×
آخرین اخبار

به روحانی رای می دهیم تا کشور دوباره به طاعون احمدی نژادیسم گرفتار نشود

 • کد نوشته: 1416
 • ۱۳۹۶-۰۲-۰۸
 • 1881 بازدید
 • من فکر میکنم گلایه های شهروندان مسجدسلیمانی در خصوص مشکلات و امتیازات کاملا به دولت و دست اندرکاران و مقامات و کائنات رواست، اما راه برطرف کردن این گلایه ها این نیست که ما به وجود چند نفر در تهران یا در اهواز دلخوش کنیم و فکر کنیم بالاخره نوبت پیشرفت مسجدسلیمان هم میرسد. 
  راه رسیدن به مطالبات فرهنگی و اجتماعی و توسعه از خود مسجدسلیمان شروع میشود، از خود شما شروع میشود. 

  به روحانی رای می دهیم تا کشور دوباره به طاعون احمدی نژادیسم گرفتار نشود

  سارا امانی / به گزارش خبر روز ساعت ۴ بعدازظهر امروز جمعه ۸ اردیبهشت دکتر صادق زیبا کلام استاد دانشگاه تهران و تئوریسین سیاسی در فضایی متفاوت، در افتتاحیه ستاد دکتر روحانی مسجدسلیمان حضور یافت. 

  افتتاحیه ستاد آقای دکتر روحانی با خوش آمدگویی مهندس صفرنژاد رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی آغاز شد و در ادامه مهندس نجف پور مسئول کمیته سیاسی حزب اعتماد ملی از حضور مردم و دکتر زیباکلام در افتتاحیه ستاد تشکر به عمل آوردند.

  در بخش دیگری از افتتاحیه خانم دکتر امانی مسئول کمیته بانوان حزب اعتماد ملی و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی استان خوزستان به برشمردن دلایل مشارکت در انتخابات و حمایت از آقای دکتر روحانی پرداختند و حضور دکتر زیباکلام در مسجدسلیمان به منظور افتتاحیه ستاد را نقطه عطفی در ایجاد فضای باز سیاسی و توسعه سیاسی شهرستان مسجدسلیمان بیان کردند. 

  مهمان ویژه افتتاحیه ستاد دکتر روحانی جناب آقای دکتر زیبا کلام بود که سخنان خود را با توضیح در مورد پیشینه تاریخی و صنعت نفت مسجدسلیمان آغاز کرد و ابراز نمود: من با مسجدسلیمان نا آشنا نیستم، چرا که در دروسی که در دانشکده حقوق دانشگاه تهران تدریس میکنم راجع به این شهر و تاریخچه پیدایش نفت صحبت میکنم.
  استاد دانشگاه تهران دکتر زیباکلام افزودند: ۱۰۶ سال از پیدایش نفت و تحولاتی که در دنیا به وجود آورد میگذرد اما خود مسجدسلیمان در ظاهر و باطن از این تحولات بهره ای نبرده و از گردونه پیشرفت بازمانده و فقر نسبی همچنان در شهر مشهود است.
  وی افزود: من فکر میکنم گلایه های شهروندان مسجدسلیمانی در خصوص مشکلات و امتیازات کاملا به دولت و دست اندرکاران و مقامات و کائنات رواست، اما راه برطرف کردن این گلایه ها این نیست که ما به وجود چند نفر در تهران یا در اهواز دلخوش کنیم و فکر کنیم بالاخره نوبت پیشرفت مسجدسلیمان هم میرسد.
  راه رسیدن به مطالبات فرهنگی و اجتماعی و توسعه از خود مسجدسلیمان شروع میشود، از خود شما شروع میشود.
  خودتان باید شروع به تحقق بخشیدن مطالباتتان کنید، چگونه؟ 
  جواب این است که برای به وجود آمدن شرایطی که مردم مسجدسلیمان و هفتگل و لالی و آغاجری و سایر جاهای دیگر بتوانند در جهت توسعه و پیشرفت گام بردارند باید راه باز شود، مسئله مهم باز کردن راه است و تنها راه باز کردن مسیر توجه به تجربه تاریخی ست. تجربه تاریخی به ما می‌گوید تنها راه ممکن دموکراسی است و هیچ راه دیگری ختم به پیشرفت و توسعه نشده به جز دموکراسی، بنابراین راه را برای دموکراسی باز کنیم.

  وی در جمع مردم ، مسئولان ستاد دکتر روحانی در مسجدسلیمان و حزب اعتماد ملی مسجدسلیمان خاطر نشان کرد: علت حمایت من از اصلاح طلبان و حزب اعتماد ملی که یکی از احزاب اصلاح طلب ست و همچنین سایر اشخاص منصوب به اصلاحات به این دلیل است که راه تحقق دموکراسی باز شود و اگر راه دموکراسی باز شود راه پیشرفت و توسعه و رشد و مبارزه با بیکاری در مسجدسلیمان و مسجدسلیمان‌های ایران که محال به نظر میرسند، باز شود .
  لذا ماچاره ای نداریم جز اینکه در انتخابات شرکت کنیم.
  این فکر که مگر آقای روحانی چه کرده است و این چهار سال یا اساسا تمام مدتی که رای داده ایم و در انتخابات شرکت کرده ایم چه تحولی صورت گرفته است و چرا باید رای بدهیم، اینها تفکراتی است که شاید باورتان نشود که یک عده که به آنها اصولگرا میگوئیم از این تفکرات استقبال میکنند.
  چرا استقبال می کنند؟
  از یک جهت خیلی استقبال می کنند تا از آمار عددی شرکت کنندگان بهره برداری سیاسی کنند و با رقم سی یا چهل میلیون بگویند به دهان انگلیس و آمریکا و استکبار زدیم و این رفراندومی بود برای تایید نظام.
  ولی از طرف دیگر چرا دوست ندارند مردم در انتخابات شرکت کنند؟!
  زیرا وقتی مردم در انتخابات شرکت میکنند انتظارات و توقعات آنها بالا میرود واین اولین مشکل اصولگرایان با مشارکت گسترده مردم در انتخابات است
  مشکل دیگر آنها، با نادیده گرفتن موضوع نظارت استصوابی این است که مردم رئیس جمهور یا نماینده ای را انتخاب کردند که خودشان خواستند.
  و اساسا دموکراسی یعنی همین.
  یعنی انتخاب رئیس جمهور یا نماینده ای که خودتان میخواهید.
  بنابراین راه تحقق و رسیدن به دموکراسی دشوار است.
  وی در ادامه افزودند: کشورها ، ملت ها و سرزمین های دیگر که به دموکراسی رسیدند هم راه دشواری را پیمودند، اگر اروپا و غرب به دموکراسی رسیده است توجه کنید که از سال ۱۴۰۰ یعنی از رنسانس حرکت به سمت دموکراسی شروع شده تا بعداز انقلاب کبیر فرانسه و منجربه ظهور نظام پارلمانی یا چیزی که امروز به آن دموکراسی میگوئیم شده است.
  معنی آن این نیست که در ایران هم ۴۰۰ یا ۵۰۰ سال باید طول بکشد تا دموکراسی تحقق پیدا کند ، اما معنی آن این است که به هرحال نباید راه ساده و سریعی را انتظار داشته باشیم.
  ایشان در بخش دیگری از صحبت هایشان افزودند ، شروع دموکراسی در ایران از مشروطه بوده است ، مشروطه ۱۲۸۵ بوده و امروز ۱۳۹۶ است.

  ۱۰۶ سال پیش مشروطه اتفاق افتاده است و اولین نقطه عطف و آغاز راه برای رسیدن به دموکراسی بوده است.
  بنابراین راه دشواری در پیش داریم و به نظر بنده تنها مسیری که ماداریم و تنها مسیری که شما برای تحقق خواسته هایتان مانند آب و برق و گاز و بهداشت و تکریم و رفع فقری که از سر وروی مسجدسلیمان بالا میرود، خواهران و برادرانم تنها راه برون رفت از این فقر از این فلاکت و گله مندیها فقط وفقط وفقط دموکراسی است .
  دموکراسی یعنی حضور داشتن
  یعنی پای صندوق رفتن
  یعنی کمک کردن به شخصیت هایی که مزیت های بهتری نسبت به دیگری دارند.
  من به هیچ وجه نمیگویم آقای روحانی نلسون ماندلاست
  من به هیچ وجه نمیگویم آقای روحانی ماهاتما گاندیست.
  من حتی میگویم روحانی از جهت دموکراسی و آزادی به گردپای مهندس بازرگان نمی رسد
  من حتی میگویم روحانی به گرد پای محمدمصدق نمیرسد.
  ولی ما دریک شرایط ایده آل زندگی نمیکنیم. اینطور نیست که یک طرف آقای روحانی باشد و رقیبش نلسون ماندلا یا محمدمصدق یا مهدی بازرگان ، مادر شرایطی داریم به سر می بریم که کسانی که رقبای اصلی آقای روحانی هستند قصد دارندکشور را به بدبختی ، مصیبت و احمدی نژادیسم بکشانند و دوباره کشور رابه طاعون احمدی نژاد گرفتار خواهند کرد.
  بنابراین همین قدر که آقای روحانی اجازه نمیدهند کشور به احمدی نژادیسم دچار شود به نظر من باید کمک کنیم زیرا ۸ سالی که احمدی نژادیسم براین مملکت حاکم بود شاید به اندازه نیم قرن در جهت تحقق آزادی و دموکراسی به عقب رفتیم ، بنابراین راه چاره ما این است که سطح توقعات خود را پائین بیاوریم و بدانیم فعلن هدف و استراتژی ما این است که دوباره کابوس احمدی نژادیسم براین کشور حاکم نشود.
  ایشان در پایان یاددآور شدند ، بنابراین ۲۹ اردیبهشت استوار و محکم به آقای روحانی رای بدهیم و هرکسی پرسید که چرا به ایشان رای دادید و مگر چه کرده است، تنها یک پاسخ بدهید : به روحانی رای میدهیم که کشور دوباره دچار احمدی نژادیسم نشود. 

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *