اخبار ویژه

  • شناسه : 5113
  • ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • 459 بازدید
  • ارسال توسط :
۱۳۵خوزستانی در اثر غرق شدگی در سال گذشته جان خود را از دست دادند
۱۳۵خوزستانی در اثر غرق شدگی در سال گذشته جان خود را از دست دادند

۱۳۵خوزستانی در اثر غرق شدگی در سال گذشته جان خود را از دست دادند

مدیرکل پزشکی قانونی خوزستان با اشاره به مرگ ۱۳۵ خوزستانی در سال گذشته بر اثر غرق‌شدگی گفت: در ۱۰ سال اخیر خوزستان همواره از نظر مرگ و میر ناشی از غرق‌شدگی، جزو سه استان نخست کشور بوده است.

به گزارش خبر روز، دکتر فرزاد حسینی اظهار کرد: در سال گذشته ۱۳۵ خوزستانی شامل ۲۱ زن و ۱۱۴ مرد، در اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند. بیشترین مرگ و میر ناشی از غرق‌شدگی در فصل تابستان و در ماه‌های گرم سال اتفاق می‌افتد. 
  
وی تصریح کرد: در استان خوزستان به علت گرمای هوا و وجود آب‌های سطحی و رودخانه‌ها، آمار غرق‌شدگی به نسبت سایر استان‌ها بالا است به صورتی که ما در اکثر شهرهای استان، رودخانه‌ها و آب‌های سطحی داریم که مردم به شنا در این آب‌ها می‌پردازند. 
  
مدیرکل پزشکی قانونی خوزستان عنوان کرد: متاسفانه مردم هم خیلی مقید به رعایت موارد ایمنی نیستند. در سیستان و بلوچستان با وجود گرمای شدید هوا، آمار غرق‌شدگی مانند خوزستان نیست و علت آن نبود رودخانه‌ها و آب‌های سطحی قابل توجه در استان سیستان و بلوچستان است. 
  
حسینی بیان کرد: در حدود ۱۰ سال اخیر، خوزستان از نظر آمار مرگ و میر ناشی از غرق‌شدگی، همواره جزو سه استان نخست کشور بوده و اکثرا پس از استان مازندران در جایگاه دوم یا سوم تعداد متوفیان ناشی از غرق‌شدگی قرار گرفته است.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

۱ دیدگاه

  1. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به
    این خوبی سپاسگزارم

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*