پنجشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2022-12-08
تبلیغات
زمان مطالعه: 5 دقیقه
کد خبر: 83375 |
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۵:۴۷ |
2293 بازدید
6
ارسال به دوستان

شرکت های ارائه دهنده اینترنت همراه همانند ایرانسل، همراه اول و رایتل و همچنین شرکت های ارائه دهنده اینترنت ثابت همانند شاتل، آسیاتک، مخابرات و . . . خدماتی را ارائه می دهند که می توان بدون استفاده از بسته اینترنت اصلی خود و با کمترین هزینه نزدیک به صفر از مزایای دانلود فیلم، موسیقی، اپلیکیشن و هر آنچه که بخواهید استفاده کنید. با ما همراه باشید.

دانلود فیلم برای فیلم بازها، جدیدترین موسیقی ها برای کسانی که علاقمند به هنر موسیقی هستند، اپلیکیشن های کاربردی، کتاب های الکترونیکی، بازی و دیگر فایل ها برای اشخاصی که حجم دانلود آنها در ماه زیاد بوده همیشه آزار دهنده بوده و همین امر باعث بالا رفتن هزینه های آنها می شود.

در خبر روز می خواهیم روش دانلود با کمترین هزینه ها را که گاهی نزدیک به صفر بوده و به صرفه ترین راه برای اشخاصی است که اصطلاحاً به آنها دانلودر می گویند را معرفی کنیم، اما پیش از آن نیاز است که چند مورد را توضیح دهیم. 

ترافیک ایران، ترافیک بین الملل

اینترنت بین الملل چیست؟ منظور از اینترنت داخلی چیست؟ گیگ داخلی یعنی چه؟

این ها همه سوالاتی هستند که این روزها توسط کاربران بسیار پرسیده می شوند. همه ما هر روز با آن کار می‌‍کنیم، از طریقش غذا سفارش می‌دهیم و نیازهایمان را برآورده می‌کنیم. حتی وقتی می‌خواهیم از یک نقطه شهر به نقطه دیگری برویم، این اینترنت است که به ما کمک می‌کند تاکسی پیدا کنیم و بدون پول نقد جابجا شویم. اینترنت بین‌الملل این روزها نقش مهمی در زندگی ما دارد تا جایی که اگر نباشد خیلی از فرایندهای زندگی روزمره فلج می‌شوند.

و البته این کاربرد، فقط به روزمره محدود نیست: مراودات مالی، خریدهای بزرگ، ثبت نام‌ها و برنامه‌ریزی‌های کلان همه با اینترنت انجام می‌شوند. اینترنت کاری کرده که فرستادن یک پیام، از شکل فیزیکی خودش در آمده و با ده برابر سرعتی انجام شود که نامه‌های قرن بیستم به مقصد می‌رسیدند. پس مهم است که کاربرد آن را بشناسیم.

نقد و بررسی فیلم Spider Man: No Way Home 2021 + لینک دانلود نیم بها

فرق ترافیک داخلی و ترافیک جهانی (اینترنت بین‌الملل) چیست؟

بعضی از اپراتورهای اینترنت در کشورمان، هزینه‌های ترافیک داخلی و ترافیک خارجی را تفکیک کرده‌اند و قیمت‌های متفاوتی برای این خدمات دریافت می‎کنند. سایت‌هایی که روی سرورهای داخلی اجرا شده‌اند (مثل خبرگزاری‌ها، سایت‌های بانکی، سایت مدارس و دانشگاه‌ها، شبکه‌های اجتماعی ایرانی و…) سایت‌های داخلی هستند و سایت‌ها و اپلیکیشن‎هایی روی سرور خارجی، ترافیک خارجی محسوب می‎شود.

آذرماه ۱۳۹۶ بود که سازمان مخابرات ایران اعلام کرد هزینه ترافیک در سایت‌های داخلی، کمتر از سایت‌های خارجی خواهد بود. سازمان تنظیم مقررات سایتهای پربازدید ایرانی را مشخص کرد و با تفکیک آن‌ها، هزینه اینترنت مصرفی کاربران را کاهش داد. با اجرای این قوانین، کاربران علاوه بر پرداخت هزینه کمتر نسبت به اینترنت بین‌الملل سرعت دسترسی و دانلود بالاتر را هم تجربه می‌کنند.

ترافیک داخلی مربوط به سایت ها و پیام رسان هایی است که سرور آن در داخل ایران وجود دارد. برای مثال سرور های شبکه اجتماعی اینستاگرام، خارج از ایران است. بنابراین ترافیک داخلی به آن تعلق نمی گیرد و با ترافیک بین المللی محاسبه می شود. شایان ذکر است که ترافیک بین الملل دوبرابر ترافیک داخلی است.

کدام سایت ترافیکش داخلی است؟

حال که تفاوت بین ترافیک ایران و ترافیک بین الملل را می دانیم یکی از مزیت هایی که ترافیک ایران در اختیار کاربر قرار می دهد بسته های اینترنتی است که فقط مختص ترافیک داخلی است و بنابراین می توان با خرید اینگونه بسته های اینترنتی از سایتهایی که سرور آنها در داخل ایران است با ترافیک داخلی دانلود کرد.

سوال پیش می آید که چگونه می توانیم بفهمیم که کدام سایت ترافیکش داخلی بوده و کدامیک ترافیک بین الملل دارد؟

سایت لینک ایرانی به آدرس www.linkirani.ir به شما می گوید که لینکی که میخواهید دانلود کنید ترافیکش در داخل کشور رد و بدل خواهد شد یا خیر.

همانطور که در عکس بالا می بینید، ترافیک سایت خبر روز داخلی بوده و دانلود از سایت ما به صورت ترافیک داخلی محاسبه می گردد. نکته ای که شایان ذکر است اول اینکه در زمان بررسی یک لینک حتی اگر سایت لینک ایرانی به شما گفت که این سایت ترافیک داخلی است وقتی که در حال دانلود از آن سایت هستید با اپلیکیشن های مدیریت سیمکارت خود مثل مای ایرانسل یا همراه من یا رایتل من حتماً ریز مصرف خود را بررسی کنید و از اینکه از ترافیک ایران شما استفاده می شود اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که سرور این سایت در داخل کشور بوده ولی شرکت ارائه دهنده اینترنت شما از ترافیک بین الملل شما استفاده می کند با مراجعه به سایت www.195.ir از شرکت ارائه دهنده اینترنت خود شکایت کنید تا به این مورد رسیدگی شود. 

دومین مورد نیز در قسمت هشدار نوشته شده است که شما از اینترنت داخلی استفاده نمی کنید بنابراین بسته ای که شما خریداری کرده اید بسته اینترنت معمولی بوده که جلوتر در مورد آن توضیح می دهیم. 

تبدیل ترافیک بین الملل به ترافیک ایران

خب توضیح دادیم که چگونه می توان داخلی یا بین الملل بودن یک لینک دانلود را تشخیص داد و در صورت داخلی بودن ترافیک یک سایت مشکلی برای دانلود آن در زمان استفاده از بسته های داخلی نداریم، اما زمانی هم ممکن است سایتی که میخواهیم از آن دانلود کنید در خارج از کشور بوده و ترافیکش بین الملل است، برای تبدیل ترافیک بین الملل به ترافیک ایران نیز راهی وجود دارد که در زیر توضیح می دهیم.

ربات Linkgrambot وظیفه ی تبدیل لینک خارجی به داخلی را برعهده دارد و در زمانی که سایت لینک ایرانی به شما اعلام کرد که لینک شما داخلی نیست می توانید با استفاده از لینکگرام بات این لینک را به ترافیک داخلی تبدیل کرده و سپس اقدام به دانلود نمایید.

خرید بسته ی داخلی، با کمترین هزینه

بهترین و به صرفه ترین بسته ی موجود در اینترنت که تقریباً می توان گفت رایگان است و هزینه ای برای شما ندارد، بسته ی ۹۰۰۰ تومانی ایرانسل است که به شما حجمی برابر با ۳۰ گیگ ترافیک شبانه ایران می دهد، می توانید هر شب از ساعت ۲ بامداد تا ۷ صبح مقدار ۶۰ گیگ از سایتهای داخلی فیلم، عکس، موسیقی، اپلیکیشن، بازی و . . . دانلود کنید، البته به این معنا نیست که فقط ۶۰ گیگ ترافیک دارید و با خرید یک بسته ۹۰۰۰ تومانی دیگر ۶۰ گیگ به بسته شما اضافه خواهد شد. 

برای خرید این بسته با سیمکارت ایرانسل می توانید به اپلیکیشن ایرانسل من مراجعه کرده و یا با شماره گیری کد دستوری *۵۵۵*۵*۱# (ستاره ۵۵۵ ستاره ۵ ستاره ۱ مربع) این بسته را فعال کنید. این روش توسط خبر روز تست شده و کاملاً جوابگوست.

برای خرید بسته های داخلی همراه اول نیز طبق توضیحات همراه اول در سایتشان، با شماره گیری *۱۰۰*۳۳۲۳۲# (ستاره ۱۰۰ ستاره ۳۳۲۳۲ مربع) بسته یکماهه ۱۰۰ گیگ را که از ۱ بامداد تا ۱۱ صبح را با ۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری کنید، اما همانطور که می بینید تنها ۱۰۰ گیگ اینترنت یکماهه به شما تعلق می گیرد که نسبت به بسته شبانه ی ایرانسل بسیار کمتر است. 

رایتل نیز بسته ۱۵۰ گیگ ۷ روزه ی خود را نیز با قیمت ۵۰٫۰۰۰ تومان در اختیار مشترکین قرار می دهد. 

در رابطه با استفاده از اینترنت شرکت های ثابت نیز، شرکتی مانند شاتل بسته ای ۱۰۰۰ گیگ ماهانه با قیمت ۱۳۰۰۰ تومان برای استفاده از سایتهای داخلی در اختیار مشترکینش قرار می دهد و در رابطه با بقیه شرکت ها نیز می توان با پشتیبانی آنها تماس گرفته و در رابطه با بسته های اینترنت داخلی اطلاعات بیشتر کسب کرد. 

در آخر نیز به این نکته مهم نیز اشاره کنیم که خبر روز، در بخش سینمای خود به آدرس Cinema.DayliNews.ir جدای از جدیدترین اخبار فرهنگی سینما و تئاتر، جدیدترین فیلمها و سریال های روز دنیا را نیز با ترافیک نیم بها در اختیار مخاطبین عزیز قرار می دهد. 

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

خبر روز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کوتاه خبر:
بیشتر بخوانید
تبلیغات
×
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبر روز در وب سایت منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
 • نظرات و تجربیات شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرتان را بیان کنید

  تعداد نظرات منتشر شده: 7
  1. نویسنده :ناشناس

   اصل کاری رو نگفت به چه نحو فعلش کنیم

   1. نویسنده :امیر حیدری

    روش فعالسازی بسته داخلی هر سه اپراتور توضیح داده شده است.

  1. نویسنده :تبدیل لینک خارجی به داخلی نیم بها

   سلام به همگی
   یه سایت پیدا کردم برای تبدیل ترافیک خارجی به نیم بها داخلی که البته رایگانه
   گفتم به بقیه اشتراک بذارم همه استفاده کنیم
   https://f51.ir/

  1. نویسنده :یک ایرانیه بدبخت

   این تاپیک رو پاره کن بنداز اشغالی یک گیگ حجم ۱۰ هزار تومان شده عزیز به زودی ۴۰ درصد ایرانیا از گشنگی خواهند مرد

   1. نویسنده :امیر حیدری

    با درود.

    بسته ۳۰ گیگ داخلی ایرانسل ۹۰۰۰ تومانی قابل استفاده است. با این بسته و فیلم های نیم بهای خبر روز می توانید ۶۰ گیگ دانلود شبانه داشته باشید.

  1. نویسنده :ناشناس

   گده بو چرت پرت ندی بیز نه سوروشدوخ سن نه ددین