اخبار ویژه

  • شناسه : 24585
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶
  • 153 بازدید
  • ارسال توسط :
گرامیداشت اقامه اولین نماز جمعه در اندیکا
گرامیداشت اقامه اولین نماز جمعه در اندیکا

گرامیداشت اقامه اولین نماز جمعه در اندیکا

امام جمعه اندیکا گفت: ۱۲ اردیبهشت یادآور اقامه باشکوه اولین نماز جمعه شهرستان است را گرامی می‌داریم. به گزارش خبرروز،حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان اندیکا گفت: ۱۲ اردیبهشت که یادآور اقامه باشکوه اولین نماز جمعه شهرستان اندیکا در سال۹۳ ، که با حضور پرشور مردم مومن و انقلابی اقامه گردید را گرامی بداریم. او با اشاره […]

امام جمعه اندیکا گفت: ۱۲ اردیبهشت یادآور اقامه باشکوه اولین نماز جمعه شهرستان است را گرامی می‌داریم.

به گزارش خبرروز،حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان اندیکا گفت: ۱۲ اردیبهشت که یادآور اقامه باشکوه اولین نماز جمعه شهرستان اندیکا در سال۹۳ ، که با حضور پرشور مردم مومن و انقلابی اقامه گردید را گرامی بداریم.

او با اشاره به روز معلم بیان داشت: تعلیم و تعلُّم از شؤون الهی است و خداوند، این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرده است تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و چنین شد که آموزش و پرورش به صورت سنّت حسنه ای درآمد.

حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: انسان نیز با پذیرش این مسئولیت خطیر، نام خویش را در این زمره و در قالب واژه مقدس «معلم» ثبت کرده است. معلم، ایمان را بر لوح جان و ضمیرهای پاک حک می کند و ندای فطرت را به گوش همه می رساند. همچنین سیاهی جهل را از دل ها می زداید و زلال دانایی را در روان بشر جاری می سازد.

امام جمعه اندیکا تصریح کرد: در جامعه انسانی، اساسی ترین کار، تعلیم و تربیت است و کسی که این رسالت را به دوش می کشد معلم است. معلمی به هر گونه تلاشی که برای هدایت، تکامل و آموزش انسان صورت می گیرد، اطلاق می شود. از همین روست که پیامبران، معلم بشر خوانده می شوند و معلمی شغل انبیا است.

این مقام مسئول گفت: معلم، مَحرَم اسرار شاگردان، طبیب بیماری جهل و نادانى، شریک اندوه و شادی شاگردان است،معلمی،هنر است،عشق است، ایثار و فداکاری است و روز معلم، روز بزرگداشت سنت‌های پسندیده خدا و تعظیم علم و معرفت است.

انتهای پیام/م

طراحی وبسایت

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مطالب مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*