اخبار ویژه

  • شناسه : 14252
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
  • 164 بازدید
  • ارسال توسط :
کشف عتیقه‌های هزاره اول قبل از میلاد در کرمانشاه
کشف عتیقه‌های هزاره اول قبل از میلاد در کرمانشاه

کشف عتیقه‌های هزاره اول قبل از میلاد در کرمانشاه

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کشف اشیای تاریخی هزاره اول قبل از میلاد و دستگیری فرد قاچاقچی خبر داد.

سردار امیر رحمت‌اللهی فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کشف و ضبط ۱۰۶ قلم عتیقه متعلق به هزاره اول قبل از میلاد خبر داد. فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: ماموران یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پی دریافت گزارش مردمی، اشیای تاریخی متعلق به هزاره اول قبل از میلاد و سکه های دوران سلوکی و اشکانی را در شهرستان هرسین استان کرمانشاه کشف کردند.

وی با بیان اینکه اشیای کشف شده اقلام فرهنگی و تاریخی با ارزشی هستند، افزود: در بررسی‌های فنی توسط کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اصالت اشیاء مکشوفه تایید و قدمت آنها به دوران قبل از میلاد – سلوکی و اشکانی تخمین زده شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: فرد قاچاقچی که قصد فروش اشیای تاریخی در شهرستان هرسین را داشت، دستگیر شد.

سردار رحمت اللهی با بیان اینکه اشیای کشف شده شامل مجسمه گیلگمش، ریتون سفالی، کاسه مفرغی و سکه است، گفت: شهروندان، پلیس را در حفظ اموال و اشیای فرهنگی وتاریخی که متعلق به همه ایرانیان و نسل های بعدی است یاری کنند و اخبار مربوط به میراث فرهنگی را به شماره تلفن ( ۰۹۶۶۲) که به صورت ۲۴ ساعته فعال است، اطلاع رسانی کنند.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*