اخبار ویژه

  • شناسه : 10075
  • ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: < 1 دقیقه
حمله به سفارت فرانسه در بورکینافاسو با ۲۸ کشته
حمله به سفارت فرانسه در بورکینافاسو با ۲۸ کشته

حمله به سفارت فرانسه در بورکینافاسو با ۲۸ کشته

منابع خبری به نقل از مسئولان امنیتی فرانسوی اعلام کردند، حمله مسلحانه افراد نقابدار بامداد جمعه به سفارت فرانسه در پایتخت بورکینافاسو دستکم ۲۸ کشته برجای گذاشت.

به گزارش خبر روز، خبرگزاری فرانسه جمعه شب گزارش کرد: صبح امروز تیراندازی گسترده در مرکز پایتخت بورکینافاسو و نزدیکی سفارت فرانسه به گوش رسیده است.

شاهدان عینی اعلام کردند پنج فرد مسلح از خودرویی پیاده شدند و پیش از حرکت به سوی سفارت فرانسه، به سمت رهگذران تیراندازی کردند.

شماری از شاهدان دیگر نیز گفتند یک انفجار نزدیک ساختمان ستاد نیروهای مسلح و مرکز فرهنگی فرانسه در پایتخت بورکینافاسو روی داد.

از سوی دیگر شبکه «فرانس ۲۴» فرانسه نیز اعلام کرد: سفارت فرانسه در بورکینافاسو در پیامی کوتاه در صفحه فیس بوک خود نوشت، ساختمان این سفارتخانه و مرکز فرهنگی آن در پایتخت این کشور مورد حمله قرار گرفته است.

این سفارتخانه از کارکنان خود خواسته بود در محل کار خود بمانند.

«ژان مارک شانتییه» سفیر فرانسه در منطقه ساحل آفریقا ( کشورهای بورکینافاسو،مالی،موریتانی،نیجرو چاد منطقه ساحل آفریقا هستند) ، این حمله را تروریستی دانست و در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: امروز صبح یک حمله تروریستی به سفارت فرانسه در بورکینافاسو روی داد، ما با همکاران و دوستان خود در این کشور اعلام همبستگی می کنیم.

تاکنون گروه یا فردی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.


پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*