×
آخرین اخبار

انتقاد حاجی دلیگانی از محقق نشدن برنامه های وزیر ارتباطات/ حتی ۱۰ درصد کار برای شبکه ملی اطلاعات انجام نشد

 • کد نوشته: 9347
 • ۱۳۹۶-۱۱-۱۲
 • 587 بازدید
 • عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه وعده های داده شده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محقق نشد، گفت: وزیر باید پاسخ دهد که چرا وعده ها و برنامه های وی محقق نشده است.

  انتقاد حاجی دلیگانی از محقق نشدن برنامه های وزیر ارتباطات/ حتی ۱۰ درصد کار برای شبکه ملی اطلاعات انجام نشد

  گخبر ر- حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، بورخوار و میمه درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه نزدیک به شش ماه از آغاز بکار دولت دوازدهم می گذرد، افزود: محمد جواد آذری جهرمی در زمان اخذ رای اعتماد در صحن مجلس برنامه هایی ارائه کرد و حتی در نشست با نمایندگان در فراکسیونها و کمیسیونهای تخصصی مجلس این برنامه را تشریح می کرد و قول می داد که در جهت تحقق این وعده ها اقدام کند.

  وی ایجاد شبکه ملی اطلاعات را یکی از مهمترین برنامه ها و وعده های وزیر ذکر کرد و افزود: در حال حاضر بر اساس اطلاعاتی که ما داریم حتی ۱۰ درصد کار برای تحقق این وعده انجام نشده است.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: همچنین وزیر قول داد که ظرف مدت کوتاهی زیرساخت ها و امکانات لازم از جمله پهنای باند برای شبکه های داخلی را فراهم و موتور جستجوگر ایرانی راه اندازی کند.

  حاجی دلیگانی نقش آفرینی در جهت ایجاد هویت ملی در فضای مجازی را یکی دیگر از وعده های وزیر ارتباطات ذکر کرد و افزود: در حال حاضر برد شبکه های مجازی خارجی بیشتر از داخل است و از طرف دیگر پهنای باند شبکه های داخلی نه تنها افزایش نیافته بلکه کاهش هم یافته است.

  وی با اشاره به وعده های وزیر در خصوص اینترنت داخلی گفت: در حال حاضر از اینترنت خارجی استفاده می شود و متاسفانه در این جهت کاری صورت نگرفته است.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: تمام سیستم کشور با اینترنت خارج است و لازم است تا از این وضعیت رهایی پیدا کنیم.

  حاجی دلیگانی با بیان اینکه تا کنون هیچ یک از این وعده ها محقق نشده، افزود: وزیر باید برای تحقق وعده ها اقدامات خود را سرعت دهد.

  وی اضافه کرد: وزیر باید به افکار عمومی جواب روشنی بدهد که در شش ماه گذشته در وزارتخانه چه اقداماتی برای تحقق برنامه های خود داشته است.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *