در زمان شیوع بیماری کرونا تعداد زیادی از عکاسان شیراز در خط مقدم سلامت به همراه کادر درمان علوم پزشکی شیراز تصاویری را از تلاش این عزیزان تهیه کردند که در قالب یک نمایشگاه گروهی روز سه شنبه یکم شهریور در تالار عکس خانه جهانگردی شیراز برپا خوهد شد.

این عکاسان بیانیه خود را بدین شرح منتشر کردند؛

با شیوع ویروس کرونا پزشکان و پرستاران و کادر درمان در خط مقدم مبارزه با کوید ۱۹ بیش از همه روزهای سختی را گذراندند، در خط اول مبارزه با این ویروس شجاعانه ایستاده اند و تمام همت شان را برای بهبودی بیماران به کار گرفته اند و تسکین دهنده دردهای بیماران شدند و با خانواده های درگذشتگان همدردی کردند چه بسا خود نیز زخم خورده این بیماری شدند و جان عزیزشان را در این مسیر فدا کردند.
برپایی این نمایشگاه ، فداکاری‌های مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با کرونا، رشادت‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس را برای مردم تداعی می کند و این ایثارگری‌ها برای همیشه در ذهن مردم به یادگار خواهد ماند.

عکاسان: غلامحسین عباسی، علی عباسی، احمدرضا مداح، فاطمه بهاری، فاطمه ثقفی، زهرا صحراِییان، مهدی خاوران و محمد فروزانی آثار خود را در این گالری به نمایش خواهند گذاشت.

این نمایشگاه از روز سه شنبه یکم شهریور ساعت ۱۸ افتتاح و تا پایان هفته جاری از ساعت ۱۷ الی ۲۱ برپا خواهد بود، که علاقمندان میتوانند به آدرس بلوار چمران بعد از بیمارستان اردیبهشت، خانه جهانگردی مراجعه و بازدید نمایند.

نمایشگاه فوق به همت علوم پزشکی شیراز، کانون عکاسان استان فارس، انجمن سینمای جوانان، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برپا و آقای علی عباسی گردآوری آثار را برعهده داشته است.