اخبار ویژه

  • شناسه : 26263
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
  • 268 بازدید
  • ارسال توسط :
تازه ترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مسجدسلیمان
تازه ترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مسجدسلیمان

تازه ترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مسجدسلیمان

دکتر علی احسان پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از آزمایشگاه های پنج گانه تشخیص کرونا در خوزستان، در شبانه روز گذشته (۲۹ لغایت ۳۰ اردیبهشت) تعداد ۴۲۶ مورد قطعی ابتلا به کرونا ویروس در خوزستان شناسایی شد که با توجه به افزایش میزان غربالگری بیماری کووید ۱۹ در استان، […]

دکتر علی احسان پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از آزمایشگاه های پنج گانه تشخیص کرونا در خوزستان، در شبانه روز گذشته (۲۹ لغایت ۳۰ اردیبهشت) تعداد ۴۲۶ مورد قطعی ابتلا به کرونا ویروس در خوزستان شناسایی شد که با توجه به افزایش میزان غربالگری بیماری کووید ۱۹ در استان، شاهد کاهش ابتلا به این بیماری می باشیم.

به گزارش خبر روز بر این اساس، موارد جدید شناسایی شده، به شرح زیر می باشد:

اهواز: ۲۱۴ نفر

(۱۵۱ نفر قرطینه خانگی، ۶۳ نفر بستری)

دزفول ۴۶ نفر

(۳۱ نفر قرنطینه خانگی، ۱۵ نفر بستری)

شوشتر: ۲۴ نفر

(۲۴نفر قرنطینه خانگی)

شوش: ۲۷ نفر

(۲۷ نفر قرنطینه خانگی)

اندیمشک: ۵ نفر

(۵ نفر قرنطینه خانگی)

ایذه: ۲ نفر

(۲نفر قرنطینه خانگی)

باغملک ۲ نفر

(۲نفر قرنطینه خانگی)

رامهرمز: ۴ نفر

(۴ نفر قرنطینه خانگی)

لالی: ۲ نفر

(۲نفر قرنطینه خانگی)

هفتکل: ۲ نفر

(۲نفر قرنطینه خانگی)

هویزه: ۳ نفر

(۳ نفر قرنطینه خانگی)

رامشیر: ۱ نفر

(۱ نفر قرنطینه خانگی)

هندیجان: ۱ نفر

(۲نفر قرنطینه خانگی)

دشت آزادگان: ۸ نفر

(۱ نفر قرنطینه خانگی ۷ نفر بستری)

مسجدسلیمان: ۷ نفر

( ۴نفر قرنطینه خانگی، ۳ نفر بستری)

حمیدیه: ۷ نفر

(۳ نفر قرنطینه خانگی، ۴نفر بستری)

باوی: ۹ نفر

(۷ نفر قرنطینه خانگی، ۲نفر بستری)

کارون: ۸ نفر

(۵ نفر قرنطینه خانگی، ۳نفر بستری)

ماهشهر: ۱۵ نفر

(۸نفر قرنطینه خانگی، ۷ نفر بستری)

گتوند:۳ نفر

( ۲نفر قرنطینه خانگی، ۱ نفر بستری)

آبادان: ۳ نفر

(۲ نفر قرنطینه، ۱ نفر بستری)

خرمشهر: ۲۶ نفر

(۲۵نفر قرنطینه خانگی، ۱ نفر بستری)

بهبهان: ۷ نفر

(۳نفر قرنطینه خانگی، ۴ نفر بستری)

با احتساب این ۴۲۶ نفر تعداد کل مبتلایان به ۷۹۸۰ نفر افزایش یافت. متاسفانه در شبانه روز گذشته، ۹ نفر از مبتلایان به این بیماری، جان خود را از دست دادند تا تعداد فوت شدگان ناشی از کرونا به ۳۸۰ نفر برسد. در حال حاضر ۸۹۰ بیمار در بیمارستان های استان تحت درمان هستند و خوشبختانه ۶۷۱۰ بیمار پس از بهبودی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

از مردم عزیز و روزه دار استان درخواست میشود تا همچنان پروتکل های بهداشتی را با حداکثر توجه رعایت کنند و با توجه به در پیش بودن ایام عید سعید فطر، جهت حفظ سلامتی خود و اطرافیان، و قطع زنجیره انتقال، از دید بازدیدهای مربوط به این ایام صرفه نظر کنند.

به گزارش خبر روز با مثبت اعلام شدن ۷ مورد جدید و با توجه به این که تا پیش از ممنوعیت اعلام آمار مثبت به تفکیک شهرها تعداد مبتلایان به کویید ۱۹ در مسجدسلیمان ۷۵ نفر بود با اعلام ۳۱ مورد گذشته و ۷ نفر جدید تعداد موثق تا امروز بدون در نظر گرفتن ۴ روزی که دانشگاه علوم پزشکی آمار رسمی اعلام نکرده است  ۱۱۳ نفر مورد تایید است ضمن آن که قطعاً طی چند روزی که دانشگاه علوم پزشکی آمار را به صورت تفکیکی ارائه نداد مبتلایان بیشتری وجود داشته است که در این آمار گنجانده نشده است و در صورت کسب اطلاع آمار دقیق تر در روزهای آینده اعلام خواهد شد. همچنین در حال حاضر ۱۱ نفر در بیمارستان ۲۲ بهمن بستری هستند. از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز متاسفانه ۵ نفر نیز در مسجدسلیمان جان خود را از دست داده اند.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.