اخبار ویژه

  • شناسه : 5955
  • ۰۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۵
  • 544 بازدید
  • ارسال توسط :
رهاسازی یک بهله عقاب طلایی در دامان طبیعت اندیکا
رهاسازی یک بهله عقاب طلایی در دامان طبیعت اندیکا

رهاسازی یک بهله عقاب طلایی در دامان طبیعت اندیکا

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اندیکا گفت: یک بهله عقاب طلایی در دامان طبیعت اندیکا رهاسازی شد.

به گزارش خبر روز، وحید شالویی اظهار کرد: یک بهله عقاب طلایی نا بالغ که توسط شهروند طبیعت دوست مدتی نگهداری شده بود به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اندیکا تحویل داده شد و  با حضور فرماندار و روسای ادارات هلال احمر و بنیاد مسکن شهرستان در طبیعت شیمبار رها سازی شد.
 
وی افزود: عقاب طلایی در فهرست پرندگان حمایت شده ایران قرار دارد و دارای ارزش حفاظتی است.

عقاب طلایی یکی از بهترین پرندگان از لحاظ شکار در نیم‌کره شمالی شناخته شده‌است. رنگ این پرندگان قهوه‌ای تیره، به همراه پرهایی به رنگ قهوه‌ای روشن یا طلایی در سر و گردن است. به طور متوسّط طول بال‌های آنها هفت فوت (بیش از دو متر) و طول خود آنها سه فوت (یک متر) است.

این پرنده معمولاً در ارتفاع سه هزار و ۶۰۰ متری زندگی می‌کند و لانه خود را بر روی درختان بلند، در صخره‌ها و غیره می‌سازد. عقاب طلایی بطور معمول سالی یک یا دو جوجه می‌آورد. این پرنده تمام عمر با جفت خود زندگی می‌کند. عقاب‌های طلایی ماده جثه بزرگتری نسبت به جنس نر دارند.

عقاب‌های طلایی به دلیل داشتن بال‌های بزرگ نیاز زیادی به بال زدن در آسمان ندارند و روی لایه‌های هوا سر می‌خورند. سرعت معمولی این پرندگان۵۰ کیلومتر است اما هنگام شیرجه زدن می‌توانند سرعتشان را تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت افزایش دهند.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*