اخبار ویژه

  • شناسه : 38371
  • ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۸
  • ارسال توسط :
  • زمان تقریبی مطالعه این خبر: 2 دقیقه
اجرای طرح هویت گذاری دام در امیدیه
اجرای طرح هویت گذاری دام در امیدیه
مدیر جهاد کشاورزی امیدیه خبر داد:

اجرای طرح هویت گذاری دام در امیدیه

 به گزارش خبرنگار خبر روز از امیدیه جلسه هم اندیشی اجرای طرح هویت گذاری دام با حضور مدیر جهاد کشاورزی ، نماینده فرمانداری امیدیه، نمایندگان دامپزشکی و تعاونی های دامداران، کارگذار هویت گذاری و رییس امور دام شهرستان در محل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی امیدیه برگزار شد. در این جلسه سید داود علوی فرد […]

 به گزارش خبرنگار خبر روز از امیدیه جلسه هم اندیشی اجرای طرح هویت گذاری دام با حضور مدیر جهاد کشاورزی ، نماینده فرمانداری امیدیه، نمایندگان دامپزشکی و تعاونی های دامداران، کارگذار هویت گذاری و رییس امور دام شهرستان در محل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی امیدیه برگزار شد.

در این جلسه سید داود علوی فرد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان امیدیه گفت:باتوجه به اینکه در حال حاضر این شهرستان دارای ۷ هزار راس دام سنگین و ۵۸ هزار راس دام سبک است افزود: این دامها در دو سیستم پرورشی روستایی و صنعتی در حال نگه داری و تولید است.

علوی فرد ضمن اهمیت هویت گذاری دام در شهرستان افزود: تمامی دامداران، تولیدکنندگان، پرورش دهندگان، فروشندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان دام موظف به استفاده از هویت گذاری دام و دریافت شناسنامه دام هستند.
وی اظهارکرد: هدف از اجرای این طرحرا ، شناسایی دام های موجود، ثبت اطلاعات دام و دامدار در سامانه هویت گذاری دام کشور، مبارزه با قاچاق دام زنده، برآورد تولید محصولات دامی به صورت دقیق، بهبود مدیریت تولید و عرضه محصولات دامی، جابجایی هدفمند دام در سطح شهرستان، رصد و پایش بیماری های دامی، وحدت رویه در پلاک کوبی دام ها و پایش و رصد دام های شهرستان قرار دارد.
علوی فرد در ادامه عنوان داشت: با توجه به افزایش هزینه های تولید و نهاده های تولید دام و محدود بودن سهمیه سبوس تخصیصی این شهرستان نسبت به تعداد دام، برای توزیع عادلانه و صحیح این نهاده ها، از این پس انجام کلیه خدمات دامپروری و دامپزشکی ، توزیع نهاده ها ، تمدید پروانه دامپروری ، و دریافت تسهیلات منوط به ثبت دام در سامانه هویت گذاری می باشد.
علوی در پایان گفت: طرح پلاک کوبی و هویت دار کردن دام ها ضمن سرشماری دقیق از دامها ،می توان جلوی قاچاق دام و سوء استفاده دریافت نا عادلانه نهاده های دامی را بگیرد تصریح کرد: با توجه با اهمیت این طرح اطلاع رسانی بصورت جامع توسط بخشداران، ارگان های مرتبط و شوراهای روستاهای تحت پوشش، در اسرع وقت صورت گیرد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*