اخبار ویژه

  • شناسه : 10818
  • 28 مارس 2018 - 14:32
  • 547 بازدید
  • ارسال توسط :
کپی‌برداری چینی‌ها از ستاد منشور اخلاقی ایران!
کپی‌برداری چینی‌ها از ستاد منشور اخلاقی ایران!

کپی‌برداری چینی‌ها از ستاد منشور اخلاقی ایران!

فدراسیون فوتبال چین ممنوعیت تازه‌ای را برای بازیکنان این کشور در نظر گرفته است.

به گزارش خبر روز؛ فدراسیون فوتبال چین در تازه ترین تصمیم خود دستور عجیبی صادر کرده و اعلام کرده که بازیکنان تیم ملی این کشور حق انجام خالکوبی و نمایش آن را ندارند.

دولت چین همواره قوانین سختگیرانه ای برای سبک زندگی شهروندان این کشور داشته و با توجه به فراگیر شدن فوتبال در این کشور، اکنون قصد دارد مانع از گسترش علاقه به خالکوبی از طریق نمایش آن توسط ستاره های فوتبال شود. 

بازیکنان تیم ملی چین هم پس از این دستور، در بازی دوستانه روز گذشته خود مقابل ولز، خالکوبی های خود را پوشاندند. طبق اعلام فدراسیون فوتبال چین این ممنوعیت نه فقط شامل تیم ملی و بازیکنان ملی پوش،بلکه در سوپر لیگ چین هم اجرایی خواهد و مشخص نیست تکلیف بازیکنان خارجی در لیگ کشور به کجا خواهد رسید.

شاید اگر بازیکنانی نظیر راجا ناینگولان و آرتورو ویدال در لیگ چین بازی می کردند، مجبور می شدند برای حضور در زمین خود را به شکل یک مومیایی درآورند تا خالکوبی هایشان مشخص نشود!

به نظر می آید این کار چینی ها کپی برداری از قوانین و اقدامات ستاد منشور اخلاقی در فوتبال ایران است. ستادی که چند سال پیش تشکیل شد و به اموری از این دست رسیدگی می کرد. البته ستاد منشور اخلاقی مدتی است که جای خود را به کمیته اخلاق داده و این کمیته به مراتب کمتر در امور ظاهری بازیکنان دخالت می کند.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*