اخبار ویژه

  • شناسه : 26402
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: 2 دقیقه
به سرقت از خوابگاه‌های دانشجویی شهیدرجائی و شهیدباهنر رسیدگی شود
به سرقت از خوابگاه‌های دانشجویی شهیدرجائی و شهیدباهنر رسیدگی شود

به سرقت از خوابگاه‌های دانشجویی شهیدرجائی و شهیدباهنر رسیدگی شود

بسیج دانشجویى دانشگاه رامین استان خوزستان در نامه اى خطاب به رئیس دانشگاه نوشت:لازم است به موضوع تأمین امنیت خوابگاه ها و محیط دانشگاه رامین توجه بیشتری شود بسیج دانشجویى دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در نامه اى خطاب به رئیس دانشگاه نوشت: لازم است به موضوع تأمین امنیت خوابگاه ها و محیط […]

بسیج دانشجویى دانشگاه رامین استان خوزستان در نامه اى خطاب به رئیس دانشگاه نوشت:لازم است به موضوع تأمین امنیت خوابگاه ها و محیط دانشگاه رامین توجه بیشتری شود

بسیج دانشجویى دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در نامه اى خطاب به رئیس دانشگاه نوشت: لازم است به موضوع تأمین امنیت خوابگاه ها و محیط دانشگاه رامین توجه بیشتری شود و برای این منظور از همکاری با پروژه احداث جاده ساحلی ملاثانی به اهواز تجدیدنظر کنید و اقدامات لازم را برای جلوگیری از احداث آن انجام دهید.

متن نامه به شرح زیر است:

به استحضار می‌رساند، با توجه به اتفاقاتی که اخیراً منجر به سرقت از خوابگاه‌های دانشجویی شهیدرجائی و شهیدباهنر شده است، بر خود لازم می‌دانیم تا نکاتی را مطرح کنیم:

۱- آیا مجموعه معاونت امور دانشجویی، با توجه به شرایط پیش آمده و تصمیم دانشگاه جهت تخلیه فوری خوابگاه‌ها توسط دانشجویان بدلیل پیشگیری از ویروس کرونا، در مراقبت و حفاظت از وسایل به جامانده از دانشجویان تمهیدات لازم را اندیشیده است؟ تا امروز شاهد چنین تعرض و دستبردی به خوابگاه دانشجویان نباشیم؟
۲_ این دست اتفاقات به ما می‌آموزد، باید با رسیدگی صحیح و مشخص شدن علل رخ دادن آن ها، از اتفاقات ناگوار مشابه و شاید بدتر در آینده جلوگیری شود. در این مورد ضروری است، بحث امنیت خوابگاه‌ها، که متاسفانه با احداث جاده ساحلی در پشت خوابگاه دانشجویی دختران (شهیدرجائی وشهیدباهنر) می‌تواند باعث بوجود آمدن مشکلاتی از جمله عدم امنیت خوابگاه و محیط دانشگاه شود را گوشزد کنیم؛ که این مسائل، طبیعتا می‌تواند مقدمه ایجاد مشکلات امنیتی دیگر در ماه‌های بعد و یا سال‌های بعد برای دانشگاه باشد؛ بنابراین باید به طور جد در زمینه جلوگیری از احداث جاده ساحلی اقدامات لازم انجام گردد و در همکاری با پروژه تجدید نظر صورت پذیرد.

اما پیشنهاد می‌شود برای کوتاه مدت استفاده از امکاناتی مثل پوشش بیشتر و بهتر دوربین‌های مداربسته، نرده، حصار، برای کنترل و امنیت بهتر دانشگاه فراهم شود.

۳-یکی از وظایف حراست دانشگاه، حفاظت از اماکن، تأسیسات و تجهیزات دانشگاه در برابر تهدیدات احتما‌لی است؛ اکنون این سوال پیش می‌آید، چگونه زمینه سرقت فراهم شده است؟ آیا مجموعه حفاظت فیزیکی و حراست دانشگاه به خوبی به وظیفه‌ی خود عمل کرده است؟

بسیج دانشجویی در پایان این نامه خواستار ورود جدی رئیس دانشگاه برای تامین و هماهنگی برای امنیت بیشتر منطقه شده است.


پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*