fbpx
اخبار ویژه

  • شناسه : 26306
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: 2 دقیقه
توسلی عضو شورای شهر بوشهر، از مردم بوشهر عذرخواهی کرد
توسلی عضو شورای شهر بوشهر، از مردم بوشهر عذرخواهی کرد

توسلی عضو شورای شهر بوشهر، از مردم بوشهر عذرخواهی کرد

به گزارش خبر روز، عضو شورای شهر بوشهر در پایان جلسه دیروز انتخاب شهردار با اشاره به مسئولیت خطیر مدیر ارشد شهرداری گفت: با توجه به وظایف و حوزه اختیارات شهردار نیاز است به پارامترهای رزومه محوری در انتخاب شهردار توجه شود. اکبر توسلی افزود: شهردار علاوه بر ویژگی‌های عمومی باید شرایط و توانایی مدیریتی […]

به گزارش خبر روز، عضو شورای شهر بوشهر در پایان جلسه دیروز انتخاب شهردار با اشاره به مسئولیت خطیر مدیر ارشد شهرداری گفت: با توجه به وظایف و حوزه اختیارات شهردار نیاز است به پارامترهای رزومه محوری در انتخاب شهردار توجه شود.

اکبر توسلی افزود: شهردار علاوه بر ویژگی‌های عمومی باید شرایط و توانایی مدیریتی و اجرایی را نیز داشته باشد. به گفته وی شهردار آینده علاوه بر آشنایی و مهارت در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی و عمرانی باید سابقه مدیریتی و اجرایی در حوزه مدیریت شهرداری را نیز داشته باشد.

عضو شورای شهر بوشهر برنامه‌محوری را بارزه و خصیصه اصلی هر شهردار دانست و گفت: کسی که قرار است بر مسند اداره شهر بنشیند باید نسبت به چشم‌اندازهای آتی شهر برنامه‌ داشته باشد. توسلی افزود: مدیری که برنامه تدوین‌شده و قابل اجرا برای شهر نداشته باشد نمی‌تواند در راستای چشم‌انداز و اسناد بالادستی گام برداشته و به موفقیت برسد.

وی تصریح کرد: شخصی که قرار است شهردار آینده شود باید توانایی ایجاد تحول در ساختار و اداره شهرداری را داشته باشد. عضو شورای شهر توسعه درامد پایدار و جذب سرمایه‌گذار را از اولویت‌های اصلی در انتصاب شهردار برشمرد و گفت: به عقیده من کسی که سکان مدیریت شهری را در دست می‌گیرد باید بتواند درامد پایدار شهرداری را توسعه بخشد.

توسلی خصیصه بارز شهردار را پاک دستی قلمداد و اظهار کرد: پاک دستی ویژگی مهم شهردار است چراکه با داشتن این خصوصیت می‌تواند درامد شهرداری را توسعه بخشیده وباید حقوق نیروی کاری را به‌موقع پرداخت کرده و با ارائه خدمت به شهروندان رضایت آنها را جلب کند. وی با اشاره به اینکه شهرداری یک نهاد خدمتگزار است و به همه طیفی خدمات ارائه می‌دهد، بیان کرد: خدمات بهتر و جلب رضایت همشهریان با انجام‌وظیفه از سوی پرسنل شهرداری محقق می‌شود که این امر وابسته به رضایت شغلی پرسنل و پرداخت به‌موقع حقوق آنها است.

عضو شورای شهر شجاعت، جسارت، تعامل اجتماعی بالا و دیپلماسی قوی را از ویژگی‌های بارز شهردار قلمداد کرد و افزود: شهرداری بوشهر به یک متخصص و نیروی عمرانی احتیاج ندارد بلکه به شخصی نیاز دارد که بتواند در کنار تخصص و عمران با مدیریت آگاهانه، هوشیارانه و راهبردی و هوشمندانه در شهر و شهرداری تحول ایجاد کرده و آن را ارتقا بخشد.

وی تصریح کرد: شهردار آینده باید تعامل را بین اعضای شورای شهر، شورای شهر و شهرداری، شهرداری و دیگر بخش‌های دولتی و خصوصی ایجاد کند. توسلی در پایان گفت: روند انتخاب شهردار بگونه ای شد که امکان حضور نخبگان فراهم نشد و ضمن احترام به نامزد های فعلی شهراز نخبگان محروم شد و بنده از شهروندان و نخبگان پوزش می طلبم.