیان کمک کرده است. دادستان مسجدسلیمان سرقت را جرم اول شهرستان خواند و گفت: تلاش قوه قضائیه مبارزه با انواع فساد همچون فساد اداری ست و هر کس که در کشف حقیقت به ما کمک کند از او حمایت خواهد شد. ایشان در ارتباط با اتفاق اخیر در شهرستان نیز اظهار داشت: در حال حاضر در این ارتباط نمی توانم حرفی بزنم اما در آینده به وقایع اخیر در شهرستان اشاراتی خواهم داشت…

  لازم به ذکر است بهزاد شیانخواه سرپرست اداره آموزش و پرورش و دکتر شایسته شمی پور سرپرست بهداشت و درمان مسجدسلیمان گزارشی از عملکرد ادارت تحت نظر خود را ارائه دادند.

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

   

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  خروج از نسخه موبایل