اخبار ویژه

  • شناسه : 18829
  • ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
  • 223 بازدید
  • ارسال توسط :
کمبود گاز ال‌پی‌جی در خوزستان و سرگردانی مردم
کمبود گاز ال‌پی‌جی در خوزستان و سرگردانی مردم

کمبود گاز ال‌پی‌جی در خوزستان و سرگردانی مردم

به گزارش خبر روز؛ تعطیلی بیشتر مراکز توزیع گاز ال پی جی (سیلندر گاز مایع) در استان خوزستان در دو هفته گذشته برای بسیاری از مردم به ویژه در مناطق روستایی مشکلات زیادی ایجاد کرده‌است. مردم در برخی از مناطق خوزستان و به ویژه در بیشتر روستاهای این استان، از گاز ال پی جی برای گذاران زندگی […]

به گزارش خبر روز؛ تعطیلی بیشتر مراکز توزیع گاز ال پی جی (سیلندر گاز مایع) در استان خوزستان در دو هفته گذشته برای بسیاری از مردم به ویژه در مناطق روستایی مشکلات زیادی ایجاد کرده‌است.

مردم در برخی از مناطق خوزستان و به ویژه در بیشتر روستاهای این استان، از گاز ال پی جی برای گذاران زندگی خود استفاده می‌کنند و از داشتن نعمت گاز شهری محروم هستند.

برخی از رانندگان نیز از گاز  ال پی جی در کنار مصرف بنزین به دلیل هزینه کم و مصرف طولانی مدت از این گاز استفاده می‌کنند.

با وجود تمامی این نیازها دو هفته است که بیشتر مراکز توزیع گاز ال پی جی در خوزستان به دلیل نبود این گاز تعطیل هستند و مردم در صف‌های طولانی پشت درهای بسته این مراکز در انتظار دریافت گاز هستند.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مشکل کمبود گاز ال پی جی در سطح کشور است بیان کرد: به دلایل مختلف نزدیک به ۲ هفته است که مراکز توزیع گاز “ال پی جی “در خوزستان تعطیل هستند و با کمبود این گاز در استان روبه رو هستیم.

عبدالرحمان ناصریان گفت: صادرات گاز “ال پی جی”، کمبود مواد اولیه تولید این گاز، کاهش سهمیه‌های استان‌ها  از جمله عوامل کمبود این گاز در استان و کشور است.

۳۰ درصد خوزستان فاقد گازکشی است

وی ادامه داد: سهمیه گاز “ال پی جی” استان‌ها کاهش یافته تا استفاده از گاز شهری افزایش یابد اما متاسفانه با وجود اینکه خوزستان یک استان نفتخیز است هنوز در حدود ۳۰ درصد از مناطق خوزستان فاقد گازکشی است و برای گذران زندگی از گاز “ال پی جی” استفاده می‌کنند.

ناصریان با اشاره به اینکه از یک ماه پیش با مشکل کمبود گاز “ال پی جی” در خوزستان روبه رو هستیم افزود: در مکاتبانی که با انجمن گاز مایع خوزستان انجام شد قول دادند که تا ۲ روز آینده مشکل کمبود گاز” ال پی جی” در خوزستان حل شود.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان ادامه داد: دیروز به وزیر صنعت، معدن و تجارت کمبود این گاز در خوزستان را اعلام کردیم و قول مساعد دادند تا این مشکل برطرف شود.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۷ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۵ خبرگزاری است. وی فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی و جامع شناختی صرف می‌کند. 

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*