اخبار ویژه

  • شناسه : 33685
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۷:۱۸
  • 107 بازدید
  • ارسال توسط :
۷۰ هکتار از مراتع منطقه حفاظت شده شیمبار اندیکا خاکستر شد
۷۰ هکتار از مراتع منطقه حفاظت شده شیمبار اندیکا خاکستر شد

۷۰ هکتار از مراتع منطقه حفاظت شده شیمبار اندیکا خاکستر شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا گفت : ۷۰ هکتار از مراتع و تعدادی از درختان منطقه حفاظت شده شیمبار در آتش سوزی هفته اخیر خسارت دید

مصطفی یوسفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبر روز بیان کرد : این آتش سوزی همزمان در ۲ قله مقابل هم رخ داد که حدود چهار روز نیز به طول انجامید , به رغم موقعیت جغرافیایی ، گرمای هوا و سخت گذر بودن منطقه سرانجام مهار و با استفاده از بالگرد آب پاش خنک سازی شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا ادامه داد: در این آتش سوزی بیش از ۱۵۰ درخت بلوط، بادام، بن و … آسیب دید. وی گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از چهار فقره آتش سوزی در مناطق حفاظت شده این شهرستان رخ داده که بیشتر عوامل آنها انسانی بوده است .

رییس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا افزود : ۲ مورد از عوامل این آتش سوزی شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند که رای محکومیت آنها نیز صادر شده است. وی گفت : اما بررسی عوامل این آتش سوزی اخیر در مرحله تحقیقات است و افرادی نیز مظنون هستند.

منطقه حفاظت شده شیمبار ، کوهستانی و پوشیده از جنگل و مرتع است؛ این منطقه حدود ۵۴ هزار هکتار وسعت دارد. اندیکا با سه بخش مرکزی، چلو و آبژدان درشمال شرق خوزستان قرار دارد.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*