×
آخرین اخبار

داده‌های سرشماری جدید؛ پردرآمدترین و کم‌درآمدترین لیسانسه‌ها در آمریکا کدامند؟

 • کد نوشته: 171102
 • ۱۴۰۲-۰۹-۱۷
 • 138 بازدید
 • بر اساس داده‌های تازه منتشر شده از بررسی پنج ساله اداره سرشماری ایالات متحده، میانه درآمد سالانه خانوار در سراسر ایالات متحده آمریکا حدود ۷۵ هزار دلار است، البته میزان درآمد افراد می‌تواند به دلیل عوامل متعددی مانند محل زندگی، جنسیت و رشته تحصیلی متفاوت باشد.

  داده‌های سرشماری جدید؛ پردرآمدترین و کم‌درآمدترین لیسانسه‌ها در آمریکا کدامند؟

  بر اساس داده‌هایی که اداره سرشماری ایالات متحده روز پنجشنبه بر مبنای بررسی گسترده خود از اقشار مختلف منتشر کرد، مشخص شد که آن دسته از کارگران آمریکایی که فقط دیپلم دبیرستان یا معادل آن را دارند، میانه درآمدشان کمتر از ۳۷ هزار دلار است.

  با این حال، کسانی که دارای مدرک لیسانس هستند، میانه درآمدشان در حدود ۶۵ هزار دلار گزارش شده است.

  برخی از مشاغل از میانه درآمدی بسیار بیشتری برخوردار هستند. در سطح ملی، آنهایی که دارای مدرک مهندسی هستند بالاترین میانه درآمدی را دارند؛ چه بسا آمریکایی‌های ۲۵ تا ۶۴ ساله دارای مدرک مهندسی در حدود ۱۱۱ هزار و ۶۰۰ دلار درآمد دارند. 

  لازم به ذکر است که این داده‌ها فقط بر اساس مدرک تحصیلی کارشناسی (لیسانس) افراد دسته‌بندی شده و به اینکه آیا در شغل مرتبط با مدرک تحصیلیشان شاغل هستند یا نه ارتباطی ندارد.

  رشته‌های پردرآمد دیگری نیز وجود دارد. در اینجا پنج مدرک لیسانس که بر اساس داده‌های اداره سرشماری آمریکا حائز بالاترین میانه درآمدی هستند، آورده شده است:

  مهندسی: ۱۱۱ هزار و ۶۰۰ دلار
  کامپیوتر، ریاضیات و آمار: ۱۰۰ هزار دلار
  فیزیک و علوم وابسته: ۸۵ هزار و ۷۰۰ دلار
  تجارت: ۸۰ هزار و ۱۰۰ دلار
  علوم اجتماعی: ۷۹ هزار و ۳۰۰ دلار

  به استثنای ایالت واشنگتن که دارندگان مدرک کامپیوتر، ریاضیات و آمار از میانه درآمدی ۱۳۶ هزار و ۸۰۰ دلاری برخوردارند، در سایر ایالت‌های آمریکا افراد دارای مدرک مهندسی میانه درآمدی بالاتری نسبت به سایر رشته‌ها داشتند.

  فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی در منطقه کلمبیا (دی.سی.) با میانه درآمدی ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ دلاری، بیشترین درآمد را دارند. پس از آن کالیفرنیا (با ۱۳۰ هزار و ۹۰۰ دلار) و مریلند (با ۱۲۱ هزار و ۸۰۰ دلار) قرار دارند.

   

  با این حال، برخی رشته‌ها هستند که حتی کمتر از میانه درآمدی در سطح ملی آمریکا دریافت می‌کنند. طبق آمار اداره سرشماری ایالات متحده، مدارک لیسانس با کمترین میانه درآمدی عبارتند از:

  هنرهای تجسمی و نمایشی: ۵۵ هزار دلار
  تعلیم و تربیت: ۵۷ هزار و ۹۰۰ دلار
  روانشناسی: ۶۱ هزار و ۹۰۰ دلار
  مطالعات چند رشته‌ای: ۶۳ هزار دلار
  ادبیات و زبان: ۶۴ هزار و ۶۰۰ دلار

  وام‌های سنگین دانشجویی

  دانشجویان در محوطه دانشکاه هارواردآسوشیتدپرس

  داده‌های جدید از برآوردهای پنج ساله بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ به دست آمده که توسط اداره سرشماری ایالات متحده انجام گرفته است. این قبیل بررسی‌ها معمولا بیشتر از دفعات سرشماری‌های رسمی انجام می‌شود و به مردم ایده بهتری از تغییرات سال به سال در جامعه می‌دهد.

  بسیاری از کسانی که از یک دانشگاه آمریکایی فارغ‌التحصیل می‌شوند با بدهی‌های تسویه نشده بابت وام‌های شهریه دانشگاه مواجه هستند. 

  در ایالات متحده آمریکا، بدهی دانشجویان به بیش از ۱.۷ تریلیون دلار رسیده است. بر اساس بررسی اخیر داده‌های وزارت آموزش، کسانی که در ایالت‌های شرقی زندگی می‌کنند بیشترین بدهی وام‌های تحصیلی را دارند.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *