اخبار ویژه

  • شناسه : 10120
  • ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
  • 284 بازدید
  • ارسال توسط :
چهارشنبه سوری پیشاپیش قربانی گرفت
چهارشنبه سوری پیشاپیش قربانی گرفت

چهارشنبه سوری پیشاپیش قربانی گرفت

نوجوان خدابنده‌ای پیش از فرا رسیدن مراسم چهارشنبه‌سوری در اثر انفجار مواد محترقه دست‌ساز مصدوم و راهی بیمارستان شد.

به گزارش خبر روز،  یک نوجوان ۱۲ ساله در شهرستان خدابنده به دلیل انفجار مواد محترقه دست‌ساز مصدوم و راهی بیمارستان شد.

به گفته جواد مرادی، مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان این حادثه ناگوار عصر روز جمعه در روستای دهشیر از توابع خدابنده اتفاق افتاد و این نوجوان که مشغول ساخت مواد محترقه بود در اثر انفجار از ناحیه دست راست دچار آسیب‌دیدگی و سوختگی شد.

وی ضمن تأکید بر هوشیاری خانواده‌ها و جلوگیری از بازی و دسترسی فرزندان با مواد محترقه دستی خاطرنشان کرد: نیروهای اورژانس دوتپه بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و مصدوم که دچار آسیب و سوختگی شده بود پس از اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان امیرالمومنین (ع) منتقل شد.

مرادی با اشاره به اینکه بیشترین آسیب‌های چهارشنبه‌سوری از ناحیه دست و چشم است تصریح کرد: خانواده‌ها باید برای شادی در این روز از هر گونه رفتارهای پرخطر و استفاده از وسایل خطرناک خودداری کنند.

وی با تأکید بر گوشزد کردن خانواده‌ها و کنترل فرزندان در مورد خرید، استفاده و بازی با مواد منفجره کنترل لوزام شخصی آن‌ها و نیز مراقبت در خروج از منزل ابراز کرد: در صورت بروز آتش‌سوزی و هر گونه حادثه دیگر منجر به آسیب و مصدومیت مراتب را سریعا به اورژانس ۱۱۵ اطلاع دهید.

پریسا طاهری

مدیر مسئول خبر روز، کارشناس مدیریت فرهنگی و دارای سابقه ی ۶ ساله در هیئت های تحریریه بیش از ۴ خبرگزاری است. فعال اجتماعی محیط زیست بوده و ترجیحاً وقت فراغت خود را در خواندن کتاب های علمی صرف می‌کند. 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*