اخبار ویژه

  • شناسه : 5521
  • 14 آگوست 2017 - 20:21
  • 263 بازدید
  • ارسال توسط :
یک مقام بانکی: خطر ظهور غیرمجازها همچنان وجود دارد
یک مقام بانکی: خطر ظهور غیرمجازها همچنان وجود دارد

یک مقام بانکی: خطر ظهور غیرمجازها همچنان وجود دارد

دبیر شورای اطلاع رسانی و تبلیغات نظام بانکی اعلام کرد: خطر ظهور غیرمجازها همچنان در کشور وجود دارد که باید با فرهنگ سازی و آگاهی رسانی به مردم و نیز استفاده از ظرفیت‌های شورا از ایجاد و گسترش موسسه های غیرمجاز جلوگیری کرد.

به گزارش خبر روز، «محمدعلی کریمی» در جمع مدیران روابط عمومی نظام بانکی و همزمان با برگزاری دومین انتخابات «شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات نظام بانکی» یادآوری کرد: شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات نظام بانکی متشکل از روابط‌عمومی‌های شبکه بانکی است و رییس‌کل بانک‌ مرکزی ریاست و مدیر روابط عمومی این بانک نیز دبیری آن را عهده‌دار است. 

کریمی مشارکت همگانی شبکه بانکی هم‌راستا با اهداف مدنظر این نظام را از اصلی‌ترین اهداف شورا خواند و گفت: در این شورا تلاش شده است تصمیم ها با مشارکت مجموعه نظام بانکی اتخاذ شود. 

وی همبستگی هرچه بیشتر میان اعضای شورای اطلاع رسانی و تبلیغات نظام بانکی را برطرف کننده مشکلات نظام بانکی دانست و گفت: شبکه بانکی در شرایط خاصی قرار دارد و باتوجه به اینکه شورای اطلاع رسانی و تبلیغات دارای ۲کارگروه «تبلیغات» و «اطلاع‌رسانی» است، می‌توان از آنها برای تولید محتوای درست و نیز مقابله با شایعه و اخبار تخریبی استفاده کرد.

کریمی افزود: کمیسیون هماهنگی روابط‌عمومی بانک‌های دولتی با حدود ۱۳ عضو, فعالانه در عرصه اطلاع‌رسانی حضور دارد و چندی پیش روابط عمومی کانون بانک های خصوصی نیز تشکیل شد که امیدواریم در آینده و با استفاده از ظرفیت این ۲ مجموعه بتوان به اهداف موردنظر شبکه بانکی دست یافت.

این مقام بانکی تاکید کرد بسیاری از مسائل باید از سوی نظام بانکی به طور شفاف اطلاع رسانی شود و افزود: اکنون بانک های «تجارت»، «آینده» و «موسسه اعتباری ملل» مدیریت دارایی ها و بدهی های موسسه های «البرز ایرانیان»، «افضل توس» و «وحدت (آرمان)» را عهده دار شدند. همچنین با ساماندهی تعاونی فرشتگان از سوی موسسه اعتباری کاسپین می‌توان ادعا کرد دیگر در بازار پولی کشور غیرمجازی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، در سال ۱۳۸۳ با تصویب قانون تنظیم بازار غیر متشکل پولی و همچنین قانون برنامه پنجم توسعه و سایر قوانین و مقررات موجود، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی و برخورد با موسسه های غیرمجاز را در دستور کار خود قرار داد.

اکنون با اقدام بانک مرکزی بسیاری از موسسه های غیرمجاز، ساماندهی (منحل) شده اند یا با تطبیق شرایط و فعالیت خود، در قالب موسسه های پولی و اعتباری مجاز، فعالیت می کنند.

** نتایج دومین انتخابات شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات نظام بانکی 
در این جلسه، دومین انتخابات شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات نظام بانکی برگزار شد و «حشمت‌الله حسینی» مدیر روابط‌عمومی بانک ملی ایران به عنوان نماینده بانک‌های دولتی تجاری، «مسعود ایزدی» مدیر روابط‌عمومی بانک مسکن به عنوان نماینده بانک‌های دولتی تخصصی و توسعه‌ای، «فاطمه فروزان» مدیر روابط عمومی بانک اقتصادنوین به عنوان نماینده بانک‌های غیردولتی، «مسعود نصر اصفهانی» مدیر روابط‌عمومی بانک ملت به عنوان نماینده بانک‌های دولتی واگذار شده و «محمدرضا کرمی» مدیر موسسه اعتباری توسعه به عنوان نماینده موسسه های اعتباری به مدت ۲ سال به عنوان نمایندگان منتخب بانک ها و موسسه های اعتباری برگزیده شدند.

همچنین در این شورا «سیدمحمدحسین استاد» مدیر روابط‌عمومی بانک ایران‌زمین به عنوان دبیر کمیسیون روابط عمومی‌های بانک‌های خصوصی و «حسین امامی» مدیر روابط‌عمومی بانک توسعه صادرات به عنوان دبیر کمیسیون هماهنگی روابط عمومی‌های‌ بانک‌های دولتی, حضور خواهند داشت.

نمایندگان شورای اطلاع رسانی و تبلیغات نظام بانکی از میان پنج گروه بانک‌های دولتی تجاری، بانک‌های دولتی تخصصی و توسعه‌ای، بانک‌های دولتی واگذار شده، بانک‌های غیر دولتی و موسسه های اعتباری انتخاب می شوند. 
این عضویت دوساله است و در هر دوره، نمایندگان جدید با برگزاری انتخابات، معرفی می شوند. 

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*