اخبار ویژه

  • شناسه : 29382
  • ۰۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
  • 58 بازدید
  • ارسال توسط :
۳۴ پروژه در مرکز تفریحی و گردشگری بام خرم‌آباد اجرا می‌شود
۳۴ پروژه در مرکز تفریحی و گردشگری بام خرم‌آباد اجرا می‌شود
استاندار لرستان:

۳۴ پروژه در مرکز تفریحی و گردشگری بام خرم‌آباد اجرا می‌شود

استاندار لرستان گفت: ۳۴ پروژه مختلف مطابق با استانداردهای بین‌المللی در مرکز تفریحی و گردشگری بام خرم‌آباد اجرا می‌شود.

به گزارش خبر روز از لرستان، سید موسی خادمی اظهار داشت: یکی از استعدادهای خوب استان لرستان مجموعه بام خرم‌آباد است که می‌توان به عنوان یکی از مراکز مهم تفریحی و گردشگری استان به آن اشاره کرد.

وی با بیان اینکه از ۷۰۰ هکتار مساحت این مجموعه ۶۰۰ هکتار آن فضای سبز است، افزود: بخش اصلی آن فضای سبز و درختکاری و به طور اخص درختان مثمر است؛ به دلیل محدودیت‌هایی که در منابع دولتی داریم و نیازمندی‌هایی که منطقه دارد تاکنون نتوانسته‌ایم سرمایه‌گذاری مناسبی در این زمینه انجام دهیم.

استاندار لرستان به لزوم ساماندهی و طراحی مدل خوبی که با شرایط زیست محیطی و منطقه‌ای سازگار باشد اشاره و عنوان کرد: از اجرای طرح‌های حامی محیط زیست در این مجموعه استقبال می‌کنیم تا فضای مناسبی برای شهروندان لرستان و سایر استان‌ها فراهم شود.

وی بر لزوم ایجاد فعالیت‌های اقتصادی سازگار با طبیعت در این مجموعه تاکید کرد و گفت: طرح اولیه آن با ۳۴ پروژه مختلف مطابق با استانداردهای بین‌المللی از جمله ایجاد شهر بازی سرپوشیده، مراکز بوم گردی، سایت اسب سواری، پیست‌های دوچرخه سواری، ماشین سواری، ورزش‌های هوایی و باند فرود و سایر مواردی که می‌توانند ضمن سازگاری با این مجموعه ایجاد جاذبه گردشگری داشته باشند، مورد نظر است.

خادمی اظهار کرد: این طرح توسط مشاور تهیه شده و با سازمان‌های مردم نهاد موضوع را مطرح کرده و انتظار داریم با کمک آن‌ها این پروژه را مدیریت کنیم و در آینده نزدیک این طرح را برای جذب سرمایه گذار به فراخوان گذاشته که بتوانیم در هر قسمتی سرمایه گذاری لازم را انجام دهیم.

وی اظهار داشت: با اجرای این طرح از یک طرف به آبادانی بیشتر این مجموعه کمک می‌کنیم و از طرفی به ایجاد اشتغال و درآمد زایی پرداخته و در بحث نگهداری موفق‌تر عمل خواهد شد؛ امیدواریم با ایجاد و توسعه این مرکز تفریحی و گردشگری زمینه رفاه مردم متناسب با توسعه محیط زیست فراهم شود.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*