اخبار ویژه

  • شناسه : 24872
  • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
  • 83 بازدید
  • ارسال توسط :
یک واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی در استان لرستان به شبکه سراسری برق کشور متصل شد
یک واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی در استان لرستان به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

یک واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی در استان لرستان به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات به شبکه سراسری متصل شد.

به گزارش خبر روز از لرستان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مجری طرح‌های نیروگاهی خصوصی شرکت برق حرارتی، با بیان این خبر افزود: با تکمیل بخش گاز این نیروگاه، مجموع ظرفیت تولید برق هم اکنون به میزان ۳۲۴ مگاوات رسیده است و با راه‌اندازی واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی این نیروگاه در زمستان سال جاری، مجموع ظرفیت تولید برق آن به ۴۸۴ مگاوات خواهد رسید.

«امیر دودابی‌نژاد» افزود: برای ساخت بخش گاز نیروگاه ۱۴۰ میلیون یورو هزینه شده است و هزینه بخش بخار نیز ۱۷۲ میلیون یورو برآورد می‌شود که حدود ۳۸ درصد آن توسط سرمایه گذار و ۶۲ درصد مابقی آن از طریق وام از حساب ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی تأمین شده است.

وی بیان کرد: این پروژه تا اسفند ۱۳۹۸ بالغ بر ۵۶.۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و سرمایه گذاری  آن با مشارکت صبا (وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی)، سنا و فراب با عاملیت بانک ملی ایران انجام گرفته است.

مجری طرح‌های نیروگاهی خصوصی شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: احداث این نیروگاه به دلیل رفع مشکلات مربوط به افت ولتاژ در منطقه لرستان، استفاده بهینه از سوخت، حفظ محیط زیست و ایجاد اشتغال در منطقه صورت گرفته و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تصریح کرد: این نیروگاه توسط شرکت مولد نیروی خرم آباد در زمینی به مساحت ۹۶ هکتار در جنوب شرقی شهر خرم آباد در دو فاز به ظرفیت ۹۶۸ مگاوات دردست اجراست.

دودابی‌نژاد تصریح کرد: سوخت اصلی این نیروگاه گاز و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است و  در صورت قطع گاز،‌ ظرفیت مخازن سوخت پشتیبان می‌تواند پاسخگوی نیاز نیروگاه به مدت ۳۵۰ ساعت باشد.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*