اخبار ویژه

  • شناسه : 34551
  • ۰۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: < 1 دقیقه
اشرف‌غنی به طالبان برای مشارکت در قدرت پیشنهاد داد
اشرف‌غنی به طالبان برای مشارکت در قدرت پیشنهاد داد

اشرف‌غنی به طالبان برای مشارکت در قدرت پیشنهاد داد

معاون سابق رئیس جمهوری افغانستان گفت که اشرف غنی رئیس جمهوری به طالبان پیشنهاد مشارکت ۵۰ درصدی در قدرت را داده است . خبرگزاری خبر روز، روز دوشنبه به نقل از احمدضیامسعود افزود:اشرف غنی علاوه بر آزادی پنج هزار زندانی طالبان حاضر است امتیازات دیگری را برای مشارکت طالبان در حکومت بدهد. مسعود مدعی شده […]

معاون سابق رئیس جمهوری افغانستان گفت که اشرف غنی رئیس جمهوری به طالبان پیشنهاد مشارکت ۵۰ درصدی در قدرت را داده است .

خبرگزاری خبر روز، روز دوشنبه به نقل از احمدضیامسعود افزود:اشرف غنی علاوه بر آزادی پنج هزار زندانی طالبان حاضر است امتیازات دیگری را برای مشارکت طالبان در حکومت بدهد.
مسعود مدعی شده است که گروه طالبان تاکنون تشکیل حکومت مشارکتی با اشرف غنی را رد کرده است.
اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان پنجشنبه گذشته (۳۰ مرداد) در پیامی به نیروهای امنیتی این کشور گفت که برای دستیابی به “صلح باعزت و پایدار” و آغاز مذاکرات با طالبان، تمام موانع و بهانه‌ها برداشته شده‌اند.
غنی در این پیام از گروه طالبان خواست تا خشونت‌ها را کاهش دهند و بخشی از روند صلح باشند و خاطرنشان کرد: صلح با عزت و صلح دائمی خواهد آمد؛ تمام آمادگی‌ها برای شرایط صلح با عزت آماده شده ‌است.
رئیس جمهوری افغانستان با اشاره به رهایی زندانیان طالبان و برگزاری نشست لویه‌جرگه گفت که دولت افغانستان اراده و تعهدش را به روند صلح نشان داده ‌است.
وی همچنین ضمن درخواست از طالبان برای تن دادن به آتش‌بس و آغاز گفت‌وگوها افزود: ما صلحی می‌آوریم که در آن تمام اقوام افغانستان در فضای آرام و مطمئن در کنار همدیگر زندگی کنند و برای تعالی و ترقی کشور تلاش کنند.


پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*