• امروز : سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت - ۱۴۰۰
  • برابر با : 30 - رمضان - 1442
  • برابر با : Tuesday - 11 May - 2021

اخبار ویژه

توزیع ۱۰۰هزار بسته معیشتی در طرح “سه شنبه های مهدوی” ماه رمضان کمیته امداد و با مشارکت اعضای شورای زکات در آذربایجان‌شرقی+تصاویر ۲ وزنه بردار نفت مسجدسلیمان به اردوی تیم ملی دعوت شدند مغایرت های اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهر مسجدسلیمان به استاندار خوزستان اعلام شد خدمات رسانی متروی تبریز در روز عید سعید فطر به صورت رایگان دوخت (برکت کیسه سی) در شب ۷۷ رمضان آیینی کهن برای طلب مراد دو کشته در سقوط هواپیمای آموزشی در اراک تحویل کیف پیدا شده توسط پاکبان پاکدست شهرداری منطقه ۲ تبریز سهم تان را ارزان نفروشید ، بازار به مدار طبیعی خود برمی گردد جذب فاینانس برای ۷ طرح مهم استان تصویب شد/ بانک‌ها برای تحقق این مصوبه همکاری کنند تامین امنیت و حفاظت آثار تاریخی مناطق مرزی خداآفرین و جلفا با همکاری فرماندهی مرزبانی آذربایجان شرقی وزیر کشور دستور شروع انتخابات ریاست جمهوری را صادر کرد ۴۵۰ مددجوی بهزیستی از مرکز خدمات بهزیستی (+زندگی) موسسه خیریه حامیان کرامت مهریار تبریز خدمات می گیرند. بیش از ۲ هزار بسته معیشتی در قالب (طرح همای رحمت ) در آذربایجان شرقی در عید فطر توزیع می شود رفع تحریم های ترامپ را نباید امتیاز به ایران تلقی کرد ۸ کاری که وقتی حوصله تان سر می رود می توانید انجام دهید گفتگوی خبر روز با امین نوروزی شاعر خوزستانی مقیم تبریز نسخه اندروید کلاب هاوس به صورت رسمی منتشر شد مصاحبه تخصصی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گوشت قرمز در تبریز ارزان می شود آغاز واکسیناسیون کرونا در اردوی تیم ملی عراق

0

امضای تفاهم‌نامه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بانک آینده

  • برای مطالعه این خبر 3 دقیقه زمان نیاز است
  • کد خبر : 57938
  • ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۵
امضای تفاهم‌نامه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بانک آینده
وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بانک آینده یک تفاهم‌نامه همکاری و دو قرارداد امضا کردند.

 

به‌گزارش خبر روز ،  خبرنگار میراث‌آریا، این تفاهم‌نامه و دو قرارداد، امروز یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ به امضای محمد فطانت مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره بانک آینده، شعبان مرادی رئیس هیئت‌مدیره این بانک و محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رسید و بر تقویت همکاری‌ها و حمایت نظام بانکی از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری تأکید شد.

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این مراسم با اشاره به برنامه‌های حمایتی بانک آینده از حوزه گردشگری گفت: «دغدغه سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری از طرف بانک آینده مورد توجه قرار گرفته و این بسیار ارزشمند است و به همین دلیل جا دارد من از این اقدام بانک آینده تشکر و قدردانی کنم.»

خیاطیان افزود: «شاید راحت‌ترین کار این باشد که بانک تضامین اخذشده از سرمایه‌گذار را در زمانی که موفق به بازپرداخت تسهیلات نشده‌اند، به اجرا گذارد، اما خوشبختانه شاهد این هستیم که همکاری بسیار خوبی بین بانک آینده و سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری وجود دارد و مساعدت‌های خوبی را با این حوزه دارند. بانک آینده با اعمال سیاست‌هایی مثل امهال تسهیلات فرصت‌های خوبی را پیش روی سرمایه‌گذاران قرار داده‌اند.»

او ادامه داد: « با هدف حمایت از سرمایه‌گذاران فاصله زمان ارائه درخواست تا زمان صدور موافقت اصولی کاهش یافته و خوشبختانه اکنون در مدت زمان ۱۴ روز موافقت اصولی صادر می‌شود. از طرفی نیز شاهد همکاری بانک‌ها از جمله بانک آینده در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری هستیم که تمام این‌ها شرایط سرمایه‌گذاری را تقویت می‌کند.»

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه گفت: «آنچه که امروز شاهد آن هستیم همکاری بسیار خوبی است که از سوی بانک آینده در حال انجام است.»

خیاطیان در ادامه به رشد جذب گردشگر خارجی اشاره کرد و گفت: «در ۱۰ ماهه سال ۹۸، موفق به جذب ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر خارجی شدیم و اگر با مسائل و مشکلاتی مانند کرونا روبه رو نمی‌شدیم به اهداف سند چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام نزدیک می‌شدیم. البته در حال حاضر سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری بسیار مطلوب است به گونه‌ای که اکنون ۱۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در حوزه گردشگری در حال انجام است و هر هفته نیز برای طرح‌های جدید موافقت اصولی صادر می‌شود.»

گردشگری، موتور توسعه

مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره بانک آینده نیز در این مراسم گفت: «هر کشوری برای توسعه نیاز به تحول دارد و یکی از مهم‌ترین حوزه‌های تحول با هدف توسعه در هر کشور، حوزه گردشگری است و یکی از شعارها و برنامه‌های دولت‌ها برای توسعه، تحول در این حوزه است که نشان‌دهنده اهمیت این حوزه است.»

محمد فطانت افزود: «ما نیز اعتقاد داریم گردشگری موتور توسعه است و نیازمند حمایت‌های بیشتر از سوی دولت‌ها است. در این میان بانک آینده نیز از این حوزه حمایت می‌کند. البته حمایت ما از حوزه گردشگری نیز با نگاه منفعتی نیست بلکه اعتقاد داریم یک رسالت اجتماعی است که باید آن را انجام دهیم.»

او خاطرنشان کرد: «این بانک در شهرهایی مثل تهران، کیش، مشهد و … در حوزه هتلداری نیز وارد شده است. بنابراین خودمان را بخشی از مجموعه گردشگری می‌دانیم و تلاش خواهیم کرد تا افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری دارند، حمایت شوند.»

در این مراسم تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات، بانکی از محل منابع ریالی سال ۱۴۰۰ صندوق توسعه ملی و دو قرارداد با عنوان قرارداد عاملیت وجوه اداره شده به امضا رسید.

بر اساس تفاهم‌نامه همکاری که امروز به امضا رسید، تسهیلات بانکی از محل منابع بانکی ۱۴۰۰ صندوق توسعه ملی، موضوع بند ب ماده ۵۲ قانون الحاقی برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال ۱۳۹۳ به متقاضیان حقیقی و حقوقی بخش‌های تعاونی و خصوصی متقاضی سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های انتفاعی و اشتغالزای طرح‌های گردشگری که از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تعیین و به بانک معرفی می‌شوند، تسهیلات اعطا می‌شود.

بر اساس این تفاهم‌نامه پرداخت تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی تا سقف سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی نزد بانک و پس از آن بارگذاری طرح‌ها توسط بانک در سامانه صندوق انجام می‌شود.

همچنین قرارداد عاملیت وجوه اداره شده به استناد و با رعایت مفاد در چهارچوب تعیین‌شده در آیین‌نامه اجرایی بند (ل) ماده ۲۸ قانون الحاقی برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به شماره ۱۳۴۱۱۸ /ت ۵۲۹۹۱ مورخ ۲۹ دی ۱۳۹۵ برای ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در طرح‌های گردشگری بین این دو دستگاه به امضا رسید.

موضوع این قرارداد، عاملیت وجوه اداره شده از محل کمک‌های فنی و اعتباری در قالب پرداخت یارانه سود به تسهیلات بانکی از محل منابع داخلی بانک عامل است.

مبلغ کل این قرارداد ۹۶هزار و ۲۰۰ میلیون ریال است از محل اعتبارات وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی طرح شماره ۱۷۰۶۰۰۲۰۰۳ بابت کاهش نرخ سود برای مناطق توسعه یافته حداکثر چهار درصد و مناطق کمتر توسعه یافته حداکثر هشت درصد در نظر گرفته می‌شود.

همچنین بر اساس این قرارداد سقف مبالغ پرداختی به افراد با واگذارنده اعتبارات است.

در قرارداد دوم عاملیت وجوه اداره شده نیز که امروز به امضا رسید، موضوع قرارداد، عاملیت پرداخت یارانه سود تسهیلات بانکی برای پروژه‌هایی که از محل منابع داخلی سایر بانک‌ها استفاده کرده‌اند، است و دستورالعمل ابلاغی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که در این قرارداد واگذارنده اعتبار شناخته می‌شود، ملاک پرداخت بوده و جزو لاینفک این قرارداد است.

مبلغ کل اعتبار این قرارداد ۴۳هزار و ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی طرح شماره ۱۷۰۶۰۰۲۰۰۲ بابت پرداخت یارانه سود تسهیلات بانکی بر اساس دستورالعمل موضوع تبصره ۱ ذیل ماده ۲ پیوست قرارداد است و سقف منابع این قرارداد طبق توافق طرفین قابل افزایش است.


نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

لینک کوتاه : https://daylinews.ir/?p=57938
  • 39 بازدید

نظر دهید:

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال نظرات

خبر روز حق خود را در منتشر نکردن دیدگاه شما بر اساس تشخیص خود، حتی به فرض این‌که قوانین زیر را صریحاً نقض نکرده باشند، محفوظ می‌داند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبر روز منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.