اخبار ویژه

  • شناسه : 30055
  • ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
  • 97 بازدید
  • ارسال توسط :
کارهای روبنایی و زیربنایی مسکن مهر الیگودرز مغفول مانده است
کارهای روبنایی و زیربنایی مسکن مهر الیگودرز مغفول مانده است
نماینده مردم الیگودرز در مجلس:

کارهای روبنایی و زیربنایی مسکن مهر الیگودرز مغفول مانده است

نماینده مردم الیگودرز در مجلس گفت: پس از گذشت ۴۲ سال از عمر انقلاب برخی از روستاها راه دسترسی ندارند که به نمونه بارز آن می توان به روستای لیروک با ۸۰ خانوار اشاره کرد.

محمد خدابخشی در جلسه بررسی وضعیت پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی زیرساخت و راهداری در شهرستان الیگودرز که امروز یازدهم تیرماه با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، بیان کرد: توقعی که از وزیر راه داریم این است که نگاه به الیگودرز به‌گونه‌ای باشد که اگر فاصله‌ای وجود دارد این فاصله با میانگین کشوری کمتر شود.

وی ادامه داد: اگر شاخص‌های کلیدی راه و شهرسازی در الیگودرز در حد مطلوب بود هیچ‌وقت مزاحم شما نمی‌شدم.

این نماینده مجلس گفت: الیگودرز و نورآباد بیشترین مشکل را در حوزه راه و شهرسازی استان دارند.

وی بیان کرد: درصد آسفالت راه‌های روستایی چه قدر است؟ نقاط حادثه‌خیز لرستان نسبت به سایر استان‌ها چقدر است که باید این شاخص‌ها بهبود پیدا کند.

خدابخشی افزود: محرومیت تاریخی استان و الیگودرز به‌قدری است که حتی مساعدت شما جوابگو نیست.

وی اضافه کرد: متأسفانه محرومیت در الیگودرز به حدی است که به‌عنوان نمونه روستای لیروک با ۸۰ خانوار هنوز پس از گذشت ۴۲ سال از عمر انقلاب راه دسترسی ندارد.

خدابخشی گفت: وزارت راه و شهرسازی معاونین خود را بفرستند برای بررسی محورهای اصلی و روستایی شهرستان الیگودرز تا محرومیت را حس کنند.

وی افزود: جاده دسترسی شول‌آباد خان‌آباد راه دسترسی ۳۰۰ روستاست که تعریض و ساماندهی آن مطالبه به‌حق مردم است.

این نماینده مجلس یادآور شد: محور الیگودرز به مسجدسلیمان کار کارشناسی آن انجام شده است؛ قطعه دوم بزنوید به لیروک دستور دادید پیمانکار انتخاب شود و قرارگاه خاتم‌الانبیا مشتاق هستند پیمانکار باشند. از شما درخواست داریم دستور دهید این قرارگاه را به‌عنوان پیمانکار در نظر بگیرند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس ادامه داد: کارهای روبنایی و زیربنایی مسکن مهر الیگودرز مغفول مانده است.

وی با اشاره واگذاری زمین طرح گردشگری حوضیان گفت: سه سال پیگیر هستم اما هنوز زمین آن تامین نشده است.

خدابخشی بیان کرد: پروژه طرح گردشگری حوضیان محرک توسعه شهرستان بوده و نیاز است شورای عالی معماری شهرسازی با مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی استان و هیأت نمایندگی راه و شهرسازی مصوب کند تا زمین آن واگذار شود.

مهدی زکی پور

مهدی زکی پور سرپرست خبر روز در استان لرستان، بیش از ۷سال است که در عرصه مطبوعات فعالیت دارد. وی دارای سابقه فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده و همچنین سردبیر هفته نامه های صدای لرستان و افق زاگرس نیز می باشد.

طراحی وبسایت

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*