اخبار ویژه

  • شناسه : 26116
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۷:۳۴
  • 136 بازدید
  • ارسال توسط :
کشته و زخمی شدن حدود ۴۰۰ عضو طالبان در یک هفته گذشته
کشته و زخمی شدن حدود ۴۰۰ عضو طالبان در یک هفته گذشته

کشته و زخمی شدن حدود ۴۰۰ عضو طالبان در یک هفته گذشته

شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که در یک هفته اخیر، حدود ۴۰۰ عضو طالبان کشته و زخمی شده اند. به گزارش خبر روز، شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که در یک هفته اخیر، حدود ۴۰۰ عضو طالبان کشته و زخمی شده اند. جاوید فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان صبح امروز یکشنبه در […]

شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که در یک هفته اخیر، حدود ۴۰۰ عضو طالبان کشته و زخمی شده اند.

به گزارش خبر روز، شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که در یک هفته اخیر، حدود ۴۰۰ عضو طالبان کشته و زخمی شده اند.

جاوید فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان صبح امروز یکشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «در یک هفته گذشته حداقل ۲۴۹ طالب مسلح توسط نیرو‌های امنیتی کشته و ۱۳۸ طالب دیگر زخمی شدند.»

سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان افزود که در این مدت، طالبان مسلح نیز به ۳۰۰ غیر نظامی در سراسر این کشور آسیب زده اند.

وی تاکید کرد: این جنگ فاجعه بار تراژدی است که تنها افغان‌ها بدون تفکیک در آن کشته می‌شوند، پس چرا طالبان این حقیقت را درک نکرده و به خشونت‌ها پایان نمی‌دهند.

شورای امنیت ملی افغانستان روز گذشته اعلام کرده بود که میزان حملات طالبان و همکاران تروریستی این گروه در هفته سوم ماه مبارک رمضان در این کشور، ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

گفتنی است که روز ۲۳ ثور/ اردیبهشت در دو حمله‌ در کابل و ننگرهار بیش از ۵۰ غیرنظامی جان خود را از دست دادند و حدود ۸۰ غیرنظامی دیگر زخمی شدند. پس از این حملات، دولت افغانستان دستور آغاز عملیات های تهاجمی علیه طالبان را صادر کرد.

امیر حیدری

سردبیر خبر روز، مدیر فروش و تبلیغات شرکت رایسام، دارای سابقه ۱۵ ساله در برنامه نویسی وب، مشاوره در تبلیغات اینترنتی و فروش است. مدت ۸ سال است که در وبسایت های خبری با موضوعات تکنولوژی قلم می‌زند.

طراحی وبسایت

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*