اخبار ویژه

  • شناسه : 26871
  • ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: 2 دقیقه
اعتبارات تخصیص یافته در سیل ۹۸، در قالب ۲۳ پروژه هزینه شده است
اعتبارات تخصیص یافته در سیل ۹۸، در قالب ۲۳ پروژه هزینه شده است
شهردار خرم آباد:

اعتبارات تخصیص یافته در سیل ۹۸، در قالب ۲۳ پروژه هزینه شده است

شهردار خرم آباد گفت: اعتبار ۸۲میلیاردتومان جهت جبران خسارت سیل به شهرداری خرم آباد اختصاص یافت وشهرداری این مبلغ را در قالب ۲۳ پروژه هزینه شده است.

به گزارش خبر روز از لرستان، به نقل از اتاق خبر شهرداری خرم آباد، محمد شریفی مقدم اظهار داشت: ضمن قبولی طاعات و عبادات همشهریان عزیز در ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن عید سعید فطر جهت اطلاع شهروندان فهیم و شفاف سازی اعتبار ۸۲ میلیاردی شهرداری از سهم اعتبارات ناشی از خسارت سیل فروردین ماه ۹۸ بیان داشت : شهرداری خرم آباد در کمترین زمان ممکن و انجام عملیات جهادی اقدام به پاکسازی و نظافت شهر ، برآورد خسارات ناشی از سیل و ارسال آن به دستگاه های ذیربط نمود .

شهردار مرکز استان در ادامه افزود :با پیگیری و حمایت دکتر موسی خادمی استاندارلرستان و معاونت هماهنگی امور عمرانی اعتبار۸۲میلیاردتومان جهت جبران خسارت سیل به شهرداری خرم آباد اختصاص یافت وشهرداری این مبلغ را در قالب ۲۳ پروژه ازجمله : احداث پل های کمالوند-اناری و بهداری، آسفالت معابر،پاکسازی و لایه روبی زیر پل حاج عمران، ترمیم دیواره های تخریب شده ساحلی رودخانه خرم رود و کرگانه و دفع آب های سطحی و اجرای راستگرد و چپگرد پل ۹دی و خرید دو میلیاردتومان تجهیزات آتش نشانی و خدمات ایمنی هزینه نمود .

شریفی مقدم در ادامه به اولین موافقتنامه مورخ ۹۸/۶/۳ شهرداری مبادله شهرداری از طریق مناقصات قانونی پروژه های عمرانی با تخصیص ۵۰درصد و تسریع در انجام پروژه های مذکور اشاره کرد و گفت : خوشبختانه در سیل مجدد پایان سال ۹۸ بخاطر فعالیت های انجام شده از قبیل: لایروبی رودخانه ها و پاکسازی زیرپل حاج عمران و اجرای دیواره های ساحلی شاهد هیچگونه خسارتی در شهرنبودیم و در حال حاضر نیز اکثر این پروژه هادر حال انجام و طی دوماه آتی به ترتیب پل های بهداری و اناری و کمالوندتکمیل و افتتاح خواهند شد .

وی در ادامه اظهار داشت : باحمایت مجدانه معاونت عمرانی و مدیریت بحران استانداری ۱۸میلیارد وسیصدهزارتومان جهت اجرای پل های کناری پل ماسور به شهرداری خرم آباد اختصاص داده شد و متعاقبا پس از انجام مناقصه پروژهای مذکور به پیمانکار واگذار و هم اکنون درحال انجام می باشند و امید آن می رود تاپایان شهریورماه سال جاری شاهد افتتاح و بهره برداری پروژه های مذکور باشیم .

وی اضافه کرد : در کنار امتیازات ماده ۱۰ ازمحل اعتبارات تملک دارایی استان(توازن) نیز پروژه هایی از قبیل : تکمیل کنارگذرپل شاهپوری، پارک آبشارطلایی، خریدتجهیزات مرکز کنترل ترافیک و آسفالت معابر درحال پیگیری می باشد .

محمد شریفی مقدم خاطر نشان ساخت : در آینده نزدیک شاهد ادامه فعالیت ها از محل اعتبارات عمرانی از قبیل : توسعه فضای سبز ، ساماندهی سراب شهوا ، احداث ساختمان شهرداری منطقه ۲،زیرسازی و جدول گذاری،آسفالت و لکه گیری معابر و مناسب سازی پیاده رو ها ، خریدمبلمان شهری ، تملک املاک در مسیرتعریض بعنوان مثال ، ملک نبش نگارستان ۱۲که موجب آزاد شدن باند کندرو بلوارولایت و نگارستان۱۳ گردید خواهیم بود.

شهردار خرم آباد اضافه کرد : با پیگیری و تلاش معاونت محترم عمرانی استانداری و مدیرکل محترم راه و شهرسازی ، اعضا شورای اسلامی شهر و تشکیل بیش ازیک ماه جلسات متعدد و برگزاری کمیسیون ماده ۵ طرح تفضیلی شهرخرم آباد پس از تصویب ، مقرر گردید طرح تفکیک پادگان ۰۷ ، تخریب و آزاد سازی املاک مزاحم این مسیر ( خیابان انقلاب ) و تعریض قسمتی از خیابان حافظ از محل سهم شهرداری و تملک موارد ذکر شده صورت گیرد .

محمد شریفی مقدم در پایان بیان داشت : شهرداری خرم آباد با وجود ۱۴۰میلیارد تومان قرارداد عمرانی چیزی معادل ۱۸ برابر اعتبارات ۷سال گذشته پروژه عمرانی در دست اجرا دارد و این نوید را به همشهریان عزیز خواهیم داد ، در آینده ای نزدیک شاهد شروع پروژه هایی از این قبیل خواهید بود .


برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*