×
آخرین اخبار

جلسه اعضای موسسه عصر نوین با دادستان و ریاست دادگستری مسجدسلیمان برگزار شد + تصاویر

 • کد نوشته: 13804
 • ۱۳۹۷-۰۸-۰۶
 • 2005 بازدید
 • به گزارش خیرنگار دیدگاه نیوز از مسجدسلیمان ؛جلسه اعضای موسسه عصر نوین با دادستان و ریاست دادگستری مسجدسلیمان با هدف بررسی شرایط همکاری، مطالبات شهروندان و تلاش برای داشتن جامعه سالم و اجتماعی در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد. در ابتدا این جلسه آقای کریمی عضو هئیت مدیره موسسه عصر نوین ضمن خوشامدگویی […]

  جلسه اعضای موسسه عصر نوین با دادستان و ریاست دادگستری مسجدسلیمان برگزار شد + تصاویر

  به گزارش خیرنگار دیدگاه نیوز از مسجدسلیمان ؛جلسه اعضای موسسه عصر نوین با دادستان و ریاست دادگستری مسجدسلیمان با هدف بررسی شرایط همکاری، مطالبات شهروندان و تلاش برای داشتن جامعه سالم و اجتماعی در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

  در ابتدا این جلسه آقای کریمی عضو هئیت مدیره موسسه عصر نوین ضمن خوشامدگویی و تشکر از دادستان و ریاست دادگستری اظهار کرد: موسسه عصر نوین با هدف کار برای مردم بدون هیچ چشم‌داشتی و بدون تفکر سیاسی در این مسیر قدم نهاده تا اگر چه در زمینه اقتصادی نتواند اقدامی انجام دهد اما در زمینه فرهنگی و اجتماعی مسائل را رصد و جهت پیشرفت این زمینه هاقدمهایی را بردارد.

  مسجدسلیمان مسئولینی دارد که مردم را از اصل قانون اساسی دور میکنند و انتظار ما از شما این است که با وجود جوان و مردمی بودن شما، بتوانید این مسائل مردم را مرتفع کنید.

  در ادامه پس از صحبتهای دادستان؛ اعضا موسسه ،برخی مطالبات جامعه را بشرح ذیل بیان داشتند و خواستار ورود قاطع دستگاه قضایی شدند:

  ۱.برخی مسئولین از جایگاه خود سواستفاده کرده ضمن تهدید ،توهین و در موارد بسیاری از زبان مردم مواردی را مطرح می کنند که نظر شهروندان خلاف آن است و این اشتباهات، باعث دوری وناامیدی مردم می شود.

  ۲.پاسخگو کردن مسئولین دربرابر شهروندان (طبق قانون تمامی دستگاه هایی که به هر نحوی از بودجه عمومی استفاده میکنند موظف هستند هر سال یکبار گزارش عملکرد خودرا به مردم ارائه دهند)

  ۳.شفافیت در بودجه ها و پروژه ها (بالاخص شهرداری و شورای شهر)

  ۴.فرهنگ سازی مجازات جایگزین بجای زندان

  ۵. داشتن ساز و کار و نظم در رفتار و برخورد کارکنان دستگاه قضایی با شهروندان

  ۶.مدعی العموم قرارگرفتن در برابر عملکرد ضعیف برخی مسئولین، پروژه های نیمه تمام که از بیت المال هزینه شده و تمام حقوق تضییع شده شهروندان به همراه برخورد قاطعانه

  (معظلاتی ازجمله: نخاله های ساختمانی ،رهاشدن جاده ها،پل ها به حال خود وآسیب به ماشین آلات ، حمل و نقل و بهداشت ،رسیدگی به تخلفات موجود در ادارات،عدم آشنایی برخی ضابطین قضایی با مفاهیم حقوق شهروندی ،ایجاد امنیت در پارک ها)

  سپس ریاست دادگستری مسجدسلیمان، آقای چعباوی در سخنانی ابراز کرد: از اینکه در یک جمع مردمی و مطالبه گر حضور یافته ام بسیار خرسندیم ،وظیفه دستگاه قضایی چیزی فراتر از رسیدگی به تخلفات و پرونده ها است که احقاق حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم ازجمله وظایف دادگستری می باشد.

   ایشان افزود: پیشنهاد می کنم جهت رسیدن به نتایج بهتر ،جلسات بصورت مداوم و هربار با موضوع و یک اداره خاص برگزار شود.

  وی در ادامه بیان نمود: متاسفانه  بیش از ۷۰ هزار پرونده در سال در شهرستان تشکیل می شود و این نشان از آسیب های زیاد در این شهر می باشد.

  ریاست دادگستری مسجدسلیمان همچنین با بیان اینکه یکی از وظایف قوه قضائیه نظارت بر حسن اجرای قوانین است افزود: از مشکلات برخی ادارات بکارگیری نمایندگان حقوقی ناتوان است که درجلسات نه قدرت دفاع و نه اجازه تصمیم گیری دارند.

  چعباوی در بخشی از سخنان خود گفت: در یکی از شهرهای اطراف،بدلیل نشست آسفالت دستور بازداشت پیمانکار و ناظر آن صادر شد بود (قابل توجه شهروندان،مسولین و پیمانکاران)

  در پایان نیز جناب اسکندری دادستان جوان و خردمند شهرستان ضمن تشکر از بانیان این جلسه مردم محور، بیان کرد:

  بر اساس اصل ۱۵۶ قانون اساسی وظایف قوه قضائیه شامل:

  ۱. احیای حقوق عامه ۲. پیشگیری از وقوع جرم ۳. نظارت بر حسن اجرای مصوبات  ۴. رسیدگی به جرایم وتخلفات میباشد

  در رابطه با احیای حقوق عامه متاسفانه بندهای زیادی مغفول مانده و توجه خاصی به این مورد نشده است و ما تلاش میکنیم هر جایی که حقوقی از مردم به هر نحوی ضایع شود به عنوان مدعی العموم از حق مردم قاطعانه دفاع خواهیم کرد اما بدون همراهی خود مردم امکان پذیر نیست .

  مشکلات شهر و مطالبات بزرگ مردم باید توسط سازمانهای مردم نهاد رصد و به ما اطلاع رسانی شود تا اقدامات لازم در اسرع وقت جهت رفاه حال شهروندان صورت گیرد.

  ایشان افزودند: گرچه در زمینه اقتصادی کاری نمی‌توانیم بکنیم اما در زمینه امنیت ، بهداشت ،مطالبات حقوق عامه ، اعتصابات شهرداری و هر آنچه در حیطه وظایف ما باشد اقدامات زیادی انجام دادیم ودر ادامه کوتاهی نخواهیم کرد و همه این کارها حمایت همه جانبه مردم را می طلبد 

  وی افزود: در رابطه با مخازن روباز ما اقداماتی را انجام دادیم که این مشکل بزودی حل خواهد شد و انتظار میرفت این معظل بزرگ را ngoها بعنوان نماینده مردم رصد و پیگیری میکردند.

  اسکندری اظهار کرد: نخاله های شهرداری ،.پاکسازی و تامین امنیت پارک ها را نیز انتقال و اقدام عاجل خواهیم کرد. در زمینه شفافیت سازی نیز اقداماتی کردیم و از شهرداری خواستیم اطلاع رسانی کند که چقدر درآمد بدست می آید و در کجاها خرج می شود و در این زمینه نیز شما را حمایت خواهیم کرد چون این خواسته خود ما نیز می باشد.

  دادستان شهرستان در پایان افزودند: از اقداماتی که در راستای مطالبات و حقوق مردم پیگیری می کنید یک رونوشت به ما دهید تا در سریعترین زمان در صورت نیازبه دفاع از حقوق عامه وارد شویم. و هر آنچه که مربوط به احیای حقوق عامه، حقوق شهروندی، امنیت مردم شهرباشد همکاری و مجددا اعلام می کنیم که در این زمینه ها کوتاهی نخواهیم کرد.

  قابل ذکر است؛ جلسه در سالن کنفرانس سازمان تبلیغات با حضور حاج آقا قندعلی برگزار شد که در پایان جلسه،کتابهای ارزشمندی توسط ایشان به اعضاء اهدا گردید.
  .
  .
  . .

   

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *