اخبار ویژه

  • شناسه : 15822
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸
  • 60 بازدید
  • ارسال توسط :
۸۴۸ نفر در سال گذشته در جاده های خوزستان کشته شدند
۸۴۸ نفر در سال گذشته در جاده های خوزستان کشته شدند

۸۴۸ نفر در سال گذشته در جاده های خوزستان کشته شدند

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به اینکه میزان تلفات سال گذشته نسبت به سال 96 تعداد سه نفر افزایش داشته است، گفت : در تصادفات جاده ای سال گذشته استان 848 نفر جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبر روز؛ غلامعباس بهرامی نیا اشاره به افزایش پنج دهم درصدی تلفات در جاده های استان در سال ۹۷، اظهار داشت: این درحالی است که میزان تلفات در کل کشور ۲٫۸ درصد رشد داشته است.

دبیر شورای ایمنی راه های استان یادآور شد: از بین ۸۴۸ کشته در تلفات جاده ای استان ۳۸ نفر در راه های اختصاصی استان که عمدتا مربوط به وزارت نفت هستند و ۲۰ نفر دیگر نیز در راههای مرزی فوت شدند.

وی با مقایسه تلفات جاده ای سال گذشته نسبت به میزان تردد و طول جاده های استان، بیان داشت: به ازای هر یکهزار کیلومتر راه آسفالته ۴۱ نفر و به ازای هر یک میلیون تردد وسیله نقلیه ۲٫۶ دهم نفر در تصادفات جاده ای کشته شدند.

*۳۵ تصادف در یک میلیون تردد وسیله نقلیه
به گفته بهرامی نیا در تردد هر یک میلیون وسیله نقلیه ۳۵ مورد تصادف در راه های استان رخ داده است.

عضو شورای اداری استان یادآورشد: ۴۵ درصد تلفات استان خوزستان در محل حادثه بوده و ۴۳ درصد دیگر در بیمارستان ها به ثبت رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: بررسی ها نشان می دهند که روزانه بیش از ۶۰۷ هزار خودرو در جاده های خوزستان تردد می کنند.

وی همچنین در خصوص جایگاه خوزستان در آمار تلفات جاده ای بیان داشت: بدون درنظر گرفتن میزان ترددها و طول راه های استان می توان گفت که خوزستان در تعداد تلفات جایگاه هفتم کشور را دارد.

بهرامی نیا خاطرنشان کرد: با این وجود تلفات جاده ای استان نسبت به طول و میزان ترددها به ترتیب جایگاه ۲۷ و ۲۲ کشور را دارد.

دبیر شورای ایمنی راه های استان افزود: معمولا طول راه ها به عنوان یکی از شاخص ها در تعیین جایگاه استانهای کشور در تلفات جاده ای محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در هر ساعت ۲۵ هزار وسیله نقلیه در سطح جاده های استان تردد دارند، گفت: در طول شبانه روز ۱۸ درصد ترددها مربوط به خودروهای سنگین است و مابقی مربوط به دیگر وسایل نقلیه انجام می شود.

بر اساس این گزارش، ۶٫۱ درصد از راه های برون شهری ۶٫۷ از راه های شریانی و ترانزیتی و هفت درصد از راه های روستایی کل کشور در استان خوزستان قراردارد.

خوزستان ششمین استان کشور در طول راه های برون شهری(بدون راه های روستایی) و هفتمین استان کشور در میزان طول راه های شریانی و ترانزیتی کشور است.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

بیشتر بخوانید»  دستگیری قاتل بین المللی فراری در بوشهر

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*